UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
siltā gaisa apkure
Autors: edix ()
Datums: 26/02/2013 08:36

Kapitāli remontējot privātmāju (plat 130 kvm), starpsienās, nepieciešamajās vietās vertikāli iestrādāju nosiltinātas kantainas skārda caurules apm 8*16 cm šķgiez. ar izeju neapkurinātos bēniņos un apakšējo galu apm 15 cm no grīdas. Viena caurule uz divām istabām, jo pie grīdas ir sadaloša bikse uz divām telpām. Kopā tadas ir divas caurules uz četrām telpām
Iegādāju jaudīgu Jotul kamīna kurtuvi, kurai itkā ir papildus apvalks, kurš savāc siltumu no korpusa un to var novadīt uz nepieciešamo vietu.
Paredzēts bēniņos uzstādīt ventilatora kasti, filtrus un pa siltinātiem 125 mm cauruļvadiem nogādāt uz telpām silto gaisu.
Plūsmas regulēšana ar ventilatora apgriezieniem un telpās regulējamas restītes.
Nav domāta kā pamatapkure, bet lai ar kamīnu radītu patīkamu gaisotni, un atvieglotu gāzes apkures rēkinus.
Vai ir kāds šādas shēmas lietotajs?
Lūdzu ieteikumus, lai izvairītos no iespējamām kļūdām un sadalošās iekārtas (ventilators, filtri uc.) izvēlei.
Varbūt ir kāds, kas var šo visu nokonsultēt un izbūvēt līdz galam

Re: siltā gaisa apkure
Autors: Jankouzs ()
Datums: 26/02/2013 10:07

Nu jaa kaa papildus apkure veel der,bet kaa pamata apkure galiigi garaam! man ar pirms gadiem 15 tika ievilkta shaada apkure ar jaudiigo Jotul kamiinu kas paredzeets 200m2 platiibai( man 130m2) arii otrajaa staavaa jaudiigs ventilaators,kas dzenaa silto gaisu uz telpaam pa nosiltinaataam cauruleem!To visu mums ievilka Jotul meistari ar garantiju! rezultaats nekaads telpaa kur kamiins bija pat par karstu,bet paareejaas telpas apsildiit nebija iespeejams!nezinu kapeec,bet vini taas siltaa gaisa trubas izvadiija katraa telpaa no griestiem,es domaaju ka taa ir viena no lielaakajaam kluudaam-siltais gais vienkaarshi staav pie telpas griestiem,bet pati telpa auksta!katraa zinaa noteikti jaaizvada taas trubas tuvaak pie griidas,jo siltais gaiss celaas uz augshu! un runaajot par malkas pateerinu,tad tas ir diezgan ieveerojams,nu nekuraas vinsh lidz 24h kaa vini te mums reklameeja-ar pilnu kamiinu sausas,rupjas malkas nu max 5-6h! Taada apkure varbuut der vieniigi pasiivajai maajai,kur viss ir nereaali nosiltinaats!

Re: siltā gaisa apkure
Autors: Viesturs470 ()
Datums: 26/02/2013 10:51

Gaisam ir slikta "situmietilpība" tāpēc lai nodrošinātu nepieciešamā siltuma pievadīšanu jānodrošina nepartraukta liela gaisa plūsma. savukārt, ja šai plūsmai nav pietiekami auksta temperatūra, tad rodas caurvēja sajūta.
Iespējams tieši tāpēc gaisa apsildes sistēmas pamatā lieto industriālās ēkās kur ir citas komforta prasības.
Kamīnu kā papildus apkures avotu labāk izmantot kopā ar klasisku ūdens apkures sistēmu un diez vai kopējās izbūves un eksplutācijas izmaksas būtiski atškirsies

Re: siltā gaisa apkure
Autors: edix ()
Datums: 26/02/2013 10:57

Vai vel joprojam lietojiet so sistemu neskatoties uz trūkumiem?
Man izvadi ir pie grīdas ar regulējamu restīti resp , ja par daudz, piegriez ciet, vai otradi.
Vai mati neplīvo, kad ventilators pūš.
Vai ir filtri, kādi, cik bieži jāapkalpo.
Man būs piekļūsana diezgan problemātiska.

Re: siltā gaisa apkure
Autors: edix ()
Datums: 26/02/2013 10:57

Tas bija jautājums JANKOUZS

Re: siltā gaisa apkure
Autors: edix ()
Datums: 26/02/2013 10:58

Jankouzs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nu jaa kaa papildus apkure veel der,bet kaa pamata
> apkure galiigi garaam! man ar pirms gadiem 15 tika
> ievilkta shaada apkure ar jaudiigo Jotul kamiinu
> kas paredzeets 200m2 platiibai( man 130m2) arii
> otrajaa staavaa jaudiigs ventilaators,kas dzenaa
> silto gaisu uz telpaam pa nosiltinaataam
> cauruleem!To visu mums ievilka Jotul meistari ar
> garantiju! rezultaats nekaads telpaa kur kamiins
> bija pat par karstu,bet paareejaas telpas
> apsildiit nebija iespeejams!nezinu kapeec,bet vini
> taas siltaa gaisa trubas izvadiija katraa telpaa
> no griestiem,es domaaju ka taa ir viena no
> lielaakajaam kluudaam-siltais gais vienkaarshi
> staav pie telpas griestiem,bet pati telpa

Vai vel joprojam lietojiet so sistemu neskatoties uz trūkumiem?
Man izvadi ir pie grīdas ar regulējamu restīti resp , ja par daudz, piegriez ciet, vai otradi.
Vai mati neplīvo, kad ventilators pūš.
Vai ir filtri, kādi, cik bieži jāapkalpo.
Man būs piekļūsana diezgan problemātiska.
> auksta!katraa zinaa noteikti jaaizvada taas trubas
> tuvaak pie griidas,jo siltais gaiss celaas uz
> augshu! un runaajot par malkas pateerinu,tad tas
> ir diezgan ieveerojams,nu nekuraas vinsh lidz 24h
> kaa vini te mums reklameeja-ar pilnu kamiinu
> sausas,rupjas malkas nu max 5-6h! Taada apkure
> varbuut der vieniigi pasiivajai maajai,kur viss ir
> nereaali nosiltinaats!

Re: siltā gaisa apkure
Autors: edix ()
Datums: 26/02/2013 10:59

Jankouzs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nu jaa kaa papildus apkure veel der,bet kaa pamata
> apkure galiigi garaam! man ar pirms gadiem 15 tika
> ievilkta shaada apkure ar jaudiigo Jotul kamiinu
> kas paredzeets 200m2 platiibai( man 130m2) arii
> otrajaa staavaa jaudiigs ventilaators,kas dzenaa
> silto gaisu uz telpaam pa nosiltinaataam
> cauruleem!To visu mums ievilka Jotul meistari ar
> garantiju! rezultaats nekaads telpaa kur kamiins
> bija pat par karstu,bet paareejaas telpas
> apsildiit nebija iespeejams!nezinu kapeec,bet vini
> taas siltaa gaisa trubas izvadiija katraa telpaa
> no griestiem,es domaaju ka taa ir viena no
> lielaakajaam kluudaam-siltais gais vienkaarshi
> staav pie telpas griestiem,bet pati telpa
> auksta!katraa zinaa noteikti jaaizvada taas trubas
> tuvaak pie griidas,jo siltais gaiss celaas uz
> augshu! un runaajot par malkas pateerinu,tad tas
> ir diezgan ieveerojams,nu nekuraas vinsh lidz 24h
> kaa vini te mums reklameeja-ar pilnu kamiinu
> sausas,rupjas malkas nu max 5-6h! Taada apkure
> varbuut der vieniigi pasiivajai maajai,kur viss ir
> nereaali nosiltinaats!

Vai vel joprojam lietojiet so sistemu neskatoties uz trūkumiem?
Man izvadi ir pie grīdas ar regulējamu restīti resp , ja par daudz, piegriez ciet, vai otradi.
Vai mati neplīvo, kad ventilators pūš.
Vai ir filtri, kādi, cik bieži jāapkalpo.
Man būs piekļūsana diezgan problemātiska.

Re: siltā gaisa apkure
Autors: Didzisp ()
Datums: 26/02/2013 11:29

Nevajag aizmirst, ka no katras telpas jābūt atpakaļtrubai, pa kuru aukstais gaiss tiek aizvadīts uz krāsni. Citādāk tak nav cirkulācijas. Kas notiktu, ja centrālapkures radiatoram pievadītu tikai vienu trubu :) Man ar silto gaisu, no plīts virsmas, tiek darbnīca apsildīta. Karsatais gaiss tiek izvadits pie grīdas, bet pie pretējās sienas truba grīdā, kura novada uz plīts karsto virsmu. Tur tā velk aukstais gaiss, ka špicku pūš nost. Kamēr temperatūra ārā līdz -5 grādi, piesilda ļoti labi, bet kad -20, jākurina darbnīcā krāsniņa. Vārdu sakot, kā pamatapkure ar silto gaisu nekas nesanāks, bet rudeņos un pavasaros papildus piesīldīt var.

Re: siltā gaisa apkure
Autors: Jankouzs ()
Datums: 26/02/2013 20:19

Nu mēs 5 gadus ar to apkuri nomocijāmies,vienkārši salām(citu iespēju nebija,nebija tik lielu līdzekļu ,lai taisītu citu apkures sistēmu),man ar ir regulējama siltā gaisa padeve,tik ne ar restītēm,bet ar iespēju ieskrūvēt un atskrūvēt apaļus vāciņus,bet tas man nebija nepieciešams visu laiku stāvēja vaļā,es pat viņus dažās telpās vispār noņēmu nost,jo par siltu nebija nekad!filtrs man ir virs kamīna pie griestiem,tāds metālisks ar caurumiņiem,viņu vienkārši ik pa laikam izvelc un izmazgā!ventilātors kurš tajos laikos maksāja 300ls ir diezgan paskaļš,bet nu matus no galvas nost nepūš :) uz doto brīdi tā apkure ir,bet mēs viņu nelietojam,sezonā pāris reizes varbūt iekurinam to kamīnu un tas ir viss! Mums ir ievilkta centrālapkure ar čuguna malkas katlu+ siltuma akumulators un problēmu nav nekādu-tās ir pilnīgi nesalīdzināmas apkures sistēmas,tagad ir siltums mājās un siltais ūdens ar nav ar elektrību jāsilda-ej vannā kad vēlies,nav par elektrības rēķinu jāuztraucās :) Un tāda vajadzība to kamīnu kurināt,kā papildus apkuri nav nekādas vajadzības un malku tas kamīns tiešām patērē daudz-varbūt ne vairāk kā centrālapkures katls,bet ar centrālapkuri vismaz ir efekts!

Re: siltā gaisa apkure
Autors: vlkpc ()
Datums: 22/11/2016 15:34

Atbalstu jaunu tēmu neveidošanu :)

Ir siltā garāža 200m3 tilpumā ar pārāk jaudīgu malkas krāsni. Šeit 1kg malkas ar visu kurināšanu izmaksā 7 eurocentus. Aiz keramzītbloku sienas ir guļbūves šķūnis - darbnīca 130m3, kurā brīvdienās gribētu pozitīvu temperatūru, lai varētu strādāt ar dzelžiem plānajos cimdos. Esmu iecerējis starpsienā ierīkot divus ventilatorus, kuri pūtīs pretējos virzienos, izlīdzinot temperatūru abās telpās. Pie tam ar cauruļu palīdzību tiks nodrošināts, ka siltais gaiss tiek savākts pie griestiem, bet pievadīts grīdas līmenī; attiecīgi vēsais savākts no grīdas, pievadīts pie griestiem. Krāsns spēj pacelt donora gaisa temperatūru par >10 grādiem stundā, bet netiek kurināta 24/7. Jautājums ir, kādai vajadzētu būt ventilatoru ražībai, lai tie 'neatpaliktu' no krāsns? Vai ir nepieciešams izmantot augstspiediena ventilatorus, ja caurules garums ir 3m ar 2 līkumiem taisnā leņķī? Kāds varētu būt prognozējamais laiks darbnīcas piesildīšanai par 15 grādiem?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **        **  ********    *******    ******  
       **        **  **     **  **     **  **    ** 
       **        **  **     **         **  **       
       **        **  **     **   *******   **       
 **    **  **    **  **     **         **  **       
 **    **  **    **  **     **  **     **  **    ** 
  ******    ******   ********    *******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727