UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
apkuras katla atpakaļgaitas temperatūra
Autors: Martins2 ()
Datums: 06/11/2012 22:25

Labvakar,

Vēlējos pajautāt padomu...
Esmu nonācis apkures jautājumos tik tālu ka ir nepieciešams kāds vārsts, kurš nodrošinātu katlam atpakaļgaitas temp. ap 65 grādiem.
Vēlējos pajautāt, kā vislabāk tādu būtu uzlikt un varbūt kādu konkrētu vārstu varat ieteikt.\
Vārtsta atrašanās vieta būtu izejā no turpgaitas lielā un mazā loka krustpunktā.

Manā gadījumā derētu arī visvienkāršākais ar kuru var uzregulēt kādu konkretu temperatūru, pie kuras man viņš vērtu vaļā lielo loku. nekādu automātiku man neprasās, jo temperatūru regulēšu ar radiātora termogalvām.

Būtu ļoti jauki ka kāds varētu padalīties ar informāciju... cik es iepriekšējās tēmas apskatīju.. tad visi kko pa vārstiem raksta, bet tieši kāds princips ir tam sadalošajam, samaisošajam utt neesmu sapratis.

Liels paldies,
Mārtiņš

Re: apkuras katla atpakaļgaitas temperatūra
Autors: soseds2 ()
Datums: 07/11/2012 21:57

Essbe termostatiskais vārsts 60'

Re: apkuras katla atpakaļgaitas temperatūra
Autors: Martins2 ()
Datums: 08/11/2012 16:49

Liels paldies.

es to vārstu tad ielieku mazā uz lielā loka krustpunktā un dzīvoju cepuri kuldams?
Bet kas ir ar tiem vārstiem uz kuriem virsū ir piem 35-60. tie ir kkā regulējami?


Re: apkuras katla atpakaļgaitas temperatūra
Autors: Rx ()
Datums: 08/11/2012 17:07


Re: apkuras katla atpakaļgaitas temperatūra
Autors: soseds2 ()
Datums: 09/11/2012 00:20

Regulējamie vārsti domāti karstajam ūdenim. Tiem ir izmēri parasti līdz 3/4"

Re: apkuras katla atpakaļgaitas temperatūra
Autors: Martins2 ()
Datums: 09/11/2012 09:02

Liels paldies par atbildēm, mazliet tā lieta palika skaidrāka.

Tas jautājums par to vai var likt to termovārstu augšā ir tāpēc ka sistēma man ir taisīta pēc šīs principa.

un 4 pozīcija itkā ir (Тройной смесительный клапан (возможна серво подачя))


Tā kā ar šiem vārstiem nav nekad sanācis tikties.. tad tumša bilde..

Un to termo vārstu nevaru uzlikt apakšā, jo sūknis man būs pirms viņa... un tad jau nav nekāda jēga..

Paldies jau iepriekš

Re: apkuras katla atpakaļgaitas temperatūra
Autors: Rx ()
Datums: 09/11/2012 09:51

Jūsu dotajā shēmā , kādi spēki liks mazajā lokā cirkulēt apkures šķidrumam, kad vēl nebūs sasniegta termovārsta atvēršanās temperatūra? Kā siltums nonāks līdz termovārstam, un liks tam atvērties. Pa kādu ceļu sūknēs sūknis, kad termovārsts vēl nebūs atvēries? Jūs teiksiet: sildīs boileri. Bet kā ar to, ka katlu nedrīkst, nav ieteicams, darbināt darba režīmā, ja tā temperatūra ir zem 70 grādiem. Slegsit to iekšā, kad ir 70 grādi? OK. Labi. Bet tad uz radiatoriem kad varēsit padot siltumu, jo, ja tikko sasniegsit 70 grādus, sūknis, kas ieslēgts no termometra, sūknēs siltumnesēju cauri boilerim, jo plūsmai maza pretestība, kā arī liela enerģijas ietilpība- jāsilda ilgi...Vārdu sakot, atbildiet pats jebkurai situācijai, savā sistēmā, un tad, kad viss skaidrs, būvējiet.

Re: apkuras katla atpakaļgaitas temperatūra
Autors: Martins2 ()
Datums: 09/11/2012 11:47

Laikam aizmirsu piemest klāt to ka apkures katls ir no sveces tipa brīnumiem :D
Tātad būs konkrēti kadri, kuri atkal runās par granulām...

Laikam tas, ka aizmirsu pateikt katla veidu nospēlēja baigos jokus gan ar manām gan Jūsu smadzenēm.

Labi formulēšu savu jautājumu ar citu domu...
Taisot apkures sistēmu esmu boileri noņēmis no mazā loka un uzlicis uz kolektora kurš diemžēl nav attēlots šajā shēmā ( šī ir tā ko iesaka ražotājs.

Papētot shēmu pamanīju ka nav parādīts ka katla izejā ir aizbīdnis ar kuru regulē plūsmas ātrumu utt.

Vai varētu būt tā ka tas trīsgaitnieks strādā kā maisītājs tādā viedā, kad ieslēdzot sūkni ūdens cirkulē pa lielo loku un griežot nedaudz vaļā vārstu no katla nedaudz tiktu dots karstais ūdens lielajam lokam? un līdz ar to katls paņemtu no lielā loka tik daudz ūdens cik tas ir atdevis (un līdz ar to katla kreklā ūdens karstums būtu aptuveni vienmērīgs un pa vārstu viņš dotu ārā tikai lieko siltumu?)


Laikam nākamreiz jācenšas saprotami noformulēt to ko pats vēlos.. Atvainojiet ka tā.

Re: apkuras katla atpakaļgaitas temperatūra
Autors: aaaa ()
Datums: 09/11/2012 13:03

Vai tad cirkulācijas sūknim nav jāstāv tieši pirms katla - mazajā lokā?

Re: apkuras katla atpakaļgaitas temperatūra
Autors: Martins2 ()
Datums: 09/11/2012 14:16

Ja sūknis stāvēs mazajā lokā tad ar to aizbīdni izejā no katla es nobremzēšu visu plūsmu un mans tālākais radiators neko nesaņems, bet šajā gadījumā ITKĀ tā lielā plūsma durs pa lielo loku un no katla nosmels tikai tik cik tas spēj saražot konkrētā laika vienībā..

Tāpēc arī nāku pēc padoma..ka īsti droš pa to brīnumu neesmu
pagaidām ir doma ir tāda ka ņemu prasto 3ceļu vārstu. katla ieejā uzlieku kādu termometru un skatos
[www.akvedukts.lv]

Salieku sistēmu un uz valsts vētkiem vajadzētu to apkures brīnumu palaist :D un tad skatīties, ko ar tiem kloķiem var saregulēt

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **   *******   **     **   *******  
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **         **     **  **     ** 
 **     **  *********  ********   **     **   ******** 
 **     **  **     **  **     **   **   **          ** 
 **     **  **     **  **     **    ** **    **     ** 
  *******   **     **   *******      ***      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727