UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Ceru, ka varēsiet palīdzēt.
Autors: Haralds Liepiņš ()
Datums: 24/10/2012 17:05

Vai kāds var palīdzēt ar mājas darbu elektrofizikā!

Ļoti ceru, ka kādam, tas būs pa spēkam!
Šeit būs divas bildītes. Vienā teksts, bet otrā tabula ar variantiem. Esmu apvilcis ar sarkanu savu variantu.

[www.lejup.lv]

Paldies jau iepriekš.

Re: Ceru, ka varēsiet palīdzēt.
Autors: Rx ()
Datums: 24/10/2012 20:33

Es rēķināju sekojoši: Izrēķina U uz r2. Tas ir 2*6=12V. tad 12V ir arī uz R3. Strāva caur R3 12/3=4A Tātad kopējā strāva pretestību slēgumam caur E ir 6+4=10A, jo strāvu summa kas pienāk ir vienāda ar strāvu kas aiziet. Izrēķina pretestību zaram R4-R6-R5 kur pretestības paralēli, virknē. Iznāk 9 omi. šie 9 omi ir paralēli R5-3 omiem. Un jau zināms ka strāva ieejošā sazarojuma punktā ir 10A. Strāva sadalās apgriesti proporcionāli pretestībām. Jeb: jāatrisina vienādojumu sistēma: I3+I5 =10A, un I3*3 +i5*9=37 Kur ņemts 37? tas ir spriegums uz R2 plus spriegums uz R1. Strāva caur R1 ir 10A ( aprēķināts). Uz R1 ir 10*2,5=25V. Kopā uz R3 un tam paralēlajām pretestībām kritīs 12 plus 25V ir 37V. Atrisinot vienādojumu I5=2,5A. tātad variants 7 ir pareizais....pēc manām domām. Grūti vārdiski izteikt darbības, salīdzinot ar papīru...

Re: Ceru, ka varēsiet palīdzēt.
Autors: AndrisL ()
Datums: 24/10/2012 20:46

:( tādi nu ir tie mūsdienu jaunās paaudzes augošie speciālisti! Ieliec viņam mutē un pie tam vēl sagremotu.
Ļoti labi ka ne medicīnas fakutlātes studens, kas vēlāk kā ārsts jautas internetā padomu, kur griezt un kur šūt operācijas laikā.
Būtu vismaz pacenties un savu aprēķinu ielicis arī kā bildīti, lai var redzēt kā nonācis līdz savam variantam...

Re: Ceru, ka varēsiet palīdzēt.
Autors: Haralds Liepiņš ()
Datums: 24/10/2012 22:53

Es ļoti novērtēju un pateicos par jūsu palīdzību.
Nebiju domājis, ka vēl ir kāds atsaucīgs cilvēks, kas var palīdzēt.

Esmu jums parādā!

Re: Ceru, ka varēsiet palīdzēt.
Autors: Rx ()
Datums: 24/10/2012 23:24

.....beidzamais tāda veida aprēķins tika veikts ap 1977/78 gadu....Tā ka viss var būt...jo zināšanas nekaļu, bet mēģinu saprast....un tā var tās pielietot jau visu mūžu.....



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  ********  **    **  **     ** 
 **        ***   ***  **    **  ***   **  **     ** 
 **        **** ****      **    ****  **  **     ** 
 ******    ** *** **     **     ** ** **  **     ** 
 **        **     **    **      **  ****   **   **  
 **        **     **    **      **   ***    ** **   
 ********  **     **    **      **    **     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727