UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 4
Re: Likt vai nelikt caurules zem apmetuma
Autors: PikkO ()
Datums: 22/03/2013 12:38

jaaa ... uz katru radiatoru ... caurules tik liktas tajā pelējajā izolācijā un paslēptas grīdas izolācijā

vispār man ir kombinētā apkure 1/3 mājas ir siltās grīdas un visām istabām radiatori .... mājas platība 103m2 ....
kopējā visu materiālu summa ... ieskaitot, gāzes katlu, boleri un grīdas materiālus 2000 +pvn

Re: Likt vai nelikt caurules zem apmetuma
Autors: khe ()
Datums: 22/03/2013 12:49

Es šodien īsti nevaru izprast vēlmi likt rores redzamas, ja tās var ērti apslēpt. Vieglāk varbūt ir savilkt pa virsu esošā, apdzīvotā ēkā, bet jaunbūvē vajadzētu apslēpt, dēļ ērtības un estētiskāka paskata. Vajadzētu vairāk pievērst uzmanību pārbaudei(pirms apslēpšanas) un pareizai sistēmas uzbūvei, lai tajās rorēs netiktu vārošs ūdens

Re: Likt vai nelikt caurules zem apmetuma
Autors: Antonc ()
Datums: 22/03/2013 12:55

khe

Es gribu slēptas caurules, taču man te abiedēja par tiem slēptajiem savienojumiem, kas kā likums neiztur ziemas lielākajā salā :

Diemžēl grīdā es vairs nevaru likt tās caurules, jo grīdas ielietas. Dzīt kanālus būtu lieks darbs... Savādāk es būtu siltās grīdas licis vismaz daļā telpu.

Re: Likt vai nelikt caurules zem apmetuma
Autors: gints__ ()
Datums: 22/03/2013 13:00

Ja liek kaparu, tad nesaprotu vēlmi viņu neslēpt.

Kapars, manuprāt, tomēr ir visdrošākais, un ar kaparu aiz sienām un zem grīdām vismazākais risks, ka kādreiz nāksies viņam mēģināt tikt klāt.

Es kaparu iemācījos lodēt no youtubes pamācībām, un, ja esi kaut cik tehnisks cilvēks, darāms tas ir elementāri. Man, kurš baidas no presējamiem savienojumiem, kad liku ūdeni (ne apkuri) ar presējamo uponoru, tad gan ņēmu santehniķi lai visu nopresē, jo visi savienojumi visi paslēpti. Tad gan ilgi pirms tam gudroju kā izplānot, lai pēc iespējas mazāk savienojumu paslēptās un grūti pieejamās vietās.

Kaparam cik dārga truba, tik lēts fasons salīdzinot ar citiem veidiem. Un daudzas plastmasnieces nepanes augstu temperatūtu ilgstoši (aktuāli, ja malkas katls), plus tie presētie savienojumi, ja nedod dievs uzvārās sistēma, ļoti eleganti sāk tecēt:(

Es apkurei balsoju par kaparu, ūdensapgādei daudzslāņu plastmasu.

Re: Likt vai nelikt caurules zem apmetuma
Autors: gints__ ()
Datums: 22/03/2013 13:01

Protams visuāli kapars ir vienīgais ko var atstāt virspusē, gan kausējamās gan presējamās plastmasas izskatās vienkārši drausmīgi.

Re: Likt vai nelikt caurules zem apmetuma
Autors: Antonc ()
Datums: 22/03/2013 13:04

Precizēšu - man paredzēts granulu katls, santehniķis ielicis shēmā siltummaini, tā kā uzvārīšanās nebūs lielākais risks.


Gints,
Kaparnieces es neplānoju slēpt, ja likšu. Mēģināšu saprast izmaksas materiāliem.

Re: Likt vai nelikt caurules zem apmetuma
Autors: elvizz ()
Datums: 22/03/2013 13:07

Caurules viennozīmīgi zem reģipša, iekalt, zem grīdas vienalga, ka tik nav redzamas (vadus tak uz sienas ar neatstāj) no savienojumiem zem reģipša nav jābaidās- pirms skrūvēšanas tik jāpārbauda vai tur spiedienu -nepill, personīgi iesaku lodējamās- nekad nav pievīlušas, presējamās vai skrūvējamās gan neretī mēdz suloties, kapara arī ir O.K., taču manuprāt nevajadzīga greznība, pie kam ja reģipša montāžas laikā kāds kapara savienojums dabūs stiprāku triecienu,arī var sākt pilēt... ja kas varu salodēt

Re: Likt vai nelikt caurules zem apmetuma
Autors: khe ()
Datums: 22/03/2013 13:10

Vai tad domāts ir sasaldēt sistēmu? Ja baidies, ka kautkur var pieķert sals starp kurināšanas reizēm, tad atstāj vislaik cirkulējošu sistēmu. Lai gan tas šodien diezgan jocīgi par to sasalšanu, ja māja apdzīvota... Visvārīgākā sastāvdaļa presējamiem veidgabaliem ir tieši gumijas riņķīšu sastāvs. Ja tā gumija nenoveco, nepaliek cieta dēļ karstuma, tad nebūtu ne vainas. Viss būtu tikai atkarīgs no izpildīšanas kvalitātes(piem, lai stumjot rorē veidgabalu nenobīdās gumijas bīvgredzeni). Ja izvēlies presējamās, tad atliek paļauties uz zināmu brendu kvalitāti un garantiju...

Re: Likt vai nelikt caurules zem apmetuma
Autors: DsKs ()
Datums: 22/03/2013 13:14

Ja grib redzamas atstat un nav daudz fasondalas ( likumi,apvadi ) liec presejamo teraudu ... savilksi visu pats,panemsi presi noma un nopresesi ... visuali izskatas perfekti ...

[www.viega.ru]

Re: Likt vai nelikt caurules zem apmetuma
Autors: Antonc ()
Datums: 22/03/2013 13:20

DsKs
Tās tērauda izskatās labi. Bet vai nebūs mega dārgi?

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******    ******   ********  **     **  **    ** 
 **     **  **    **  **    **  **     **  **   **  
        **  **            **    **     **  **  **   
  *******   **           **     **     **  *****    
        **  **          **       **   **   **  **   
 **     **  **    **    **        ** **    **   **  
  *******    ******     **         ***     **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727