UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Akas dzilums
Autors: khe ()
Datums: 29/09/2013 23:47

Maz ticams, ka aizraksies līdz tam ūdens horizontam, kas būs ģeoloģijas kartēs, jo akas pārsvarā savāc ūdeni, kas plūst pa ūdeni nesošu grunti, bet slānī ko šļūdonis sastumdījis... Ja kaimiņi zemākā vietā, tad pieskaiti viņu aku dziļumam savu kalna augstumu klāt

Re: Akas dzilums
Autors: piča ()
Datums: 30/09/2013 08:59

vēl viens rīkstnieku mīļotājs.
negribu apvainot, bet mans jautājums ir sekojošs: jūs zobus ar paši sev raujat ar knīpstangām, jo onkulis teica, ka tas palīdzēs pret nobrāztiem elkoņiem?! Pie tam onkulim samaksājat trešo daļu zobārsta pakalpojumu cenas?
atver ss.lv (http://www.ss.lv/lv/construction/projects-design/geological-research-land-surveyor/) paņem jebkuru kantori, kas taisa ģeoloģiju, pa kādiem 200 latiem tev atbrauks, izurbs un pateiks kādā dziļumā ūdens.
vislabāk vasarā, vai ziemā, kad līmeņi ir viszemākie.
un tad varēsi saprast, vai mocīties un stutēt xpacmit grodus, bez garantijas, ka kaut kad gruntsūdens pazudīs, jo kaimiņš izraks dīķi, vai tomēr vienkāršāk izurbt dziļurbumu un atlikušo mūžu par problēmu neuztraukties.
pārējie posti ir pilnīgas muļķības.

Re: Akas dzilums
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 30/09/2013 09:55

Man nekad nav bijis urbuma, tomēr, cik zinu, par urbuma naudu var izrakt kādas 3 akas, ja ūdens samērīgā dziļumā. Un aka ir aka - no tās var elegenti pasmelt. Bez tam urbjot kaļķaina ūdens vietā, cik zinu, dabon dzelžainu...

Re: Akas dzilums
Autors: roks ()
Datums: 30/09/2013 13:56

Es atkal tikai par dziļurbumu. Akās ūdens mēdz trūkt, tirši vasarās, kad vajadzība vislielākā. Šajā sausajā vasarā visiem , kuriem akas, ūdens periodiski trūka. Man ir dziļurbums, par 20 latiem metrā (raka puiši no Saldus, viņiem ir kartes, var arī pateikt, aptuveni cik dzi;ļi ir ūdens). Raka līdz smilšakmenim. 40 m izmaksāja 800 latus plus grods 32 lati un nekāda vaina. Aku man piedāvāja izrakt par 2 tūkstoši, jo ādere esot 23 m dziļumā (pēc rīkstnieka, kurš pats arī rok).

Re: Akas dzilums
Autors: Rapsis ()
Datums: 30/09/2013 14:07

To: MOSYS - ko tie cipari un slāņu kodi īsti nozīmē?
Tavai aplikācijai kaut kāda lietošanas instrukcija arī ir pieejama?

Re: Akas dzilums
Autors: mosys ()
Datums: 30/09/2013 15:35

neesmu autors, tikai likās nedaudz interesanti pašam, kad štukoju, vai iztikt ar spici, vai jēga urbties.
Cik no tā praktiskas jēgas, nezinu.

Jāatrod savas zemes vieta kartē, jāspiež URBT.
Rezultātā iegūsi tabulu.
Pirmajā kolonnā ir saīsināts slāņa kods. Otrajā kolonnā redzama slāņa virsmas augstuma atzīme metros virs jūras līmeņa, trešajā – slāņa dziļums metros (no zemes virsas). Ceturtajā kolonnā ir dots aprēķinātais pjezometriskais ūdens līmenis metros virs jūras līmeņa (cik augstu/zemu ūdens stāvēs, ja ieurbsi līdz konkrētajam slānim). Ūdens vadošie slāņi tabulā attēloti zilā krāsā.

Slāņu kodu atšifrējumus var meklēt šeit (trešā/ceturtā lpp):
[www3.meteo.lv]
Piemēram, D3GJ - ir Gaujas ūdens horizonts.

Nu un par katru slāni var pagūglēt... piemēram, atradu šo, kas kaut ko pasaka par dažiem slāņiem kaut kur:
[www3.meteo.lv]

Re: Akas dzilums
Autors: golfins ()
Datums: 30/09/2013 15:59

Komentārs un reizē ar jautājums par aku rakšanu:
Man pirms gada arī sākotnēji bija izrakta aka 3 metru dziļumā (plānots 7m), dziļāk nevarēja plūstošās smilts dēļ - no malām nāca smilts un reizē akas ārpusē bruka zeme iekšā, taču ūdens nāca pietiekami.
Līdz šai vasarai...

Tad rakāmies dziļāk cauri cietam pliena slānim. Sasniedzot 7 metrus pamats zem kājām jūtami palika šķidrs, kur arī atradās noteiktā ādere. Ūdens tagad nāk pietiekami, bet palika problēma - grodi nenosēdās līdz pašai apakšai, rokot viss sēdās smuki līdz beigās, kad palicis pēdējais metrs apstājās un zemē neparko vairs neiet iekšā. Varbūt ir kādas idejas, ieteikumi, kā rīkoties? Vai var palikt apakšā šis tukšums, vai pastāv iespēja, ka nosēdīsies. Šis ir jāsaprot, jo no akas uz māju iet ūdensvads, kas ir jāurbj cauri grodam...

Re: Akas dzilums
Autors: khe ()
Datums: 01/10/2013 07:53

Laid iekšā mazo grodu, jebšu mēģini uzbraukt ar kāpurnieku virsū un parūcināt pusdienu:)

Re: Akas dzilums
Autors: @K_Dzerve ()
Datums: 06/10/2013 22:57

Paldies par padomiem :) Ielaida man spici tajā akā un ūdens ir :)

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 ***   ***  **     **  **     **  ***   ***  **     ** 
 **** ****  **     **  **     **  **** ****  **     ** 
 ** *** **  *********  **     **  ** *** **  **     ** 
 **     **  **     **   **   **   **     **  **     ** 
 **     **  **     **    ** **    **     **  **     ** 
 **     **  **     **     ***     **     **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727