UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: kanalizācija-kāda?
Autors: Rx ()
Datums: 23/05/2006 20:55

Grodus rok un ieliek ar to pašu Riteņtraktora kausu. Pirmajā reizē izrok un ieceļ. Tad ielej betona dibenu, visu apkārt pieliek kas pieliekams un otrajā reizē uzceļ betona vāku. Izmaksas nav tās kas ceļamkrānam....

Re: kanalizācija-kāda?
Autors: osiss ()
Datums: 24/05/2006 16:54

Es ar šobrīd taisu no grodiem.
3 akas pa 2 grodiem.
nekā sarežģīta nav.

pagājušajā gadā nopirku grodus pie viena pensionāra, kuram ir forma un kurš lej grodus- izmaksas 15Ls gab x 6 = 90Ls
3 betona vāki x 8Ls = 24LS
kanalizācijas caurules, lai savienotu grodus 2 x 2,5 Ls = 6Ls Plus vēl līkumi un T gabali (pēc rasējuma tādus vajag.) 2Ls
Caurules 1m x 200mm 3gab x 6,00 = ~18Ls
Vāciņi 200mm 3 x 2,00Ls 6Ls
+ 3maisi cementa- 10Ls + grants un H2O un paša darbs.

tātad kopā sanāk 156, ja nemaldos.

Pārējie darbiņi- bedres rakšana, aizbēršana, iecelšana, arī jādara gatavam septiķim.

lai veicas!!!

Re: kanalizācija-kāda?
Autors: osiss ()
Datums: 24/05/2006 16:56

atvainojiet, nepieskaitīju- izolējošos materiālus- bitumenu, jo tas jau pašam ir. Tiešām nezinu cik tāds maksā.

Re: kanalizācija-kāda?
Autors: kvazi ()
Datums: 07/06/2006 19:53

oki skaidrs ka pasham tur labi un vis ir okey bet es tos sudus zemite negribu laist tadelj pakonsultejiet kads par biologhiskam ... kada ir pieredze vai kadam ir??? dalieties pieredze ja ir.

Starpcitu krana pakalpojumi nav dargi ... es njemu pusi menesi atpakalj krnu 10ls/h .... tas tak nav cipara verts....
reali lai samestu visus tos grodus nepiecieshams krans uz 1 stundu divas reizes.

lai veicas un gaidu kaut ko vairak par biologhiskajam sistemam

Re: kanalizācija-kāda?
Autors: martell ()
Datums: 07/06/2006 20:19

Par grodiem... un dārdzību.
Pats izraku 2 bedres tā lai katrā 2 grodi ar pamatnēm un vākiem iederētos. Pirms tam biju pasūtījis grodus un vākus "Siguldas blokā". Pēc bedru izrakšanas saskaņoju piegādes laiku. Grodus atved ar mašīnu, kurai ir hidrauliskais krāns/pacēlājs. Par papildus 5Ls šoferītis tos vākus un grodus iecēla taisni bedrēs un ar krānu virzienā uz leju vēl kārtīgi iepresēja ieliktos grodus zemē. Savienojumus ar trubām un šķirbu aizbetonēšanu, kā arī izvadu pievienošanu var taisīt pēc tam - tur nekādu smago tehniku nevajag.

Re: kanalizācija-kāda?
Autors: IneseX ()
Datums: 07/06/2006 22:12

Man ir bioloģiskā attīrīšanas sistēma. It kā tehniskajos noteikumos bija pieļaujami izsmeļami septiķi, bet negribēju mūžīgas smmakas un izvešanas problēmas - man taa pagrūtāk tur tikt klāt un upe blakus, ja kas, tad viss gāžas upē iekšā. Uzlikām bioloģiskās (ar skatu uz ES ūdeņu direktīvām!) un nav ne smakas, nekā. Bija kaut kādas problēmas ar sūci - laida tas plastmasas gabals kaut kur ūdeni ārā, kādā savienojuma vietā, bet to bez maksas firma pati novērsa un tagad viss darbojas labi. Tīrs ūdentiņš tek ārā. Prieks par pasargātu upi!

Re: kanalizācija-kāda?
Autors: kvazi ()
Datums: 08/06/2006 03:29

Inese: kadas firmas attīrīšana iekārtu lieto? cik bieži jāiztīra no aļģēm???

Re: kanalizācija-kāda?
Autors: IneseX ()
Datums: 08/06/2006 16:24

Man ir "Ekostandarts". Par tīrīšanu neko droši nevaru teikt, vēl nav tīrīta (salīdzinoši nesen uzstādīta), bet manuprāt tas atkarīgs no cilvēku skaita un lietošanas intensitātes. Servisa līgumā rakstīts, ka firma veic apskati 4 reizes gadā un vajadzības gadījumā atsūc vai pievieno dūņas.

Re: kanalizācija-kāda?
Autors: Projektetajs ()
Datums: 23/03/2007 23:34


pamegini www.kanalizacija.lv

chalisi ir uzstadijusi 400 iekartas.

Re: kanalizācija-kāda?
Autors: VanRaiks ()
Datums: 30/03/2007 22:41

1) Septiķi (taisīti no grodiem) NAV bioloģiskā iekārta.

) Izsmeļamās bedres ir RETI dārgs pasākums. Paskatieties cik ir dzīvokļa ūdens patēriņš pēc skaitītājiem - man uz ģimeni = ~8 m3/mēn. Rūpnieciski ražotus plastmasas septiķus īpaši lielākus neesmu redzējis. Līdz ar to, bedre jāizsmeļ KATRU mēnesi, kas ir laikam kādi 20 LVL X 12 mēn = 2000 LVL gadā.

3) Fekālie notekūdeņi ir visai agresīva vide grodiem - var dažu gadu desmitu laikā pamatīgi papostīt, tādēļ PVC ražojumi ir labāki.

4) Reālākais pielietojums izsmeļamajām bedrēm ir tad, kad uz tām novada TIKAI tualeti, bet mazgāšanas (dušu, virtuves u.c. ūdeņus), jeb tā saucamos pelēkos ūdeņus, novada uz septiķi ar iesūcināšanu. Bet tad vajag 2 dalītas kanalizācijas sistēmas mājā.

5) Ja negrib tā taisīt, bioloģija ir +/- ciešams risinājums, tomēr pašu lētāko ņemt nevajadzētu. Manuprāt.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   **     **   ******         ** 
  **  **   **     **   **   **   **    **        ** 
   ****    **     **    ** **    **              ** 
    **     **     **     ***     **              ** 
    **     **     **    ** **    **        **    ** 
    **     **     **   **   **   **    **  **    ** 
    **     ********   **     **   ******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727