UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
apkures sistema ar diviem katliem (1. malka+ 2. granulas)
Autors: edix ()
Datums: 22/01/2013 08:08

Lūdzu lietotaju pieredzes izklāstu, vai pieredzejušu katlu apsaistes uzstādītāju vidokli par sekjošu situaciju:
Vairakus gadus kurinu 500kvm lielas ražošnas telpas ar Viadrus 22u 10 sekciju malkas katlu. Ēkas kubatūra lielāka par normālo. vid. griestu augstums 4m. Neskatoties uz to, ka savs mežs un laicīga malkas sagāde problemas nesagāda beidzot gribas komfortu. Patreizejam katlam viennozīmīgi jaudas nepietiek.. Apzinos, ka ari radiatoru sistema nav tuvu ne pilnība. Ir planots rekonstuet.
Patreiz ir doma uzstadit vel vienu papildus katlu, kurš dienā palidzetu jau esosajam un pa nakti un brivdienas nodrosinātu daudz maz automatizetu apkuri. Skatos uz to pašu Viadrus 22 10 sekcijas ar granulu degli un citiem pricendaliem jau no rūpnīcas (VIADRUS HERCULES ECO 10). Lūdzu viedokli par augstak minēto katlu un iespejamās abu katlu apvienošanas un apsaistes shemas. Paldies.
P.S telpas izmēri nepieļauj ievietot neko lielaku par jau minēto un degļa novietojums iespejams tikai no aizmugures, vai priekšejās durvis.

Re: apkures sistema ar diviem katliem (1. malka+ 2. granulas)
Autors: khe ()
Datums: 22/01/2013 10:46

Nebūs čuguna katls pietiekoši ekonomisks priekš granulu degļa.... Labāk iestellēt granulu degli ekonomiskā metāla katlā(no kuras puses vēlies, vai metinātājs spēj...). Vienīgais nosacījums, lai deglis liesmu pūš uz šamota plāksnes, ne uz metāla. Pārējais lietderīgums būs atkarīgs no degļa kvalit
ātes un siltummaiņa laukuma. Izurb aiz sava esošā čugunnieka caurumiņu dūmvadā un izmēri izejošo gāzu temp. pie labi kuroša katla... Diez vai gribēsi pūst granulu siltumu skurstenī...

Re: apkures sistema ar diviem katliem (1. malka+ 2. granulas)
Autors: Labais ()
Datums: 23/01/2013 16:57

Starp citu, cik tad būtu jābūt izejošo gāzu temp.? Man ir iespēja pamērīt ar infrasarkano term. Arī man ir Viadrus 22. Uz pilnu klapi kurinot man tur ir ap 250 C. Nezinu vai tas ir daudz vai maz.

Re: apkures sistema ar diviem katliem (1. malka+ 2. granulas)
Autors: khe ()
Datums: 23/01/2013 21:26

Es arī mēriju ar infrasarkano, pie tam uz melnas virsmas, bet rādijums krietni atšķiras no tā, kas dūmkanāla centrā...

Re: apkures sistema ar diviem katliem (1. malka+ 2. granulas)
Autors: khe ()
Datums: 23/01/2013 21:32

Tikko pamēriju - uz virsmas blakus ieurbtajam termometram 73gr C, bet dūmkanāla vidū 184gr C... Tuvāk īstenībai uz virsmas rāda horizontālās rores virsējā daļa(tieši no augšas), jo karstākais dūms cenšas plūst pa augšējo daļu. Tur 120gr C.

Re: apkures sistema ar diviem katliem (1. malka+ 2. granulas)
Autors: Pikarella ()
Datums: 31/01/2013 13:15

Sveiki! Man ari maja , apkurinama platiba 250kv.no tiem 90kv.silta grida, slikti siltinata, pirmaa stvaa silta grida. izmantoju Viadrus22 ,desmit sekcijas, . Sita atpakal dumus , skurstenis dega divas reizes, viss netirs , sodreeji, jatira -jaberzz pirms katras iekures reizes, ja gadaas nekvalitativa mitra malka , temperaturu necel, vienigi, ja uzpuss pareiza virziena vejs...atiecigi lielaka vilkme. apnika 16.12.12 uzliku granulu degli HotPipe Hp121221 35KW. samaksaju 500Ls+PVN. Drusku bija japarliek katla atrsanas vieta - strp citu-es katlu piebidiju tuvaak vertikalajai skurstena sahtai, un ielaidu katla skurstena galu pa tiesso skursteni, taa kaa degla piegade kavejaas kurinaju ar slpju zalu malku un ziniet beidzot piecu gadu laikaa katlis kurejaas kaa tam bija jakuraas-tas nozimee ka vinam nepatik, ka uz skursteni dumus novada pa garam ejaam, vajaga ielaist pa taisno skursteni. Atveda uzstadija degli...degla garums apm. 1, 5x0. 8 metri. jo uz ta atrodas ari granulu tvertne. palaidu, izradijas ka drusku pietrukst jauda, meisters atbrauca pielika papildus ventilatoru. Degla plusi. Var kurinat ar jebkuras kvalitates granulam, izmeginaju kurinat ar ciekuriem, skeldu, skaidam. 5-7 cm. gariem prauliem viss sadeg. apkope-tris nedelu laika butu jaiztira, jo deglim tad nekas, bet krasni izveidojas pelnu kalns... Kurtuvee obligati jaievieto papildus plaukti, katla ssiberis man stav aizverta stavokli visu laiku, katlis nav aizaudzis, neveidojas sodreji, katlis nesvist, pa nakti es katla uzturu 26-28gradu temperaturu, katlis ir saus, jo degli granulas sadeg ar 300-600 gradu temperaturu, skrstena temperatura 50-60gradi. normas robezas, pa dienu uz paris stundam iesledzu katla temperaturu 55gradi. Pilnigi pietiek. Pa skursteni nenak dumi-tas nozimee kas viss sadeg bez piesarnojuma...ja temperatura -5-+5gradi tad man katla temperatura 25-28gr. nokurinu 2,5maisus dienakti, temperatura maja 18-19gradi.... Minusi-jabut labi nostiprinatam granulas tvertnes vakam , jo papildus ventilators pussot iesit dumus tvertne, minus ka letakaja modeli pa 500Ls nav Pilna automātika, aizdedzināšana, liesmas sensors, lambda zonde, līdz 20 termo devēji. Āra temperatūras sensors. Īpaši efektīva trešās paaudzes HotLogic algoritmika.-tas protams par papildus samaksu ir pasuutams un pievienojams jau pie esosaa degla. Paterins-4,5 maisi/16kg. cena 1,84Ls par maisu/ ja ara temperatura -15-22gradi. ir par daudz, bet man nav bijis laika piekkerties pie kaartigas regulacijas, varbut varetu ko ieekonomet, minus ja kurina ar skeldu un skaidam tad jaatstaj tikai viens ventilators , jo skelda vienkarsi lidz galam nesadegot tiek izpusta ara no degla degsanas kameras, minus tas ka kurinot ar skeldu, skidam , temperaturu nedabus augssa, ta ktlaa bus tikai kadi 25-35gradi, bet kad ara temperatura ir ara -5 lidz +5 tad ar to pilnigi pietiek, jo deglis kuras nepartraukti, lidz ar to majas klimats iekstelpas ir atiecigi no 18-21 gradam. Ja vajaga siltaku japieber granulas. Ja ir intrese tad deglis uzstdits Saulkrastos, varu nosutit foto, vai paradit darbiba...Jaa, vel cena par 500ls, ir apsolits taimeris ar kalendaru, kura es varu iestatit kadu katla temperaturu kada laika periodaa man vajaga, protams par atiecigu samaksu var pieslegt pie interneta caur majas ruteri...ja ir intrese tad rastiet aivo6etainbox.lv... neredzu jegu mksaat 1000-2000ls, par degli kuram var iebert un kurinaat tikai konkretu firmu granulas... es domaju ka japmegina nomainit apkures kalis no 45-50Kw pasreiz uz kadu 15-25Kw .



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******          **   *******   **    **  **      ** 
 **    **         **  **     **  ***   **  **  **  ** 
 **               **  **     **  ****  **  **  **  ** 
 **   ****        **   ********  ** ** **  **  **  ** 
 **    **   **    **         **  **  ****  **  **  ** 
 **    **   **    **  **     **  **   ***  **  **  ** 
  ******     ******    *******   **    **   ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727