UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
ūdensvada dziļums zem pamatiem
Autors: naf naf ()
Datums: 02/11/2013 08:35

Velku ūdens vadu no akas uz māju,tranšejas dziļums ap 170cm.Ir doma tādā pat dziļumā ielaist arī mājā zem pamatiem.Tad varbūt kāds var padalīties-vai apkurinātas mājas iekšpusē arī salst zeme zem grīdas?Cik dziļi no sienas-mājas iekšpusē varētu tad to ūdensvadu vilkt uz augšu?
Vai arī labāk pie pamatiem ievilkt seklāk un siltināt to cauruli?

Re: ūdensvada dziļums zem pamatiem
Autors: kamis ()
Datums: 02/11/2013 09:25

Es ielaidu 1,10m dziļumā vekot virs grīdas līmeņa uziku tenapots t čaulu. 5 gadi pagājuši viss ok :)

Re: ūdensvada dziļums zem pamatiem
Autors: jtdesign ()
Datums: 02/11/2013 11:40

naf naf Wrote:
-------------------------------------------------------
> vai apkurinātas mājas iekšpusē
> arī salst zeme zem grīdas?



Teorētiski, protams, iespējams ir viss, bet tā īsti nestādos priekšā, kā jānohaltūrē ar būvniecību/projektēšanu, lai kas tāds notiktu pat krietni vēsākās par LV vietās.

1.7 m dziļums ir padaudz, bet citādāk ļoti labs iebūves dziļums. Pieminētais 1.1 m arī ir pietiekams (ap 0.9 m vēl der nesiltumizolētam ūdensvadam, kaut es neieteiktu). Normatīvais grunts sasaluma dziļums dažādās LV vietās atšķiras diezgan pamatīgi (2x).

Re: ūdensvada dziļums zem pamatiem
Autors: soseds2 ()
Datums: 02/11/2013 21:47

Aukstā ūdens min ieguldes dziļums 1,2m. Ja iespējams ierakt dziļāk, tad var ieguldīt dziļāk. Laižot zem un cauri pamatiem ir labi, ja caurule tiem nepiekļaujas.

Re: ūdensvada dziļums zem pamatiem
Autors: khe ()
Datums: 03/11/2013 07:47

Ieguldot rori uz augšu, ieroc stāvus putuplasta loksni pie pamatiem, ap 30cm platumā

Re: ūdensvada dziļums zem pamatiem
Autors: Guchii ()
Datums: 04/11/2013 09:04

1,7m tas ir labi bet nevajadzīgi daudz. Es mājās ieraku 1,5m dziļumā, tas ar domu, kā daļa no uzdensvada iet caur pagalma daļu, kur ziemā regulāti notīra sniegu, tā tad, pastāv iespēja zemei dziļāk caursalt. Ja'ūdensvada b'yutu gājis pa vietu kur zemā netīru sniegu, tad būtu ieracis 1,2m. Ja tranšeju raksti ar rokām, tas riktīdi nopi......, es jau ar 1,5m dziļu un 11 metru garu norakos melnu muti un ja man otreiz būtu jāros, pats toč neraktu. Raku divu lāpstu platumā bet tādā tranšējā ir reāli šauri. Ja vēl gadās kāds akmens platāks par tranšeju, tad dabūsi vēl parakt un pačakarēsies ar izcelšanu.
Manā gadījumā bija savādāk, es tai brīdī būvēju piebūvi, tad nu lejot pamatus, vietā kur caur pamatiem ies ūdensvads, iebetonēju kanalizācijas cauruli, ar domu, lai ja pamati sēžas vai notiek kāda cita liksta, nelaustu trubu un ziemā, ja nu siltināti pamati dabūs salt, man nekas nesasaltu.
P.S. Visu ūdensvada cauruli ierokot zemē vēl iebāzu lētākā gofrā.

Re: ūdensvada dziļums zem pamatiem
Autors: pamats topošais ()
Datums: 04/11/2013 09:49

Sals jau nāk no augšas, ja augša pasargāta - silta māja, tad nekas apakšā nevar sasalt. Teorētiski laikam vārgākas ir vietas gar pamatiem, jo tur aukstums grib līst apakšā. 1.7m LV ir daudz, bija kaut kur minēti tie sasalšanas dziļumi, Rīgā laikam bija zem 1m, tas atkarīgs arī no augsnes.

Re: ūdensvada dziļums zem pamatiem
Autors: ibm ()
Datums: 04/11/2013 12:14

Dzīvojam "klajā laukā" ar izrietošajām klimata izpausmēm. Ja kaut kur LV ir salnas/sals, tad pie mums lielāko tiesu ir :D. Ūdensvadu ierakām ap 1,10-1,20m, izolācijas nekādas. Nu jau 9 gadus darbojas. Mājā iet iekšā zem pamatu blokiem, nesaskaroties ar tiem (čaulā) un tad gar bloku iekšpusi uz augšu.

Re: ūdensvada dziļums zem pamatiem
Autors: Zemgus ()
Datums: 27/04/2023 13:00

Labdein!

Interesē speciālists ūdensvada ievadīšanai zem jau sen celtas privātmājas pamatiem (orientējoši 5 m garumā) , lai pievienotos centalizētajam ūdensvadam.

Zemgus



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **        **  **     **   *******   **     ** 
 ***   **        **   **   **   **     **  ***   *** 
 ****  **        **    ** **    **     **  **** **** 
 ** ** **        **     ***      ********  ** *** ** 
 **  ****  **    **    ** **           **  **     ** 
 **   ***  **    **   **   **   **     **  **     ** 
 **    **   ******   **     **   *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727