UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Cirkulācijas sūknis
Autors: inu71 ()
Datums: 11/12/2013 11:01

Man ir gāzes katls Junkers Ceraclass ZW 14-2 DH KE, kuram ļoti skaļi darbojas cirkulācijas sūknis. Vai tas ir normāli, vai arī ir iespējams kaut ko paregulēt/nomainīt, lai pieklusinātu. Ar "skaļi" domāts, ka naktī traucē gulēt tajā pašā telpā (virtuves daļa ir kopā ar istabu) un arī dienā krīt uz nerviem.

Re: Cirkulācijas sūknis
Autors: Rx ()
Datums: 11/12/2013 11:26

Esmu novērojis, ka, ja nav vajadzīgais spiediens sistēmā, sūknis skaļi strādā. Un dažreiz kāds bleķis sāk rezonēt...arī paliek skaļāk.

Re: Cirkulācijas sūknis
Autors: bruno ()
Datums: 11/12/2013 11:26

Pie vainas var būt gaiss sistēmā.

Re: Cirkulācijas sūknis
Autors: J U N K E R ()
Datums: 11/12/2013 11:56

Jautājumi:
Vai katla pamatrāmis cieši pieguļ sienai?
Vai montāžas plate ir cieši piestiprināta sienai?
Vai skursteņa veidgabali ir cieši sastiprināti savstarpēji un pie katla?

Re: Cirkulācijas sūknis
Autors: inu71 ()
Datums: 11/12/2013 12:57

Kādu pusgadu atpakaļ Junkers meistars šo to pieregulēja un palika klusāks, bet tik un tā skaļi, turklāt šad tad tiešām var dzirdēt vēl papildus trokšņus (tiešām kaut kas rezonē), bet tas ir tikai reizēm, pamatā tā dūkoņa ir visai vienmērīga. Skurstenis stāv stingri, tātad tas nevarētu būt pie vainas, spiediens arī samērā stabīls un normāls.
Gatavojos saukt atkārtoti meistaru, lai tad viņš arī meklē cēloni. Gribējās dzirdēt citu pieredzi, jo, kam pastāstu par savu apkures katlu, visi brīnās ;)

Re: Cirkulācijas sūknis
Autors: J U N K E R ()
Datums: 11/12/2013 13:13

Tik daudz vārdu un neko nepateici. Paldies!

Re: Cirkulācijas sūknis
Autors: inu71 ()
Datums: 11/12/2013 13:22

Paldies tiem, kas ieguldīja savu laiku atbildot uz manu muļķīgo jautājumu ;) Tā kā esmu sieviete un neko daudz nesaprotu no šī katla uzbūves, gribēju dzirdēt citu lietotāju pieredzi - vai samierināties ar troksni vai mēģināt ko labot ;)

Re: Cirkulācijas sūknis
Autors: gints_ ()
Datums: 11/12/2013 13:51

Es arī saskaros ar tādu pašu problēmu Junkers Ceraclass Smart, gadu vecss. Sūknis skaļš, pat 1majā ātrumā. Nav neizturami, bet pietiekami, lai kristu uz nerviem. Es pat vienbrīd apsvēru iespēju to sūkni mīkstajās šļaukās iznest ārpus katla, lai viņš to savu vibrāciju uz citām konstrukcijām nedod, kas to savukārt izplata tālāk. Man sistēma atgaisota, bet ir cita problēma - katls karājas pie reģipša sienas, kam aizmugurē, tiesa ļoti nopietni stuprināts aiz tās katla vietas, metāla karkass. Es tad to troksni uz to arī norakstu - būtu pie smagas betona sienas klāt, vibrētu mazāk. Lēnām saķu pierast :)

Cita figņa ir rezonanse, kas man tikai šoziem (ruden) parādījās. Nevaru saņemties noņemt vāku lai skatītos ko var darīt lietas labā. Katls sāk rezonēt, es aizeju "uzšauju viņam" :) un uz laiku paliek klusāks. Vai arī rezonē akures režīmā, kā atgriež krānu ūdens sagatavošanai, tā sūknis izslēdzas, un pēc ieslēgšanās kādu laiku atkal vairs nerezonē. Jāmēģina pārvilkt visas skrūves...

Re: Cirkulācijas sūknis
Autors: J U N K E R ()
Datums: 11/12/2013 15:10

Novērs cēloņus un necīnies ar sekām, savādāk nāksies pierast,.... vai arī ja Katls sāk rezonēt, aizej "uzšauj viņam" :) un uz laiku paliks klusāks

Re: Cirkulācijas sūknis
Autors: J U N K E R ()
Datums: 11/12/2013 15:14

Pārbaudi mehāniskoko filtru.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **    **  **      **   ******  
    **     **        **   **   **  **  **  **    ** 
    **     **        **  **    **  **  **  **       
    **     ******    *****     **  **  **  **       
    **     **        **  **    **  **  **  **       
    **     **        **   **   **  **  **  **    ** 
    **     ********  **    **   ***  ***    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727