UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Apkures katla t uzraudzība.
Autors: Labais ()
Datums: 29/11/2012 15:16

Kurinot malkas apkures katlu (katls ir ar akumulatoru) dažkārt nākas to atstāt bez uzraudzības (aukstā laikā papildus iekurinu no rīta un aizbraucu uz darbu), bet ir nemierīgs prāts, ja nu kas. Tāpēc ir doma, pielikt pie katla temperatūras devēju, ko būtu iespējams attālināti kontrolēt (datorā, vai labāk jau uzreiz telefonā) cik tad tur ir tie grādi. Varbūt kāds jau ko līdzīgu ir atklājis, kā to izdarīt?

Re: Apkures katla t uzraudzība.
Autors: JanisJanis ()
Datums: 29/11/2012 16:34

Esmu spečuks šajā jomā, bet man jāatzīst, ka vienkārši, lēti un droši produkti šajā jomā ir maz. Es Tev ieteiktu web kameru, lēti, droši un stabili. Protams termometru vajag filmēt.

Re: Apkures katla t uzraudzība.
Autors: Hmm ()
Datums: 29/11/2012 16:49

Esmu pilnīgs idiots šajā jomā, bet iesaku uzbūvēt(pilnveidot) pašu apkures sistēmu tā, lai pat atslēdzoties elektrībai nekas nevarētu pārkarst.
Ieraudzīsi ka t 95 grādi un kā ap*irsies skriesi no darba mājās?
Liksi modinātāju un darbā ik pa pusstundu skatīsies termometru?
Kas notiks, ja internets mājās vai darba, vai telefonā apstāsies?
Būsi izsviedis kaudzi naudas un 99.9% drošība nebūs, un vēl vergosi skatoties kamerā.

Re: Apkures katla t uzraudzība.
Autors: Labais ()
Datums: 29/11/2012 17:42

Par kameru pats arī biju iedomājies, bet domāju ka tas nav tas vienkāršākais variants. Ir taču 21 gadsimts. Izrādās latvieši šo to ir izdomājuši (http://istabai.lv/), variants, protams, interesants, bet nav tas ko vajag. Tapēc gribas domāt ka kāds jau kautko būs uzcepis, lai tādam kā man nebūtu divritenis vēlreiz jāizgudro.

Re: Apkures katla t uzraudzība.
Autors: Rx ()
Datums: 29/11/2012 18:22

Ir dažādi risinājumi, sākot no elektroniskās platītes ar GSM iespējām ( pašam jāliek klāt barošana, kastīte...), kā arī jau nosacīti gatavas iekārtiņas. Ko tām slēgt klāt...paša darīšana. Bet kā piemēram šis: [www.lemona.lv] , arī te: [www.semicom.lv] Spēj labi komunicēt ar saimnieku, izpilda komandas, kā arī spēj pats vadīt termostāvokli, kā arī spēj pēc noteikta temperatūras sliegšņa sasniegšanas, informēt saimnieku.

Re: Apkures katla t uzraudzība.
Autors: Enrike ()
Datums: 29/11/2012 19:13

Man kaut kur mētājas šāds :
[www.eldes.lt]
viņam komplektā jau ir termosensors , aizsūti uz moduli SMS: INFO , viņš atsūta atpakaļ kāda temperatūra telpā , kā variantu var klāt pieslēgt turpgaitas caurulei termoreleju kurš pie noteiktas temperatūras ( sāk dzist katls ) saslēdz kontaktus un tev atnāk SMS . Ja kas - varu iedot dzelzi patestēt , softs arī ir.

Re: Apkures katla t uzraudzība.
Autors: JanisJanis ()
Datums: 30/11/2012 09:32

Optimāls būtu šis variants, bet tas tikvaitā ir dārgāk par webkameru. HWg-STE: Ethernet thermometer [www.hw-group.com]

p.s. Esmu spečuks visu skaitītāju (arī Latvenergo), dažādu devēju attālinātā nolasīšanā un VAS (BMS) jomā.

Re: Apkures katla t uzraudzība.
Autors: JanisJanis ()
Datums: 30/11/2012 09:34

Maksā tāds nedaudz virs 100 Ls.

Re: Apkures katla t uzraudzība.
Autors: Didzisp ()
Datums: 30/11/2012 09:55

Naivi cerēt,ka specializēta,profesionāla iekārta maksās mazu naudu. Kad tādas iekārtas ražos miljonos un tirgos katrā rimčika bodē,kā webkameru vai elektronisko termometru, tad tās maksās dažus latus. Ja negribās bargu naudu šai pasākumā iegrūst,tad jānodarbojas ar jaunradi un pašam kautka sjāštuko. Man savulaiku bija doma uzlikt kādu vecu lūzni daroru kačigarkā un izmantot termodevēju no mātesplates. Beigās es uztaisīju gaisa padeves sistēmas automātiku, kad gan pie elektrības pazušanas, gan pie augstas temperatūras, katls automātiski tiek noglušīts. Nav jau jēgas uz to temperatūru skatīties un dabūt sirdstrieku redzot,ka viss deg zilās liesmās, ja nevari fiksi uz māju aizskriet.

Re: Apkures katla t uzraudzība.
Autors: JanisJanis ()
Datums: 30/11/2012 10:50

Vecu datoru pirkšanas laiks ir galā. Tagad ir nopērkami Arduino un Raspberry Pi. Ar šitiem diviem verķiem var uztaisīt lielas lietas pa lētu naudu. Arduino ir brīvi programmējams vadības bloks ar fizikām ieejām un izejām (http://web.argus.lv/products/hwindex.htm?cat=W9A) un Raspberry Pi ir pilnvērtīgs Linux dators kas maksā 25 USD.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********  **    **        **  **     ** 
 **     **  **    **  ***   **        **  **     ** 
 **     **      **    ****  **        **  **     ** 
 **     **     **     ** ** **        **  **     ** 
 **     **    **      **  ****  **    **  **     ** 
 **     **    **      **   ***  **    **  **     ** 
 ********     **      **    **   ******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727