UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
malkas apkure savienojumā ar gāzes apkuri
Autors: dimma ()
Datums: 25/07/2013 14:28

Sveiki. Vai ir iespējams paralēli ielikt malkas katlu privātmājā, ja ir gāzes apkure. Vēlamies samazināt apkures izmaksas. Divstāvu privātmāja ( ~ 165 kvm), mājai vēsturiski jau ir divi skursteņi, teorētiski pie otra skursteņa var pievienot malkas apkures katlu, bet vai ir iespējams savienot abas sistēmas, proti, malkas apkures katlu ar akumulātora tvertni pie esošās gāzes apkures sistēmas.
Cik tas viss kopā varētu izmaksāt?
Paldies!

Re: malkas apkure savienojumā ar gāzes apkuri
Autors: soseds2 ()
Datums: 25/07/2013 18:19

Var savietot gāzes apkuri ar malkas. To, cik tas izmaksās, es varu pateikt tikai uz vietas.

Re: malkas apkure savienojumā ar gāzes apkuri
Autors: dimma ()
Datums: 25/07/2013 20:01

Te vienā diskusijā lasīju, ka katla apsaiste maksā no 200 Ls (vienkāršāka) līdz 300 Ls (sarežģītāka). Malkas katls ar akumulācijas tvertni jau ir (tā sanāca, ka ir palicis mantojumā), tik tagad "štukojam", kā sasaistīt abas sistēmas kopā?
soseds2, cik tālu esat gatavs braukt, lai apskatītu visu uz vietas? Atrodaties Rīgā, vai citā pilsētā?

Re: malkas apkure savienojumā ar gāzes apkuri
Autors: soseds2 ()
Datums: 26/07/2013 21:41

Esmu no Rīgas-Āgenskalna. Varu nokļūt jebkurā vietā Latvijā vienojoties ar klientu par transporta izdevumiem.
Jā, malkas katla apsaiste apmēram tajās cenu robežās, kā minējāt.
Mans nr: 29589722

Re: malkas apkure savienojumā ar gāzes apkuri
Autors: slēpnis nelog ()
Datums: 27/07/2013 00:01

Nav pārāk sarežģīti sasaistīt. Tur, kur aiz visas tās figņas, kas ap malkas katlu, akumulatora un sūkņa iet caurule turpgaita uz radiatoriem, liek pretvārstu tad troiņiku un vieno klāt gāzes katlu. Arī pirms tam caur pretvārstu.

Re: malkas apkure savienojumā ar gāzes apkuri
Autors: Rx ()
Datums: 27/07/2013 16:50

.....Krievijā par šo jautājumu notiek lielas diskusijas un vienkāršs risinājums nav...Bet palasīt var šo: [teplota.kh.ua]

Re: malkas apkure savienojumā ar gāzes apkuri
Autors: dimma ()
Datums: 27/07/2013 22:36

Очень важно подсоединить оба источника тепла к системе таким образом, чтобы они работали, не мешая друг другу, а система в целом функционировала безопасно и эффективно.
При объединении разных котлов возникает нестыковка, связанная с тем, что твердотопливный котел должен работать в открытой системе. В то же время для газового котла, а также труб, вентилей и радиаторов контакт с воздухом через открытый расширительный бак означает более высокую угрозу коррозии, а, следовательно, более низкую эффективность и надежность всей системы.
Монтаж твердотопливных котлов в системах закрытого типа запрещен из соображений безопасной эксплуатации.
No šī saprotu, ka drošības apsvērumu dēļ, malkas katla apkures sistēmai ir jābūt vaļējai, bet man ir slēgtā sistēma (gāzes apkure) Bet rakstā nevar īsti saprast, vai cietā kurināmā katli ir ar akumulācijas tvertni? Mums katls ir ar akumulācijas tvertni.
Kādi ir speciālistu ieteikumi, kā risināt situāciju?

Re: malkas apkure savienojumā ar gāzes apkuri
Autors: soseds2 ()
Datums: 29/07/2013 00:10

Монтаж твердотопливных котлов в системах закрытого типа запрещен из соображений безопасной эксплуатации.
Dimma! Ja pareizi izveido malkas apkures sistēmu (slēgto), tad nevar būt nekādu problēmu.
Parasti problēmas rada elektropadeves traucējumi(vairāk novērojams laukos), kas noved pie degoša malkas katla pārkaršanas spiediena pacelšanās un drošības vārsta nostrādāšanas.
Pareizi izbūvēta malkas apkures sistēma, no drošības viedokļa, sastāv no cirkulācijas sūkņa apejas ar klapīti un katls-akumulators pašplūsma atslēdzoties sūknim.
Apkures sistēmas iedalās: vaļējās pašteces un vaļējās ar piespiedu cirkulāciju.
slēgtās ar piespiedu cirkulāciju un pašteces

Re: malkas apkure savienojumā ar gāzes apkuri
Autors: JanisJanis ()
Datums: 01/08/2013 23:06

Es balsoju par kombināciju "podiņu krāsnis + gāzes apkure".

Re: malkas apkure savienojumā ar gāzes apkuri
Autors: lūdzu info ()
Datums: 02/08/2013 08:50

Šis man patīk:)
Es balsoju par.. smiekli nāk.

Es savā gadījumā izdarīju tā.. tā kā malkas apkure ir vienā ēkā un gāze ir otrā ēkā ( katls atrodas 2 stāvā).
Otrajā stāvā kur ir gāze, otrostāvu atdalīju ar siltummaiņa palīdzību, bet ēkas pirmo stāvu un otru ēku savienoju kopējā sistēmā ievelkot siltumtrasi.
Kad kurinu savu katlu siltumu dodu uz abām ēkām.. un otras ēkas otrais stāvs tiek pabarots ar siltummaiņa palīdzību, kad lielāks aukstums un, ja otrajā stāvā kādu iemeslu dēļ paliek par vēsu vai arī kad sāk solīt lielākus mīnusus.. uzlieku gāzes termoregulātāru uz nepieciešamo temperatūru un gāze man starpību piesilda

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **     **  **     **   *******  
 **     **  ***   ***  ***   ***  ***   ***  **     ** 
 **     **  **** ****  **** ****  **** ****  **        
 *********  ** *** **  ** *** **  ** *** **  ********  
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727