UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Karstais ūdens - gāze vai elektrība
Autors: McDrevich ()
Datums: 02/01/2013 10:03

Tipveida projekta dzīvoklī tūlīt veikšu kapitālo remontu, līdz ar to plānoju likt papildus ūdens uzsildīšanas iekārtu, jo Jūrmalas siltums mūs šeit mēdz ik pa laikam uzmest.
Vai dzīvoklī vispār pastāv iespēja iespēja likt kādu nelielu katlu kas paredzēts tikai ūdens uzsildei. Cik litrīgu boileri izvēlēties, jo ticamākais ka šis būs lētākais/izdevīgākais variants? Mēs ģimenē esam 2 cilvji, ilgtermiņā domājot varbūt klāt nāks vēlviens :)

Paldies!

Re: Karstais ūdens - gāze vai elektrība
Autors: Dzindzis ()
Datums: 02/01/2013 10:30

100l boilers uz elektrības būs ok. Kad liksi - taisi atslēdzamu gan no elektrības gan no ūdens.

Re: Karstais ūdens - gāze vai elektrība
Autors: Alvisss ()
Datums: 02/01/2013 10:44

Ja taisi kapitālo, tad mani ieteikumi varētu būt ievērības vērti, es dzīvoklī kapitālo taisīju pirms 5 gadiem un tagad zinu, ko būtu darījis savādāk.
1) Uz vannas istabu ūdens sildītājam no dzīvokļa sadales skapja velc atsevišķu vadu, jo tam varēsi uzlikt noplūdes automātu (drošāk).
2) Izvērtē dzīvokļa elektrojaudas, ja tās atļauj, iesaku likt nevis boileri, bet gan caurplūdes ūdens sildītāju (manā dzīvoklī bija šāda iespēja, bet es to es tā neizdarīju un nožēloju), jo:
- caurplūdes sildītājs aizņems mazāk vietas un būs nemanāmāks,
- caurplūdes sildītājs no elektrības patēriņa viedokļa būs ekonomiskāks,
- nedabūsi izbaudīt ko nozīmē saplīsis boileris un nopludināti kaimiņi.
3) Neuzliec ūdens sildītāju uz siltā ūdens caurules, jo, ja tam ir (vai drīzā nākotnē pēkšņi uzrodas) skaitītājs, tad maksāsi dubultā gan pašam sildot ūdeni, gan apmaksājot pēc siltā ūdens skaitītāja paša uzsildīto ūdeni.

Re: Karstais ūdens - gāze vai elektrība
Autors: Rx ()
Datums: 02/01/2013 10:45

Ja lieto ūdeni saprātīgi , liek dušai smalko sietiņu, pilnīgi pietiek ar 80 litru boileri. Klāt pie iepriekš minētā, padomājiet, kā izliesiet ūdeni , lai mainītu anodu. Bieži nepieciešams, tādēļ, arī boileri noņemt no sienas.

Re: Karstais ūdens - gāze vai elektrība
Autors: McDrevich ()
Datums: 02/01/2013 11:31

Paldies!
Jauda neatļauj, 103 sērijas māja, es par tiem caurplūdniekiem lasīju, man kW stipri par īsu būs. Ir skaitītāji protams, un mums jūrmalā karstā ūdens cena vispār ir 8Ls vasarās. Ievācāmies šeit 'ires dzīvoklī pag gadā un pirmais rēķins bija 60Ls par ūdeni vien :)) Boilers būs vannasistabā, ar pieslēgumu tikai wc mezglam, jo virtuvē trauku mazgājāmā mašīna plānojas un rokas var nomazgāt arī aukstā ūdenī virtuvē



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **    **   ******    **     ** 
 **        **     **  ***   **  **    **   ***   *** 
 **        **     **  ****  **  **         **** **** 
 ******    **     **  ** ** **  **   ****  ** *** ** 
 **         **   **   **  ****  **    **   **     ** 
 **          ** **    **   ***  **    **   **     ** 
 ********     ***     **    **   ******    **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727