UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
radiatoru pieslēgums
Autors: zigmars ()
Datums: 27/06/2013 21:00

Sveiki.
Vai var kāds novirzīt manas domas pareizā virzienā - pašlaik samontēju apkures caurules radiatora pieslēgumam no vienas puses. Šodien biju pasūtīt radiatorus un pārdevējs centās ieskaidrot ka pieplūdei un atpakaļgaitai vislabāk ir lai būtu radiatoram pa diagonāli. Mans "santehniķis/konsultants" saka ka tas viss ir h......ņa, tipa pareizi ir kā man uztaisīts no vienas puses (pieplūde augšā, atpakaļgaita lejā).

Varbūt kāds var pačukstēt kā tad ir pareizi un kā ir h......ņa?
Pašlaik visu var vēl bez sāpēm pārtaisīt.
Paldies.

Re: radiatoru pieslēgums
Autors: būt/nebūt ()
Datums: 27/06/2013 21:26

Nav gluži tāds pareizi/nepareizi variants.Uz radiatoriem, kas garāki par 1m labāk ir likt diagnālo pieslēgumu, jo ir gadījumi, kad citos variantos netiek pietiekami izsildīts viss radiators. Vēsi stūri vai apakša.

Re: radiatoru pieslēgums
Autors: soseds2 ()
Datums: 27/06/2013 22:14

Jā, garāki par 1m jāslēdz diognāli.

Re: radiatoru pieslēgums
Autors: zigmars ()
Datums: 27/06/2013 22:28

Mjā, 3:1 ka tomēr esmu uztaisījis nepareizi. Rīt pat pārtaisīšu!

Re: radiatoru pieslēgums
Autors: Gints__ ()
Datums: 27/06/2013 22:47

Purmo radiatoriem brošūrā ir rakstīts, ka
"Diagonāls pieslēgums
Ieteicams radiatoriem, kuru garums pārsniedz
2000 mm, kā arī radiatoriem, kuru garums ir vairāk nekā četras reizes lielāks par augstumu"
[www.purmo.com]

Man gan mājā visiem neatkarīgi no izmēriem ir diagonālais. Nesūdzos, visi silst ļoti vienmērīgi :)

Re: radiatoru pieslēgums
Autors: anno ()
Datums: 27/06/2013 23:11

Pēdējā stāvā un gariem radiatoriem labākais tikai diagonālais pieslēgums, jo no vienas puses saslēgtie silda ļoti slikti, tas no mūsu pieredzes.

Re: radiatoru pieslēgums
Datums: 28/06/2013 10:09

cik es zinu tad diogonalajam pieslegumam ir par 10 procentiem labaka siltuma atdeve.jo udens tak iet pa vieglako celu .

Re: radiatoru pieslēgums
Autors: Rx ()
Datums: 28/06/2013 10:21

...interesanti gan, ka vieglākais ceļš ir tālais ceļš pa diagonāli, cauri radiatora škirbiņām?! Bet atdeve noteikti labāka slēdzot diagonāli, jo siltumnesējs piespiedu kārtā šķērso visu radiatora tilpumu. Jāatzīmē, ka svarīga arī sūkņa jauda, jo ar lielu plūsmu var arī viensāna pieslēgumā visu radiatora virsmu vienmērīgi sasildīt. Bet tā kā sistēmas uzdevums ir strādāt ekonomiski, tad taupot, jāslēdz radiatori diagonāli. Un arī aprēķinātā jauda no radiatora sakritīs ar reālo.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   ********   ******   **     ** 
 **     **  **     **  **        **    **   **   **  
 **     **  **     **  **        **          ** **   
 **     **  ********   ******    **           ***    
 **     **  **         **        **          ** **   
 **     **  **         **        **    **   **   **  
  *******   **         **         ******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727