UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Latvijas Granulu Malkas katls
Autors: Mārtiņš Zālīte ()
Datums: 29/03/2013 10:57

Sveiciens. Tātad, man ir 250 m2 koka māja (1935) pagaidām mājas siltumizolācija ir starp "ļoti slikti" un "pavisam slikti". :) Šajā jautājumā pamazām tiek strādāts ar ekovati un logu nomaiņu, bet ne par to ir stāsts. Mājā pašlaik ir ievilkta apkures sistēma ar radiatoriem un Stropuvas 40 kW katlu. Ir pagājuši divi gadi un laikam man beidzot pietiek. Ne par velti šos katlus forumos salīdzina ar sievieti un saka, ka šo katlu īpašniekiem ir jābūt pēc dabas kurinātājiem... Protams, ir arī pozitīvi piemēri, man viens paziņa savu Rudestu kurina jau 6 - 7 gadus un ir ļoti apmierināts. Arī pats katls pēc savas būtības ir ģeniāls izgudrojums, tikai viņam vajadzētu nonākt vācu inženieru rokās, lai no tā iztaisītu patērētājam draudzīgu un kvalitatīvu un VIEGLI TĪRĀMU produktu ar sakarīgu apsaiti. Katrā ziņā ir arī pozitīvās puses un tas, ka ar akmeņoglēm katls kuras nedēļu (pie 0 grādiem ārā), nav pasakas. Bet tas tā ievadam, ja kāds vēlas kaut ko vēl uzzināt par šo katlu, laipni lūdzu.
Pārejam pie manas problēmas un intereses. Tātad, gribu mainīt katlu. Tā kā man gāze nav un siltumsūkņa izmaksas un 100% atkarība no elektrības nesaista, tad izsveru palikušās iespējas. Man galīgi neder, ka parastajam malceniekam jāmet klāt ik pa 4 - 5 h klāt kurināmais. Tāpēc apskatīju tādu variantu, ka likt kādu 40 - 52 kw Grobiņnieku kopā ar 2 - 2,5 t akumulatoriem, bet mani te sabiedēja, ka vienalga būšot samērā ilgi jākačegarī, lai uzsildītu gan sistēmu, gan aķus. Tad pirmo reizi nopietni sāku pētīt granulu kurināmos. Palikt tikai uz granulām arī liekas ne īpaši prātīgi, tālab meklēju granulu un malkas katlu. Atradu tādu latviešu veidojumu - www.ecco-energo.lv
Tam deglis ir sānā un galīgi netraucē kurināt arī ar malku. Kādam tāds ir, ir kādas atsauksmes? Deglis arī savādāks, pašu patentēts. Paši saka, ka esot labāks un pielaidīgāks granulu kvalitātei. Jau iepriekš paldies.
P.S. Un pārāk neapbižojam Stropuvu, tas jau tā ir daudz kur izdarīts ;)

Re: Latvijas Granulu Malkas katls
Autors: GirtsL ()
Datums: 29/03/2013 11:10

Par ecco-energo nav informacijas un ari atsauksmes nezinu, pats ari meginu izveleties granulu-malkas kombineto, uz vasaru jabut jau majaas.
Pagaidaam mana izvele ir apstajusies pie shi Polu razojuma
[www.sbsiltumtehnika.lv]
Izstade iepazinos ar tirgotaja parsatvi, iepatikas attieksme, cenu ari piedavaja salidzinosi patikamu.
Redzes ka bus kad nonaksu lidz pirksanai, uzstadisanai un lietosanai.

Re: Latvijas Granulu Malkas katls
Autors: khe ()
Datums: 29/03/2013 11:21

Pārlasot to lapu,rodas aizdomas, ka mainot granulas varētu būt jāpieregulē nedaudz gaiss lai sadegšana būtu pilnīga un arī lieks gaiss neplūstu cauri. Ja nu iegādāts tiek, tad būtu interesanti šeit pārlasīt atsauksmes...

Re: Latvijas Granulu Malkas katls
Autors: ...... ()
Datums: 02/04/2013 00:52

dara katrs kā māk un var. bet pieredze rāda ka 99,9% ir tā- ja esi nolēmis kurināt ar granulām, tad to arī darīsi un malkas kurināšanas iespēju praktiski neizmanto. ja domā ka kurināsi ar malku un kaut kad granulas, tad 99% gadījumu granulas tā arī nenopirksi. rezumē. izvērtē ko tad gribi un kā dzīvosi. ja granulas, tad izvēlies tām visefektīvāko katlu. ja malku, tad tieši tāpat+akumulatori. un strutova katlu sakarā, prieks ka esi attapies. pats lietoju čehu benekov granulu katlu, esmu ļoti laimīgs par šo izstrādājumu( nu jau sesto gadu).

Re: Latvijas Granulu Malkas katls
Autors: mz ()
Datums: 02/04/2013 20:28

Paldies par info, tas par tiem 99.9 % laikam ir taisnība, to man visi saka. Cilvēks pēc savas būtības ir slinks, ja arī tas izmaksā pāris latus vairāk, tad vienalga labāk neko nedarīt un kurināt granulas. Jāpadomā. Vēl te ieraudzīju ss-ā tādu Redeko biomasas degli, kas ņem pretī arī šķeldu.

Re: Latvijas Granulu Malkas katls
Autors: Karliss ()
Datums: 08/01/2016 12:56

Labdien!
Vēlos nopirkt savam privatmajiņas malkas central apkures katlam granulu degli. Esmu izrunājies ar varakiem tirgotajiem. (NBE , pelltech, u.c)

Pagaidām sliecos uz ecco energo granulu degli. 25kw.
[ecco-energo.org]

Deglis izskatās ļoti kvalitatīvi uzbūvēts.Automātika tiek izmantota poļu ražouma.(nedaudz bažījos)
Prasa par komplektu 1135eur. +120eur uzstadišana, regulešana. Ja grib ar attālinatas vadības iespēju (caur internetu) tad + 260Eur Viss iskatās ok.
Varbūt kādam ir pieredze ar šī Latvijas/Polijas uzņēmuma granulu degļiem?
Kā darbojas, kāds serviss u.c

Re: Latvijas Granulu Malkas katls
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 08/01/2016 13:27

Apskatot problēmu kopumā tai ir sekojošas pretrunas:
A) Malkas katls ir periodiskas darbības ierīce, tapēc to ņem ar tādu jaudu 50...100kW, lai ar tās palīdzību 4...5 kurināšanas stundās nosegtu ēkas diennakts vai vairāku diennakšu energopatēriņu. To panāk ar siltumaakumulāciju - vienkāršakajā gadījumā ūdens tvertnes. Malkas katla labums tāds - ka sistēmu pie pareiza projekta var darbināt bez ūdens sūkņiem - nav vajadzīga elektrība.
B) Granulu katls ir nepārtrauktas darbības ierīce, tapēc to var ņemt ar ēkas siltumzudumu jaudu 13kW...25kW. Ja ēka ir ļoti masīva - stāva pārsegums vai 1.stāva grīda sver ~600..1000kg/m2, tad jaudu katlam var pat pazemināt, jo diennakšu temperatūras svārstības ievērojami izlīdzinās. Un tādai sistēmai nav nepieciešams siltuma akumulators. Tātad, sistēma - apkures telpa var būt mazāka ne malkas katlam, taču obligāti vajadzīga elektrība.
...tātad.. ja izmanto automatizētus granulu degļus veidojas malkas apkures katla jaudas neizmantošana vai arī tā malkas apkures + granulu degļi sanāk dārgāka sistēma. Vai tas būtu ietaupījums? Varbūt labāk divi katli - granulu katls nepārtauktai darbībai uz 6..10kW un blakus malkas katls 15..20kW, kas nosedz 'pīķa' temperatūras prasības - ārā vidējā temperatūra zem -15 vai vairāk.
Tad darba patēriņs ziemā nepārtaukati kurinšānai varbūt būs 2..3 nedēļas, pārējo nosedz granulas.

Re: Latvijas Granulu Malkas katls
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 08/01/2016 13:32

Tepat blakus lapā cilvēks sūdzas par granula katla grūto likteni:
[www.building.lv]

Re: Latvijas Granulu Malkas katls
Autors: specs ()
Datums: 08/01/2016 13:56

Liktenis nav nemaz tik grūts, ja māju apdzīvo patstāvīgi.

1.Reizi gadā nopērkam vajadzīgās t granulu, ieliekam garažā.
2,Reizi nedēļa pieberam granulas - 10x16kg maisi.
3.Reizi divās nedēļās izberam pelnu kasti.
4.Reizi divos-trijos mēnešos apturam katlu un iztīrām.
5.Neko neregulējam, jo viss notiek automātiski.

Bet ja aizbrauc uz ilgāku laiku tad...

Re: Latvijas Granulu Malkas katls
Autors: Karliss ()
Datums: 08/01/2016 14:18

Es līdz šim jau dedzināju granulas ar granulu degli Hotpipe 1403.
Bet dēļ daudzām nepilnībām. (piem nav jaudas modulācijas utt.) Vēlos iegādāties modernāku tāpēc uzdevu jautajumu nevis par kurināšanas veidu bet vairāk par modeli, ražotāju u.c

Iespēja noņemt degli, izņemt ''plauktus'' un kurināt ar malku šad tad mani ļoti apmierina.

p.s Garnulu bunkuru esmu izgatavojis ar ietilpību 750kg. uz ritentiņiem.
Realitatē ir tā ka piegādātājs atved man pie durvīm paleti granulu. saberu cik lien bunkurā un aptuveni 20 maisus nolieku blakus kas paliek.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   **         **     **  ********  
 **    **  **     **  **    **    **   **   **     ** 
     **    **     **  **    **     ** **    **     ** 
    **     **     **  **    **      ***     ********  
   **      **     **  *********    ** **    **     ** 
   **      **     **        **    **   **   **     ** 
   **      ********         **   **     **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727