UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
akumulacijas tvertne
Autors: plumber ()
Datums: 19/12/2012 23:18

Cik reaali ir izmantot uz gridas stavosu boileri kaa akumulacija tvertni? Piemeeram Galmet SG(S) 200l boileris un Galmet SG(B) akumulacijas tvertne.Ok viitnju izmeri un revizijas luuka boilerim,bet man tapat lielaks nekas pa 1 collu nav!

Un vel cik lielu akumulacijas tvertni var likt kaminam kura jauda apkurei ir 13,5 kw? Man neieteica lielaaku par 200l ir kadi varianti?

Paldies.

Re: akumulacijas tvertne
Autors: bern ()
Datums: 20/12/2012 07:31

Es ieteiktu sākt no otra gala -aprakstīt apstākļus un vajadzību.

Katla un akumulatora attiecību parasti rēķina 1 kW =50 ltr. 200 ltr aķi no 20 līdz 80 grādiem varētu uzsildīt ~2 stundās un uzkrāt tajā ~11 kW apkurei izmantojuma siltuma, ar ko visticamāk pietiktu lai apsildītu guļamisabas līdz rītam. Lai gan tas arī atkarīgs no m2 daudzuma, automātikas un siltinajuma līmeņa!

Re: akumulacijas tvertne
Datums: 20/12/2012 08:45

Bern, manuprāt, pareizi raksta, ka nav slikti zināt kādi ir pārējie nosacījumi. Bet es domāju, ka jebkurā gadījumā tāda tvertne nav slikta, jo lai vai cik, bet lieko siltumu tā tvertne paņems un attiecīgi paildzinās siltuma atdošanu, kā arī kas nav mazsvarīgi uzlabos kurtuves lietderību. Taisnība ir par to, ka tie ir apmēram 11kw, kurus tādā veidā varētu saglabāt, lai gan radiatoru gadījumā muca strādās labi līdz kādiem 35 grādiem, zem tiem siltums telpā būs par maz, bet nu kaut kāds jau būs. Par to mucas lielumu un jaudu - ir tāds pieņēmums par tiem 50l uz vienu kw, bet reāli dzīvē ir jārēķinās ar to, ka tai kamīnkrāsnij diez vai būs tie solītie 13kw, jo parasti tas cipars nozīmē ideālus kuršanās apstākļus (tīra krāsns, īstā vilkme, pareizā malka utt.) un arī to, ka tā kuras maksimālā jaudā (kas bieži nozīmē arī zemāku lietderību). To kā būs parādīs prakse, bet tuvināti teiktu, ka jārēķinās ar 6kw reālo jaudu vidēji kuršanās laikā, attiecīgi pēc formulas tad 300l būtu rekomendētais.
Manuprāt abus minētos pēc konstrukcijas var izmantot kā tvertnes. B versija jau ir domāta kā akumulācijas tvertne, bet S kā boilers un līdz ar to dažas nevajadzīgas ekstras (biezāks metāls, tens un anods). Lai gan boilera gadījumā var noderēt tens, ja grib neaizsalšanas aizsardzību ar elektrību.

Re: akumulacijas tvertne
Autors: :/ ()
Datums: 20/12/2012 10:11

Vismaz Viadrusa katlam jauda ir dota kurinot ar oglēm.

Re: akumulacijas tvertne
Autors: plumber ()
Datums: 20/12/2012 21:26

Uz doto mirkli maaja ir nepabeigtaa staavoklii un ir siltaas griidas ,kas apkurina 50m2 uz doto mirkli.Ievaacoties savilku visu pa aatro kamiins un griidas. Tagad uztaisiishu mazo loku un nava kur nogruust lieko siltumu, doma par akumulaacijas tvertni. Lielaaku par 200l negribu likt,jo paredzu boileri uz 120l.
Pa sveetku dienaam domaaju uzbliezt tikai nav akumulaacijas tvertne,ir tikai boileris. Negribaas paartaisiit.
Galeejais rezultaats 70m2 silto griidu 4 radiatori un maaja 120m2.

Re: akumulacijas tvertne
Autors: Mārtiņš Siliņš ()
Datums: 27/01/2013 00:15

Man māja ir 300m2 centrālapkures katls Komforts40kw un akumulācijas tvertne 3500l. Sanāk11,6 l uz1m2. Lēnām kurinot var uzsildīt6-8stundās, ātri kurinot3-4stundās no30līdz80grādiem. Līdz -5grādu aukstumam pietiek ja izkurina vienu reizi divās dienās. Līdz -25grādiem tad jākurina reizi dienā. Pie akumulācijas tvertnes ir pieslēgts 150l kombinētais ūdens boileris prekš silto ūdeni(elektrības rēķins uzreiz palika mazāks par 10-15ls. Jums es ieteiktu,ja māja ir labi siltināta likt 1000l akumulācijas tvertni(vīri uzmetinās pa200-300lsmucu. mana3500l muca izmaksāja450ls) tad vismaz aukstā laikā nebūs trijos naktī jāiet malku piemest un kurtuve nebūs aizaugusi melna ar darvu lēni kurinot!!! Un vēl varu pateikt ,ka pēc šīs ziemas sapratīsi ka kamīnu var izmantot smukumam nevis mājas apkurināšanai un iegādāsies viadrus centrālapkures katlu30kw:)

Re: akumulacijas tvertne
Autors: Gints__ ()
Datums: 27/01/2013 11:53

Mārtiņš Siliņš Wrote:
-------------------------------------------------------
> Un vēl varu pateikt ,ka pēc šīs ziemas
> sapratīsi ka kamīnu var izmantot smukumam nevis
> mājas apkurināšanai un iegādāsies viadrus
> centrālapkures katlu30kw:)
Nu man ir gan katls, gan jotulene 10kw 1majā stāvā (70 m2, viss diezgan savienots), un varu teikt, ka jotulene tīri labi noder pa dienu, kad otrajā stāvā neviena nav un katlu nav vērts kurināt. Tad ar dažām pagalēm var izvilkt līdz vakaram, kad jakurina atkal katls. Pavasaros, kad kā šobrīd traki spīd saule, vispār neko īpaši pa dienu vairs nevajag.

Re: akumulacijas tvertne
Autors: plumber ()
Datums: 27/01/2013 12:18

Viss būtu ļoti jauki ,ja man mazai vecai mājai būtu iespējams izvietot atsevišķu telpu katlam.
Ar kamīnu kurinot bez tvertnes pa taisno siltās grīdas līdz tiem 46 0C man mājas tālākajā galā kur kamīns ar izstarojumu netiek ir 22 o. naktī neesmu cēlies un metis. No rīta ir 18 o un tas ir pie tā kad ārā ir biji ap - 20o.
Ja mainītu tad iedomājos kad varētu pielikt granulu kamīnu un neiespringtu īpaši ar domu par atsevišķu katlu telpu mazai mājelei.

Re: akumulacijas tvertne
Autors: aigarsa6 ()
Datums: 27/01/2013 12:19

Man personīgi uz 80m2 ir viadrus 30kv+950L akumulātors,siltā ūdens boilers 160L un 5 radiatori sanāk kurināt 1x dienā pa kurtuvei,bet tonnu uzdzen tikai līdz 60 grādiem,reāli akumulātors pietiek tikai radiatoriem līdz vakaram temp. nokrīt līdz 30-40 grādiem,bet ja sāk izmantot silto h2o tad akumulātors ātri izbeidzās!!!

Re: akumulacijas tvertne
Autors: soseds2 ()
Datums: 31/01/2013 13:16

Aigars! Kamdēļ tikai līdz 60'? Optimālāk būtu 90'. Kas ar mājas siltinājumu? Ja aķi uzdzītu līdz 90', tad arī karstais ūdens pietiktu ilgāk. Ja boilerī ir 90', tad uz karstā ūdens padevi drošībai uzmontē maisītāju, kas padod zemākas t' piem. 60' . Tas ekonomē k ūdeni. Vēl svarīgi, ja aķī krīt t', tad boilerim nevajadzētu ņemt siltumnesēju, kas ir zemākas t' par lietošanai vajadzīgo.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **      **  **     **  **      **  **     ** 
    **     **  **  **  **     **  **  **  **  **     ** 
    **     **  **  **  **     **  **  **  **  **     ** 
    **     **  **  **  **     **  **  **  **  ********* 
    **     **  **  **  **     **  **  **  **  **     ** 
    **     **  **  **  **     **  **  **  **  **     ** 
    **      ***  ***    *******    ***  ***   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727