UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Centrālapkures kamīns
Autors: LindaBerga ()
Datums: 29/01/2013 14:10

Kādu Jūs ieteiktu centrālapkures kamīnu divu stāvu mājai ar aptuveni 170 kvadrātmetriem. Pati patreiz pētu Skladovkas piedāvājumus. Būtu pateicīga par Jūsu viedokli, jo pārdevēji veikalos izsakās dažādi.

Re: Centrālapkures kamīns
Autors: ..... ()
Datums: 29/01/2013 14:17

Kamīnu kā pamat apkures elementu mājai, manuprāt ir garām, jo sevišķi uz 170m2 jau nu vajadzētu skatīties uz c.apkures katliem, granulu vai malkas.

Re: Centrālapkures kamīns
Autors: LindaBerga ()
Datums: 29/01/2013 14:24

Es jau daudz neizprotu, patreiz dzīvoklī, kam ir 70 kvadrātmetri ir Kalvis centrālapkures plīts. Bet izskatot viekalu un interneta piedāvājumus redzu, ka ir kamīni, kas paredzēti lielām telpām 'pat līdz 200 kvadrātmetriem. Vienā veikalā teica, ka ideāls variants, otrā saka, ka tas tomēr vairāk kā pagaidu variants. Tāpēc tāds apjukums.

Re: Centrālapkures kamīns
Autors: ..... ()
Datums: 29/01/2013 14:40

Kamīns var būt tik kā papildus elements pamata apkurei, mājai jo sevišķi labāķ izvēlēties apkures katlu, norādīs jau var būt uz tiem kamīniem, bet realitātē bieži vien ir savādāk jo sevišķi ar solītajiem kw, dzīvoklim der, bet mājai jau kamīnu tiešām neizvēlētos. Ja nu vienīgi, kā pagaidu variants. :)

Māja nosiltināta?

Re: Centrālapkures kamīns
Autors: LindaBerga ()
Datums: 29/01/2013 14:47

Māja tiks siltināta, tā ir ķieģeļu pamatapdare plus nesošās sienas no gāzbetona. Pavasarī tiks uzsākti remonti, patreiz mājā neviens nedzīvo jau vairākus gadus. Cik norpotu visa sākums ir jumta maiņa un apkure.

Re: Centrālapkures kamīns
Autors: hei ()
Datums: 29/01/2013 14:54

Visa sākumā ir tehniskā apsekošana un izvērtēšana ko darīt un kā darīt.

Re: Centrālapkures kamīns
Autors: Gints__ ()
Datums: 29/01/2013 14:58

Nja kamīns kā pamatapkure mājai tomēr liekas diezgan dīvaini, jo:
- kamīns man saistās ar atrašanos nosacītās reprezentācijas telpās (ok dzīvojamā istabā, sauciet kā gribat);
- savukārt, tā pastāvīga kurināšana, kas vismaz ziemas laikā būs nepieciešama, nodrošina visādu sīkumu skaidu, putekļu utt biršanu un izplatību.
Manuprāt tās ir 2 pilnīgi nesavienojamas lietas.
Man ir gan malkas katls, gan kamīns (aka 10kW jotul krāsniņa), pirmo lietoju pamatapkurei, otro piesildīšanai šad tad, kad negribās/nevajag lielo kurināt, vai aši vajag māju uzsildīt pēc ilgākas prombūtnes. Attiecīgi kamīnam atnesu dažas pagalītes, ko tur uzreiz iemetu iekšā, ja man tur būtu jānes malkas/brikešu/whatever klēpji, būtu diezgan muļķīgi.
Cilvēki, protams, ir dažādi, prasības arī, bet es sev mājā centrālapkures kamīnu pilnīgi noteikti negribētu, kaut gan nebūt neesmu no tiem trakākajiem tīrības un kārtības mīlētājiem :)
Pie tam, ja mājā ir katlu telpa, tad vēlāk ir iespējas variēt ar apkures veidiem, varbūt vēlāk gribas kaut ko automatizēt, pamainīt utml, tad tas ir daudz vienkāršāk, nekā čakarēties bez speciālas apkurei paredzētas telpas un jaukt ārā dzīvojamo istabu.

Re: Centrālapkures kamīns
Autors: ruukiitis ()
Datums: 29/01/2013 15:05

"viena gudra tante reiz teica"
Apkures sistēmai ir jābūt dublētai.
visvieglāk to izdarīt (nodublēt) ar kamīnu :)
A vot šeit parādas jautājums vai dublējot sistēmu kamīns ir jāizvēlas tāds kas viens pats var "pacelt" apkures padarīšanu.
Es uzskatu (un man tā arī mājā ir uztaisīts) ka kamīns mierīgi var apkurināt visu māju. 150m2.
(kurinot +25C var izspiest pie āra temperatūras -22C).
pie 0C āra temperatūras, jākurina ir aptuveni 3-4 stundas dienaktī. (kādas 8 - 10 pagalītes bērza malkas). un elektrība pat neieslēdzas.
temp. dinamika
23:00 +24,
07:00 +21,
~12: 00 +19,
19:00 ~+18 un iekurinam kamīnu.
kamīnkrāsns - Jotuls.

vispār esmu novērojis ka ja ārpusē nav vēja, māja ļoti, ļoti lēni atdziest zem 19 - 18C.

Re: Centrālapkures kamīns
Autors: Dzindzis ()
Datums: 29/01/2013 15:09

Ar 170kW gan būs pašvaki. Man uz doto momentu apkurās ~100m2 ar c/a kamīnu pie -20C ir problemas piesildīt. c/a kamīnu var likt labak kopā ar kādu citu apkures veidu. Pelnu putekļi tīrot kamīnu, berot ārā pelnus protams ir bet nav tik traki. Ja labi pameklē te bija izliktas kamīna bildes.

Re: Centrālapkures kamīns
Autors: hei ()
Datums: 29/01/2013 15:24

Rūķītis dzīvo pasīvā mājā un kas vēl saka ka pasīvās mājas latv. nevar uzcelt.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********   **     **   ******    ******  
 **     **  **     **  **     **  **    **  **    ** 
 **     **  **     **  **     **  **        **       
  ********  ********   *********  **        **       
        **  **         **     **  **        **       
 **     **  **         **     **  **    **  **    ** 
  *******   **         **     **   ******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727