UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Cietā kurināmā katls
Autors: ads shop ()
Datums: 05/12/2012 10:25

Labdien.

Nepieciešams privātmājā (~150 m2) nomainīt centrālapkures gāzes katlu pret malkas, kurš varētu nodrošināt ar silto ūdeni. KO ieteiksiet? Kādas firmas kaltu.

Paldies
Viesis

Re: Cietā kurināmā katls
Autors: soseds2 ()
Datums: 05/12/2012 18:29

Jāskatās pēc budžeta! Gāzģenerācijas būtu labs +kombinētais boileris karstajam ūdenim.

Re: Cietā kurināmā katls
Autors: soseds2 ()
Datums: 05/12/2012 18:32

Vēl jāapsver doma par siltuma akumulatoru.

Re: Cietā kurināmā katls
Autors: Hobis ()
Datums: 10/12/2012 21:45

malkas katls ar akumulācijas tvertni + kombinētais kū boileris, tā lai diennaktī jākurina 2h

Re: Cietā kurināmā katls
Datums: 10/12/2012 22:18

Pilnīgi piekrītu Hobis uzstādījumam, ļoti trāpīgi.

Tomēr pats esmu pārliecinājies cik tas viss nav vienkārši dzīvē, pats galvenais ir notrāpīt laikam tomēr īstās jaudas katlu, lai nebūtu ilgi jākurina un akumulācija tik cik namam ir siltuma patēriņš lai to diennakti novilktu. Man ir ap 150m2 un 1000L acu, pie šiem grādiem diennakti notur, bet neko īpaši vairāk.

Nu par katla izvēli es baidos teikt patiesību, jo tā acīmredzot ir ļoti dažāda. Teorētiski labāki protams ir gāzģenerācijas, tērauda, bet dzīvē tie prasīgāki pret malkas kvalitāti. Mana pieredze ir ar gāzģenerācijas Atmos. Pēc akumulācijas tvertnes uzlikšanas es sāku mazliet šaubīties par šo katlu lietderības ciparu un mani nepamet sajūta, ka viņiem siltummainis nav īsti atbilstošs. Paskatoties uz citiem gāzģeneratoriem redzu, ka tiem siltummaiņi izskatās pārliecinošāki, piemēram Kuntzel. Ja būtu jāpērk jauns es stipri papētītu citus gāzģeneratorus un censtos noteikti kādu dzīvē pieslēgtu apskatīt. Pārdevēji un projektētāji pārāk bieži pārliecinoši stāsta lietas, kuras neatbilst dzīvei - arī katlu reālā jauda.

Bet īsumā - es mestu acis uz kādu 40-50kw un attiecīgi kādiem 1000-2000 L akumulāciju. Siltā ūdens boilers atbilstoši cilvēkiem, droši vien ne pārāk vairāk kā 200L. Kombinācija nav no lētajām, ļoti aptuveni domāju, ka mazāk par 3000-3500Ls nebūs ar pieslēgšanu.

Re: Cietā kurināmā katls
Autors: khe ()
Datums: 13/12/2012 09:41

Mēģini pieriktēt tam atmosam ekonomaizeri, jo solīto ap 200grādu vietā skurstenī lido krietni pāri 300. Bet kurināšanas ziņā ļoti pieticīgs(vismaz ar alksni) - aizmugures siltummaini tīru pāris reizes sezonā.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   ******   **    **  **     ** 
 **     **  **        **    **   **  **   **     ** 
 **     **  **        **          ****    **     ** 
 ********   ******    **           **     **     ** 
 **         **        **           **     **     ** 
 **         **        **    **     **     **     ** 
 **         ********   ******      **      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727