UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
kanalizācijas tvertnes
Autors: amatieri ()
Datums: 11/12/2013 14:12

Sveiki!

Man ir jāizdomā, kā izbūvēt kanalizācijas sistēmu vasarnīcā.

Domāju ierakt zemē vairākas plastmasas tvertnes (kubus metāla režģī - cena ap 25-35Ls).

Pirkt tās plastmasas mucas par 700-800 ls īpaši negribās.

Vai kādam ir pieredze to kubu ierakšanas lietās? Es nezinu, vai tas kubs nav par plānu, vai nesaspiež viņu zeme utml..problēmas

paldies jau iepriekš!

Re: kanalizācijas tvertnes
Autors: pamats topošais ()
Datums: 11/12/2013 15:45

Pieredzes nav, bet viedoklis ir :D
Mēs 1 reizi arī ko līdzīgu domājām, bet loģiski apsverot, tie kubi ir ar metāla stīpām ārpusē, kas pasargā no ūdens spiediena no iekšpuses uz āru. Bet kas to pasargās no otras puses? Ja kubs būs pilns ar ūdeni, tad viss būs kārtībā, bet citādi man liekas, ka viņu zeme, zeme+ūdens varētu arī saspiest. Un tā cena nav tik priecīga salīdzinot ar grodu. Protams, ja dārga vešana utt, tad jādomā.

Re: kanalizācijas tvertnes
Datums: 11/12/2013 15:56

Man šķiet, ka nav laba doma, jo kā minēts tā zeme viņu tur spaidīs. Protams labāk grods, elegantāk septiķis, bet mūsdienās vēl labāk bioloģiskais trumulis pa 800ls. Grodu var arī pats uzliet, ja problēmas atvest utt.

Re: kanalizācijas tvertnes
Autors: amatieri ()
Datums: 11/12/2013 16:02

Paldies!
Par grodiem - mums ir augsts gruntsūdens, tāpēc es domāju, ka tie visu laiku būs pilni ar ūdeni.
Vilnis Radio??? Kas ir bioloģiskais tumulis?

Re: kanalizācijas tvertnes
Datums: 11/12/2013 16:37

Šeit saite ko atradu uz ātru roku:
[www.apollo.lv]

Tā protams ir sava veida reklāma, bet cik esmu pētījis, tad līdzīgi citu ražotāji arī apmēram ir tajā cenas žanrā. Katrā ziņā savai jaunajai ēkai kaut ko šādu noteikti likšu, jo negribas sārņot zemi utt. Biju pie drauga, kurš ko tādu uzlicis un izskatījās tīri forši tā visa padarīšana un tīrais ūdens kurš nāk ārā. Septiķi tādā ziņā ir vēsture.

Re: kanalizācijas tvertnes
Datums: 11/12/2013 16:39

Kaut kā saite negrib iet iekšā:

"www.apollo.lv/zinas/notekudenu-biologiska-attirisanas-iekarta-par-eiropa-letako-cenu/596058"

[www.august.lv]

Re: kanalizācijas tvertnes
Autors: Viesturs470 ()
Datums: 11/12/2013 16:59

Višam šīm vieglo apjomu modifikācijām ir viens būtisks trūkums - arhimēda likums joprojām ir spēkā un tāpēc tvertnes ir nopietni jāenkuro, kas rada papildus izmaksas.
Ja ir augsti gruntudeņi ir variants, ka tvertnes atstāj virs zemes līmeņa, vienīgi tad jāliek sūkņu sistēma lai notekūdeņus dabūtu viņās iekšā !

Re: kanalizācijas tvertnes
Datums: 11/12/2013 19:14

Viestur, pastāsti par to enkurošanu sīkāk. Cik zinu apakšā tiek likta betona plāksne, kas tālāk nezinu.
Kad biju pie drauga viņš par enkurošanu īpaši neko nestāstīju un viņam problēmu neesot, turklāt tā muca jau ir pilna pēc tilpuma darba režīmā. Man šķiet, ka viņa tukša varētu būt tikai brīdī kad iztīra tās dūņas?!

Re: kanalizācijas tvertnes
Autors: khe ()
Datums: 12/12/2013 00:15

Gruntsūdenim nevajadzētu būt augstākam par biol. att. izejošo līmeni(ja runa par August, Bioclar un taml.) Tas 800Latīgais tāds pašvaks - prasts nonstopa burbuļotājs. Šie paši tirgo arī labākus: A-6... Vēl Bioclar B-6. Traidenis - burbuļotājs, Topass - sarežģīts, Grafs - bez pārslodzes iespējas(aiziet pāri pa taisno).

Re: kanalizācijas tvertnes
Autors: amatieri ()
Datums: 13/12/2013 08:53

Nu jā - variantu ar plastmasas kubiem režģī atmetīsim.
Par biol. dūņutvertnēm - nezin kā tās baktērijas sadzīvo ar visādiem poda tīrekļiem, veļaspulveriem utt.
Nu būs jāpaliek pie šitādas sistēmas laikam - tikai ...tās dūņas, ko izsūknē taču arī nenoemāli smird..

Te bija pasākuši vest uz lauka blakus dūņas no pilsētas attīrīšanas tvertnēm - nu tā smaka bij briesmīīīga...

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  ********        **        ** 
 **     **  **        **    **        **        ** 
 **     **  **            **          **        ** 
 *********  ******       **           **        ** 
 **     **  **          **      **    **  **    ** 
 **     **  **          **      **    **  **    ** 
 **     **  ********    **       ******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727