UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
LEDenes griestos
Autors: boocis ()
Datums: 14/07/2013 09:11

Sveiki!
Gribētu pakonsiltēties par LED lampu izvietojumu griestos-cik cm vienai no otras būtu jāatrodas LED spuldzēm, lai būtu pietiekoša gaisma? Spuldzes būs ar warm white gaismu, griesti ~2,5m un telpa būs viesistaba ar ~20m2 platību.
Man doma ir starp spuldzēm ~1m - uz visu telpu ~15gab. + lustrveidīga lamba virs ēdamzonas.Slēdži būs vairāki-vismaz 4, lai nedeg visas uzreiz.

Re: LEDenes griestos
Autors: ritravs ()
Datums: 14/07/2013 09:52

Baigi zemie griesti. Tad ņem tikai tās led, kur ir tikai viena centrālā lampiņa. Citādi tā spīdēs acīs, ka nevarēs lietot. Tā vismaz ir šaurāks leņķis.

Re: LEDenes griestos
Autors: fuga ()
Datums: 27/07/2013 11:45

Es arī ieliku LEDenes, bet, kad slēdzi ir off, man tās mirgo. Laikam notiek izlāde caur indikātorlampiņu. Man ir Merten slēdzi/pārslēdzis, tas led modulis iespraužas slēdža konstukcijā, kaut kur iekšēji pievienojas ar divām 'kājinņām".. deg kad slēdzis ir off, bet, par cik ir pārslēdzis, tad spriegums ir uz otras led moduļa kājiņas :) ko tur var darīt, china republic sliktus barošanas blokus ielikuši? varbūt kaut kādu kondensārotu ielikt paralēli?

Re: LEDenes griestos
Autors: moldriks ()
Datums: 27/07/2013 19:36

Vari ielikt kaut kur vienu parasto spuldzīti, tā nograuzīs mirgošanu.

Re: LEDenes griestos
Autors: fuga ()
Datums: 28/07/2013 11:57

hm.. ok, bus japadoma kur to ielikt.. vannasistaba nav tik daudz vietas.. par cik prolitariesu projekts.

Re: LEDenes griestos
Autors: Rx ()
Datums: 28/07/2013 12:55

Tā ir problēma LED spuldzēs, prožektoros, jo LED barošanas shēma (barošanas avots) ir tā uzbūvēts, ka tas sāk strādāt ( generēt) LED barošanas spriegumu tikai pie noteikta sprieguma shēmas pārveidotāja ieejā. Kamēr tas nestrādā, ieejā ar mazu strāviņu lādējās lielas kapacitātes kondensators. Tikko spriegums uz tā sasniedz LED barošanas palaišanās spriegumu, generators sāk strādāt, un izlādē kondensatoru iededzinot LED. Tā kā jauna strāva pienāk maza, kondensators tiek izlādets ar LED iedegšanos. LED nomirgo, un gaida jaunu uzlādi....Kā cīnīties ar to? Neļāut lādēties ar maziņu strāviņu ( sprieguma indikatora lampas, Tumsas releju shēmas elementi, kustības devēju elementi...). Bet ja tajos neiemaisās, piemeklē kondensatoru, ar darba spriegumu ne mazāku kā 400V. Man izdevies visos gadījumos izlīdzēties ar 0,5mkF kondensatoru paralēli LED prožektoriem. LED mazajām lampiņām var būt pietiek ar mazāku kondensatoru. Jāpiemeklē!

Re: LEDenes griestos
Autors: fuga ()
Datums: 28/07/2013 13:19

pateicos.. pagaidām uzzimēju shemu zu apira, lai labak saprast un izdomaju, ka var apgriest parsledzi otradat +otru parsled za polu pa tieso pie nulles. Tminuss, ka indikators deg visu laiku, netrauce, bet tas ta, vienigais minuss.
+man vel ir ari cits led avots, tas neraustas, laikam labaks barosanas bloks
Paldies, Rx. Visrizak ielikshu paraleli C, lai ir kartiba ar indikatoru.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   ********  **     **  ********  **     ** 
 **    **  **    **  **     **     **     ***   *** 
 **            **    **     **     **     **** **** 
 **           **     *********     **     ** *** ** 
 **          **      **     **     **     **     ** 
 **    **    **      **     **     **     **     ** 
  ******     **      **     **     **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727