UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Skursteņa ķieģeli
Autors: Iesācējs80 ()
Datums: 20/05/2013 23:15

Labdien!
Vēlos mūrēt skursteni no ķieģeļiem. Un ir divi jautājumi.

1) Ir noskatīti kuršos "Piln.dūmvadu ķieģelis", taču kaimiņš par pusvelti piedāvā ~200 pilnīgi jaunus Krāsns ķieģeļus, kas viņam palikuši pāri pēc kamīna mūrēšanas.
Jautājums: Var var skurstenī miksēt šos divus ķieģeļu veidus? Respektīvi, vai mājas iekšienē var kādu skursteņa posmu mūrēt no šiem krāsns ķieģeļiem. Sanāktu reāli ietaupīt...

2) kādu mūrjavu izmantot skursteņa augšdaļā, kas ir jumta virspusē? Cik noprotu, augšpusē (ārā) nevar izmantot gatavo-sauso mūrjavu krāšņiem/dūmeņiem...

Paldies par atbildēm!

Re: Skursteņa ķieģeli
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 21/05/2013 00:22

Lodes gadījumā tas ir viens un tas pats produkts, vienkārši "krāsns" ir brāķēti, tikai nav teikts, vai dēļ sastāva, vai nedacepti, vai apdauzīti vai varbūt bija nepieciešams tieši tāds produkcijas veids. Bet tā kā dažādas skursteņa daļas atrodas vai nu vienmēr siltā telpā, vai aukstos bēniņos, vai zem klajas debess, tad var mūrēt no trim dažādiem...
Ārā var izmantot to pašu ko iekšā varbūt vienīgi, ja mūrē ar kaļķi. Irdenā māla/cementa jau istabas apstākļos mitrumu slikti panes, kur nu vēl salu pēc samirkšanas.

Re: Skursteņa ķieģeli
Autors: Praktiķis ()
Datums: 21/05/2013 07:26

Krāsns ķieģelis nederēs(nav paredzēts) skursteņa daļai virs jumta.Bet kur tad šodien rodas doma mūrēt skursteni no ķieģeļiem? Salīdzinot ar keramisko-tam ir tikai trūkumi. Ja vizuāli gribas to ķieģeli redzēt virs jumta-tad keramisko var noflīzēt. Izmaksas arī nemaz nav tik atšķirīgas un kur tad vēl uzstādīšanas ātrums un tehniskie rādītāji.

Re: Skursteņa ķieģeli
Autors: Guchii ()
Datums: 21/05/2013 13:47

Nedomāju viss, ka skursteņi no ķieģeļiem būtu sliktāki. Paskaties apkār, mājas vairs nav bet skursteņi vēl stāv, tā tad tie pareizi eksplotējot pārdzīvos mājas mūžu. Vai ar keramiskiem tā būs, neesmu drošs.

Re: Skursteņa ķieģeli
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 21/05/2013 13:57

Nav jau skurstenis nekāda nesošā konstrukcija, taču apvalks vieglbetona vietā var arī būt no ķieģeļiem. Svarīgāk, lai ir siltumizolēts un tādejādi piemērots mūsdienu vēsajiem dūmiem.

Re: Skursteņa ķieģeli
Autors: ETT ()
Datums: 21/05/2013 15:17

"mājas vairs nav, bet skursteņi vēl stāv" lielākoties liecina par šo skursteņu neatbilstošu ekspluatāciju vai defektiem tajos...

Re: Skursteņa ķieģeli
Autors: AndrisL ()
Datums: 21/05/2013 15:48

Plānoju (jau ir saprikts nepieciešamais materiāls) krāsns mūrēšanu, un pēc krāsns projekta ir nepieciešams skurstenis ar pusķiegeļa cuku (12x12cm).
Izvēlējos keramisko moduļu skursteni d140 ar ventilācijas kanālu - cena 1m (ar visiem palīgmateriāliem) = 45 LVL , mūrēšana 10LVL.
Ja mūrētu no ķiegeļiem (tikai dūmu cuka)- 1m cena krāsns ķiegelim (60gab) ir 19 LVL+ māli+smiltis + mūrēšana ( būs vairāk kā 10 LVL metrā), kopā sanāktu kādi 40LVL
40LVL metrā ir lētāk nekā 55LVL (keramiskajam), bet keramiskais saliek ķiegeļu skursteni vienos vārtos plus vēl ir ventilācijas cuka, kuras izbūve ķiegeļu variantā palielinātu izmaksas vēl par 60-70%, jo 1 rindā būtu nevis 4 ķiegeļi, bet jau 6.5 ķiegeļi.

Re: Skursteņa ķieģeli
Autors: Iesācējs80 ()
Datums: 21/05/2013 21:41

Biju domājis, ka ķieģeļu skurstenis būtu ilgmūžīgāks, taču par mūsdienu atdzesētajām dūmgāzēm nebiju aizdomājies. Tad jāsāk ievākt info par keramisko moduļu skursteņiem.

AndrisL vai vari padalīties ar info kādu ražojumu izvēlējies un kur iepirki ?

Skurstenis vajadzīgs malkas apkures katlam (tipa Viadrus, Sime vai analogs), augstums ~6m.

Re: Skursteņa ķieģeli
Autors: AndrisL ()
Datums: 22/05/2013 08:31

Kamīnkrāsnij ņēmu čehu ražojumu 6m. Skurstenim bija pilns komplekts izņemot pieslēguma trejgabalu un kondensāta trauku (kas krietni salētina skursteņa 1m cenu), jo skurstenis balstās pa tiešo uz ķiegeļu kamīnkrāsns.
Krāsns skursteņa čehu izstrādājuma cenai līdzvērtīhu cenu piedāvāja Tona, bet tā kā bija nepieciešams arī 8m garš moduļskurstenis pilnā komplektācijā (skurstenis granulu katlam), tad Tonas cena kopsummā vairs nebija labākā. Tāpēc paņēmu čehus - kantora nosaukumu nezinu.

Re: Skursteņa ķieģeli
Autors: Igo zaneribs ()
Datums: 04/08/2022 12:26

Iesācējs80 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Labdien!
> Vēlos mūrēt skursteni no ķieģeļiem. Un ir divi
> jautājumi.
>
> 1) Ir noskatīti kuršos "Piln.dūmvadu ķieģelis",
> taču kaimiņš par pusvelti piedāvā ~200 pilnīgi
> jaunus Krāsns ķieģeļus, kas viņam palikuši pāri
> pēc kamīna mūrēšanas.
> Jautājums: Var var skurstenī miksēt šos divus
> ķieģeļu veidus? Respektīvi, vai mājas iekšienē var
> kādu skursteņa posmu mūrēt no šiem krāsns
> ķieģeļiem. Sanāktu reāli ietaupīt...
>
> 2) kādu mūrjavu izmantot skursteņa augšdaļā, kas
> ir jumta virspusē? Cik noprotu, augšpusē (ārā)
> nevar izmantot gatavo-sauso mūrjavu
> krāšņiem/dūmeņiem...
>
> Paldies par atbildēm!

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.