UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Istabās mitrums - ventilācijas varianti?
Autors: Gultnis ()
Datums: 30/01/2013 16:20

Sveiki! Lieta ir tāda, ka dzīvoju rekonstrurētā privātmājā, kur vēl patreiz veicu darbus, esmu siltinājis ēkai fasādi, nomainīju logus, apkuri... Māja nav liela aptuveni 50 m2 - 3 istabas 1 virtuve, koridors. istabas arī ir maziņas ~12 m2 katra. Problēma ir tāda, ka nepārtraukti uz logiem aptuveni 10 cm. augstumā ir kondensāts, kas tek uz logu palodzēm, ja to nenoslauka.(pieņemu ka tas viss ir no mazās istabu kvadratūras) Ventelāciaija mājā ir tikai virtuvē un WC - abas piespiedu, bet no istabām nav ventilāciju. Man doma bija taisīt piespiedu ventilāciju no katras istabas, bet tad man būs ļoti lieli siltuma zudumi. ēku kurinu ar Junkers gāzes katlu, kas nav lētākais apkures veids. Cik noprotu lai tiktu no mitruma vaļā man būtu nepieciešams izbūvēt ventilāciju, bet kādu? un cik man tāda varētu izmaksāt? Kaut ko esmu dzirdējis par rekuperācijas sistēmām, kāds ir to eksplutācijas izmaksas?

Re: Istabās mitrums - ventilācijas varianti?
Autors: Dzindzis ()
Datums: 30/01/2013 16:29

Nomēri precīzi cik % ir relatīvais mitrums tad attiecīgi tālāk var rīkoties.

Re: Istabās mitrums - ventilācijas varianti?
Autors: Gultnis ()
Datums: 30/01/2013 16:35

aptuveni 60-70% 2 gadus atpakaļ nopirku BaLLu gaisa sausinātāju palīdz diezgan labi, bet tikai tad kad darbojas, līdzko izslēdzu logi atkal slapji. :) aizmirsu piebilst, ka logi paliek slapji, ja āra temperatūra ir zemāka par 0 grādiem. jo aukstāk ārā jo lielāks kondensāts uz logiem :(

Re: Istabās mitrums - ventilācijas varianti?
Autors: qq ()
Datums: 30/01/2013 16:39

Gaisam pēc rekonstrukcijas nav vairs ne ieplūdes, ne izplūdes. Zemūdene.Atjauno šķirbas un viss būs kārtībā.

Re: Istabās mitrums - ventilācijas varianti?
Autors: gints_ ()
Datums: 30/01/2013 16:52

Ja patreiz vēl veic darbus, tad jāsaprot cik "slapji" tie ir. Žurstoši būvmaisījumi un krāsas var dot neticamu mitruma daudzumu - vairākus litrus ūdens, kas, protams, meklē kur izkondensēties. Pēc darbu beigšanas situācija noteikti uzlabosies, bet vai problēma pazudīs - tas jau ir neatbildāms jautājums.

Re: Istabās mitrums - ventilācijas varianti?
Autors: Dzindzis ()
Datums: 30/01/2013 16:55

Es teiktu mitrums ir gandrīz normas robežās. Noskaidro vai stikla paketes ir selektīvās ar Argona pildijumu. Viņām ir labāki siltumnoturības parametri kondensāts būs mazāks jeb vispār pazudīs. Iespējams istabās nav izveidota pareiza konvekcija.

Re: Istabās mitrums - ventilācijas varianti?
Autors: lūdzu info ()
Datums: 30/01/2013 16:59

60-70% apkuŗinātās telpās bez papildus mitrināšanas nemaz nav normāli

Re: Istabās mitrums - ventilācijas varianti?
Autors: pamats topošais ()
Datums: 30/01/2013 17:13

1 dzīvokļa māja vai daudzdzīvokļu? Kad veitka siltināšana? Parasti pēc gada māja iegūst +/- savu klimatu, līdz tam viss vēl žūst...Ja iekšā met, tad vēl ilgi būs mitrs!
Visvienkāršākais risinājums ir vēdināt ar logiem, ja tiem ir ziemas vēdināšanas režīms, tad tajā arī logi jātur, ienāks svaigs gaiss, liekais mitrums ies prom un ienāks pietiekami daudz, lai nebūtu pārāk sausi (pagaidām tas laikam nav aktuāli).
Vēl var regulāri virināt logus uz pilnu klapi.
Un ja galīgs slinkums, tad jāliek piespiedu ventilācija, kura to darīs automātiski.

Re: Istabās mitrums - ventilācijas varianti?
Autors: Gultnis ()
Datums: 30/01/2013 18:18

nesapratu? vaitad 60-70 % ir norma no rītiem kad pieceļas tad ir pat pāri 70%. cik noprutu normāli telpai vajadzētu būt no 45% līdz 55%. PS. Veļu istabās nežāvēju :) Cik man varētu izmaksāt normāla ventilācija kas man mazinātu pienākošo mitrumu?

Re: Istabās mitrums - ventilācijas varianti?
Autors: Gultnis ()
Datums: 30/01/2013 18:19

Siltināšana veikta pagaišvasar :) telpās remontu vēl nēesmu veicis, tātad tas nebūs no žūstošiem būvmateriāliem :)

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  **     **  **     **   *******  
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 ********   **     **  **     **  **     **   ******** 
 **          **   **    **   **   **     **         ** 
 **           ** **      ** **    **     **  **     ** 
 **            ***        ***      *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727