UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

dūmvada garums
Autors: skurstenis_123 ()
Datums: 31/03/2013 16:19

Situācija sekojoša -ir krāsns metāla bundža, kura novietota 3,5 metru attālumā no skursteņa.
Jautājums -neradīsies problēmas ar vilkmi vai darvu, ja uzlikšu parastu metāla dūmvadu ar kāpumu ~30 cm uz metru?

Re: dūmvada garums
Autors: Didzisp ()
Datums: 31/03/2013 18:13

Viss atkarīgs no dūmgāzu temperatūras krāsns izejā un skursteņa garuma. Ja māja zema un skurstenis īss, tad 3,5m var ietekmēt vilkmi. Krāsni jau nepārcelsi un zaudēt nav ko, kā tikai pamēģināt. Vienmēr tak to trubu var ar akmensvati nosiltināt.

Re: dūmvada garums
Autors: aaaa ()
Datums: 31/03/2013 19:56

Nevis no skursteņa garuma, bet gan diametra!!!
[failiem.lv]

Re: dūmvada garums
Autors: skurstenis_123 ()
Datums: 31/03/2013 21:05

aaaa Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nevis no skursteņa garuma, bet gan diametra!!!
> [failiem.lv]
> ilkme.xls

Kā nav svarīgs garums? Jo garāks dūmvads, jo vairāk enerģijas aiziet tā uzsildīšanai, tādējādi samazinot dūmgāzu temperatūru! Rezultāts -darva!

Re: dūmvada garums
Autors: Rx ()
Datums: 31/03/2013 21:59

Pirmajā mirklī savādi liekas, ka vairāk iespaido šķērsgriezuma laukums kā skursteņa garums. Kā tas tā? Ja tā padomā, tad saprašanai varam iedomāties ūdeni. Un pludiņu. Jo lielāks tilpums pludiņam ar vieglo materiālu, jo lielāku smagumu varam piekārt un tas negrims. Siltais gaiss arī ir tāds savdabīgs "pludiņš" kur siltā gaisa blīvums ir mazāks kā aukstā gaisa blīvums, un tāpēc tas "uzpeld", jeb ceļas pa skursteni augšā... Sasilstot visam gaisam visā skursteņa tilpumā lielāks cēlējspēks būs tam skurstenim, kam šī sasilušā gaisa vairāk- "lielāks pludiņš".

Re: dūmvada garums
Autors: aaaa ()
Datums: 31/03/2013 22:14

Žēl, ka es šo formulu nepaskatījos tad, kad pasūtīju skursteni. 200mm skurstenis ar garumu 10 metri velk tikpat labi kā 160mm skurstenis ar garumu 24 metri!!! Visi vienmēr garums, garums, garums - izrādās pilnīgas muļķības, turklāt no 160 uz 200 cenas leciens ir minimāls, bet vilkme 2.5x labāka!
Ar gāzēm tā ir - paskatamies kaut vai, kāda diametra ir lielveikalos ventilācijas caurules - vismaz metrs, ja ne 2, un kāda diametra ir visu lielveikalu apkurinoša šķidrā siltumnesēja caurules. Ne velti lielie milzu skursteņi, ko redzam lielajās spēkstacijās ir ar nežēlīgu diametru.

Re: dūmvada garums
Autors: ETT ()
Datums: 31/03/2013 22:39

Pārāk liels diametrs rada dūmu atpakaļsišanas problēmu iekuršanas sākumposmā. Metāla siltumizolētam izpaudīsies mazāk nekā mūra skurstenim. Atcerēsimies kaut vai dūma zoba vajadzību kamīnos.

Re: dūmvada garums
Autors: Jadviga ()
Datums: 24/05/2013 12:44

Labdien.

Ja kaimiņš juku laikos ir piecēlis 2 stāvu māju pie manas privātmājas robežas, man ir 1 stāva māja, ja es vēlos ievilkt centrālo apkuri, tad cik tālu no robežas es varu celt otru skursteni un cik garam viņam jābūt, lai kaimiņš man neliktu viņu nojaukt, ja viņam ies dūmi logos? Vai ceļu kā man vajag ar domu, ka nevajadzēja celt tikt tuvu?
Paldies, ja kāds varēs sniegt man atbildi uz šo jautājumu.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.