UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Centrālapkures ierīkošana mājā
Autors: mz ()
Datums: 14/04/2013 20:38

Man 2 gadus ir Stropuva. Esmu jau te šur tur rakstījis par viņu. Īsāk sakot, sievu daudz vieglāk izprast nekā to katlu. Arī man ir paziņa, kuram Rudesta iet bez problēmām, un pietam ar nelielu akumulatoru, bet tas esot tā vairāk drošībai, lai ir paštece, ja nu kas. Principā šī tipa katli + akumulators ir stipri nepareiza doma. Katls nav tam paredzēts. Ja piešaujas ar kurināšanu, ir OK. Ja kļūdīsies - nepiedos. Būs darva un kondensāts u.c. Man tā īsti neizdevās saprast šo katlu (ar oglēm gan bija OK), bet tur laikam ir vairāku apstākļu sakritība. Katrā ziņā ar oglēm šitādā laikā točna nedēļu iet ar vienu licienu. Tās nav ražotāju pasakas. Katrā ziņā tagad soļoju uz granulām. Ir kādi ieteikumi? Esmu visu ko izlasījies un beigās nonācu pie Grandega pagaidām.

Re: Centrālapkures ierīkošana mājā
Autors: specs ()
Datums: 14/04/2013 21:47

100 reizes esmu rakstījis par šo, bet varu atkārtoties.
Tātad, granulu katls ir primitīvs līdz riebumam, tādēļ nav jēgas pārmaksāt par šo verķi un izvēlēties dārgās firmas, pašaizdedzinošos tenus, lamda zondes utt. Tas viss maksā krietni, bet ietaupīs jums 20Ls sezonā un līdz ar to atmaksāsies 15 un vairāk gados.
Otrs, visbūtiskākais - jāpērk katls ar vertikālu siltummaini!!! pretējā gadījumā no gaidītās brīvības čiks vien sanāks, jo reizi nedēļā būs jātīra siltummainis, lai saglabātu adekvātu katla lietderību, un tīrot tiks piecūkāta visa kurtuve. Katls ar vertikālo siltummaini jātīra reizi 2-3 mēnešos un pelnu kaste jāizber reizi 2 nedēļās. No automātikas, manuprāt, vajag āra sensoru, kas regulē katla t atbilstoši āra t, kā arī trīsgaitnieku, kas strāda uz atpakaļgaitas t. Nav dārgi, bet gana efektīgi. Nevajag nekādus telpas devējus un vēl sazin ko, jo radiatoriem tāpat ir savas termogalvas, kas darbu padara uz "teicami".
Es lietoju Moderatot EKO25. Šogad 200kvm mājas apkurei visai sezonai nezinu vai iztērēšu visas iepirktās 5t granulu.

Re: Centrālapkures ierīkošana mājā
Autors: mz ()
Datums: 14/04/2013 21:59

Wow, paldies! Beidzot kāds domu grauds, kas liekas loģisks un liek padomāt! Paldies. Apskatīšos cenas.

Re: Centrālapkures ierīkošana mājā
Autors: GirtsL ()
Datums: 14/04/2013 22:25

Scpecs
Vai vsaraa izmanto granulu katlu silta udens uzsildisanai?

Re: Centrālapkures ierīkošana mājā
Autors: specs ()
Datums: 15/04/2013 22:30

Protams, ka nelietoju siltā ūdens uzsildīšanai! Pats padomā, ja 25kW katls jādarbina, lai uzsildītu tikai 200l boileri. Zinu, ka pārdevēji mēģina šo iepārdot, bet, manuprāt, tas nav adekvāti un krietni samazina katla mūžu.

Re: Centrālapkures ierīkošana mājā
Autors: Gints__ ()
Datums: 16/04/2013 12:04

specs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Zinu, ka pārdevēji mēģina šo iepārdot, bet,
> manuprāt, tas nav adekvāti un krietni samazina
> katla mūžu.

+ vēl karstā vasarā kurināt katlu, ja vien katls nav pavisam citā būvē, robežojas ar mazohismu. Es ar savu malkas katlu, uzsildu ūdeni reizē ar mājas kurināšanu, bet tālāk ūdens iet caur elektriskajiem boileriem. Kad paliek karsts ārā, katlu vairs neizmantoju un elektriskajos boileros attiecīgi iet iekšā auksts ūdens.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    **    **  **    **   ******   **     ** 
 **    **    **  **    **  **   **    **  **     ** 
 **           ****      ****    **        **     ** 
 **   ****     **        **     **        **     ** 
 **    **      **        **     **        **     ** 
 **    **      **        **     **    **  **     ** 
  ******       **        **      ******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727