UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Sūce savienojumā zem siltās grīdas
Autors: akl ()
Datums: 22/04/2013 17:29

Sveiciens,
Nepieciešama gudro speciālistu palīdzība. Stāsts sekojošs:
Pēc 1/2 gada lietošanas uz nedēļu atslēdzu apkuri. Temperatūra siltajās grīdās nokritās līdz kādiem +5/+7 grādiem. Kamēr māja bija auksta pamaniju, ka griežas skaitītājs, kaut gan visi krāni ciet.
Aizgriežot pienākošo krānu boilerim skaitītājs apstājas. Tādēļ secināju, ka noplūde ir siltā ūdens vadā. Kad apkure ieslēgta un ūdens uzsilis, noplūde ir minimāla - 0.001m3 uz 3 h. Kā atdziest atkal griežas ievērojami 0.4 m3 dienā.
Stāvvadi pārbaudīti, redzamās vietas arī. Pagraba nav.
Vai ir iespējams kāds saprātīgs risinājums, lai likvidētu noplūdi, kuras vieta nav noteikt, bet droši vien atrodas zem betonētās grīdas, kurai klāt tikt nav iespējams?

Re: Sūce savienojumā zem siltās grīdas
Autors: slepnis nelog ()
Datums: 23/04/2013 16:29

Nečakarēties ar noplūdes likvidēšanu, tā vietā uzlikt citu cauruli no pienākošā krāna līdz boilerim.

Re: Sūce savienojumā zem siltās grīdas
Autors: khe ()
Datums: 24/04/2013 09:01

vienīgais, ko var ieteikt - iepūst gaisu ar kompresoru un klusumā mēģināt saklausīt kur laiž garām, jo aizdomīgs fakts, ka vairāk laiž pie aukstas grīdas - tas varētu liecināt, ka sūce ir betonā. Ja zem betona smiltīs, tad nedzirdēs...

Re: Sūce savienojumā zem siltās grīdas
Autors: akl ()
Datums: 02/05/2013 10:00

Paldies, Vilkt jaunu cauruli ir pēdejais variants, ko vēlētos darīt, taču droši vien tas arī būs jādara. Varbūt ir zināmi kādi speciāli šķidrumi, ko ielaist caurulē, lai aiztaisītu sūci?

Re: Sūce savienojumā zem siltās grīdas
Autors: ibm ()
Datums: 08/05/2013 11:08

Es pievienojos jautājumam par spec šķidrumiem, tjipa TERMOSEAL vai tamlīdzīgiem. Man arī nupat apkures sistēmā radās sūce un PROTAMS, ka vairāku dienu garumā nav izdevies konstatēt vietu. Teiksim tā, noplūde ir daži litri diennaktī un līdz ar to strūklakas neveidojas, bet kaut kur lēnām sūcas konstrukcijās. Acīmredzot tagad ir periods, kad siltumnesēja temperatūra ir viszemākā (vairs nekurinām, bet nav vēl vasaras karstums) un kaut kur parādījās "vājā vieta".

Tāds pats jautājums speciālistiem - vai ir vērts izmantot hermetizējošos šķidrumus, vai tie nerada tomēr kādus blakusefektus? Un vai nav tā, ka tad sistēma pilnībā jāiztukšo un jāpiepilda ar speciālo šķidrumu (kas, dabiski, maksā), kurš pēc "veiksmīga rezultātā" atkal no sistēmas jāizlej?

Papildus jautājums - vai ir lietderīgi izmantot "termoaudita" pakalpojumus, tas ir, vīrus ar speciālo termokameru, kura varētu ar lielu ticamību uzrādīt noplūdi (protams, sistēma jāiekurina)?

Jautājums aktuāls, būtu ļoti vērtīgi uzzināt speciālistu viedokli. paldies.

Re: Sūce savienojumā zem siltās grīdas
Autors: MW ()
Datums: 13/05/2013 01:09

Cik noprotams autoram ir problēmas dzeramajā ūdenī (aukstais ūdens uz dušu, ko bērni dzer esot vannā), ja kāds Jums piedāvā šādu piedevu, es Jūsu vietā neriskētu.

Re: Sūce savienojumā zem siltās grīdas
Autors: ibm ()
Datums: 13/05/2013 20:24

MW, joki šobrīd īsti nav prātā ne "akl", ne man. Manuprāt abi skaidri formulējām jautājumus, būtībā vienus un tos pašus. Priecātos par atbildi pēc būtības. Pieņemu, ka esi nejauši iepostējis atbildi no citas diskusijas.

Re: Sūce savienojumā zem siltās grīdas
Autors: ETT ()
Datums: 13/05/2013 22:32

ibm
MW atbildēja pēc būtības. topika autora akl gadījumā sūce ir "potenciāli dzeramajā" - siltajā ūdens vadā. Tavā gadījumā sūce ir apkures lokā, kurā ir siltumnesējs, lai kas tas arī būtu, bet tam nav iespējams pa tiešo nokļūt mājas iedzīvotāju organismā. Kādi te joki, ja tajā ķīmijā, kas domāta automašīnu dzesēšanas sistēmu sūču likvidēšanai bez māla metāla un sāļiem ir vēl visādas neatšiferētas "firmas piedevas". Ja šito sūces novērsēju ielej rumpī, tad rumpis riskē dabūt sūci. Nopietni.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.