UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dīzeļapkure + Siltās grīdas
Autors: Reno ()
Datums: 24/04/2013 11:24

Diena laba!

Biju plānojis mājai SS apkuri, bet, klausoties prognozes par elektrības cenu celšanos, sāku apdomāt arī DD apkures variantu topošajai mājai.

Tādēļ daži jautājumi zinošiem cilvēkiem, kam ir reāla pieredze ar DD apkuri.
1) Vai DD katlu var likt kopā ar siltajām grīdām pa tiešo bez akumulācijas tvertnes?
2) kombinētie DD katli vs "tīrie" DD katli - plusi, mīnusi? Kurus ražotājus iesakāt, no kuriem labāk vairīties?
3) kādā cenā pašlaik iet apkures dīzelis?
4) vai var kurināmā tvertnes turēt neapkurināmā piebūvē? Pie kādas temperatūras kurināmais sāk sabiezēt?
5) kā ir ar skursteni? No tā nenāk baigas smacenis? Ja māja ir 2 stāvu, bet piebūve, no kuras iznāks ārā skurstenis, ir viens stāvs, vai nedzīs smaku logos?

Re: Dīzeļapkure + Siltās grīdas
Autors: DsKs ()
Datums: 24/04/2013 11:37

Ja nemaldos pie 70 santavo jau dizelis uzlidis


p.s.


Paris kolegi jau no DD katla pargajusi uz granulam

Re: Dīzeļapkure + Siltās grīdas
Autors: Gints__ ()
Datums: 24/04/2013 13:45

Reno Wrote:
-------------------------------------------------------
> 5) kā ir ar skursteni? No tā nenāk baigas
> smacenis? Ja māja ir 2 stāvu, bet piebūve, no
> kuras iznāks ārā skurstenis, ir viens stāvs,
> vai nedzīs smaku logos?
Par pārējo nezinu, bet nu šitas ir ļoti apšaubāms prieks. Man kā reiz pa logu redzama pāris gabalus tālāk tāda māja, kam skurstenis virs garāžas, drusku paaugstināts ir, bet ne virs mājas, līdz ar to tiklīdz vējš uz mājas pusi visu dzen mājai virsū. Neesmu ar viņiem tik labi pazīstams, lai pajautātu kā jūs tik tizli izdarījāties :) , bet skats liekas nepatīkams, vismaz sev tādu noteikti negribētu.

Re: Dīzeļapkure + Siltās grīdas
Autors: Gints__ ()
Datums: 24/04/2013 13:50

Ak jā un kad vējš ir no mājas puses, tad reizēm tos dūmus reāli dzen uz leju, t,i. vējš pārveļas pāri mājai un ieveļas skurstenī, līdz ar to man ir aizdomas, ka tādā gadījumā varētu būt problēmas ar vilkmi.

Re: Dīzeļapkure + Siltās grīdas
Autors: Gints__ ()
Datums: 24/04/2013 14:02

Un ja gribam būt precīzi, tad reku ieteicamais garums [building.lv]
Man redzamajai mājai noteikti ir zemāks nekā tie 10 grādi, neesmu arī drošs, ka tur vispār ir tie 3 metri.

Re: Dīzeļapkure + Siltās grīdas
Autors: slēpnis nelog ()
Datums: 24/04/2013 14:25

Nu pēdējais punkts jau ir regulējams lielums. Dīzeļapkuri taču var ieslēgt un izslēgt, kad gribas. Plašas iespējas automātikai.
Pirmkārt, apkures sezonā es vismaz nemaz nemēdzu pārāk vēdināties.
Otrkārt, pirms ver logu vaļā, var izslēgt katlu. Ta kaut slēdzi loga vērtnē iemontēt.
Treškārt, ja ir piespiedu ventilācija mājā, tad ventilatora darbu var sinhronizēt ar katla darbu. Lai ventilācija strādā tikai tad, kad katls atslēdzas.

Re: Dīzeļapkure + Siltās grīdas
Autors: Gints__ ()
Datums: 24/04/2013 15:10

slēpnis nelog Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nu pēdējais punkts jau ir regulējams lielums.
> Otrkārt, pirms ver logu vaļā, var izslēgt
> katlu. Ta kaut slēdzi loga vērtnē iemontēt.

Oj nu varēt jau var visādi, gan jau ka var uzlikt uz skursteņa tādu filtru, ka varēsi pa taisno elpot iekšā :), bet vai vajag? Es to sauktu par lieku seksu un jāšanos, kas rodas, ja neievēro sen zināmas un noskaidrojamas normas. Pie tam tie dūmi jau nu satur arīdzan cietās daļiņas, kas nosēžas uz mājas sienām, loga, istabā utml. Jo skurstenis augstāk, jo vairāk tās nosēdīsies pie kaimiņiem :) Katrs, protams, var darīt kā viņš atzīst par labāku esam, bet es sev māju periodiski ietītu dūmos negribētu.

Un atgriežoties pie sākotnējā jautājuma - viens kolēģis nesen bija papūlējies izveidot cenu salīdzinājumu apkures veidiem [www.building.lv]
Var, protams, diskutēt par detaļām, bet dīzeļdegviela tur sanāca pati dārgākā...

Re: Dīzeļapkure + Siltās grīdas
Autors: slēpnis nelog ()
Datums: 24/04/2013 15:34

Gints__ Wrote:
-------------------------------------------------------

> dīzeļdegviela tur sanāca pati dārgākā...

Attiecībā uz dīzeļdegvielu, tajā tabuliņā vēl nebija īsti komplekss skatījums.
Dīzeļdegvielas gadījumā vēl būtu jārēķina ietaupījums, kas sanāk to lēto degvielu lejot bākā un nepērkot tankos. :)

Re: Dīzeļapkure + Siltās grīdas
Autors: jakobsons,ivars ()
Datums: 24/04/2013 20:40

1. ja pareizi saregulēts deglis un regulāri ( 1reizi sezonā) tiek tīrīts katls, nekādi kvēpi un nosēdumi , kā arī smirdīgi dūmi nav novērojami . katla tīrīšana ir hemorodiāla padarīšana, kvēpi ir ļoti smalkas frakcijas.
2. lietoju buderus 12 gadus, problēmas neesmu novērojis. 1x iztecēja kondensators, latgalītē 1,60.
pēc 10 gadus lietošanas apdega degļa elektrodi,izmaksas pasūtot Ls26. dīzes ieteicams mainīt ik pa pāris gadiem .maksā ap 5ls. pēc katras dīzeļa ieliešanas jāregulē deglis un sūknis, esmu ieradis saregulēt liesmu uz aci un sūkni pēc skaņas. zinu , ka speci smīnēs, bet pēc viena tāda jefiņa vizītes ( ls 25 un uz augšu ), konstatēju , ka liesma sitās uz katla sienas ( pat jefiņam jāzin ko tas nozīmē ).
3. degvielas cenas kāpums dramatisks . 0,17 ls/l 2003.gadā, šobrīt 0,71 ls/l.
4. tēvs kurina māju ar gāzi . salīdzinot abu māju siltinājuma pakāpes un degvielas ( gāze/soļara) izmaksas jāsaka ,ka izmaksas uz m2 šobrīd ir vienādojušās.
5. sliktā ziņa - ieperkot degvielu jānoskaita konkrēts kāposts 1x.
6.kombinētais nav cool, jo katla efektivtāte ir tiešā veidā atkarīga no katla sienu tīrības.
7. šobrīd izvēlētos zemes situmsūkni, ziemā kompensējot ar soļaru , rēķināju valsts atbalsta mehānismus, nekas jēdzīgs man nesanāca- siltumsūkņa atmaksāšanās periods sanāca virs 10 gadi.
8. vāģī gāzt nav ieteicams , it seviški , ja vēl brauc uz eu.
9. siltās grīdas - automātikai taču ir vesels lērums opciju , pats izmantoju labi ja pusi no programmatūras iespējām.

Re: Dīzeļapkure + Siltās grīdas
Autors: jakobsons,ivars ()
Datums: 24/04/2013 20:49

turēt ārā var, tad tvertne jānosiltina. te svarīgs, kāds ir padeves princips uz degļa sūkni:
1. labais -resna truba , tek paštecē.
2. sliktais ( kā man ) - truba salīdzinoši tieva ( 15 mm ), ierakta zemē, sūkis ir spiests uzsūkt degvielu. šajā gadījumā ieteicams pie tvertnes filtrs, lai nesarautu parafīnu trubā. glabājot tvertni neapkurināmā šķūnītī, ir gadījies, ka salā filtru aizrauj ciet.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.