UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Granulu katls... Help me...
Autors: brendons... ()
Datums: 12/12/2013 22:02

Labs vakars gudrās galvas, kā jau visi šajā forumā, arī es esmu kādas dilēmas priekšā un gribu uzklausīt tikai un vienīgi lietpratējus nevis kaut kādus neprofisionālus tirgotājus....
Tāpēc mēģināsim būt atklāti, jo tomēr runa neies par sasvīdušiem sieriņiem :))
Lieta tāda ka esmu apņēmības pilns savu mājokli piesildināt ar granulu katlu palīdzību, jo malku ir apnicis stūķēt iekš Jotul kamīna gaisa plūsmas, lai apkurinātu 150m2 dzīvokli 2.stāvā, nē problēma nav malkā, bet gan dzīves stilā, jo ļoti bieži sanāk būt ārpus mājām vairākas dienas... Un kā jau noprotat, pēc pāris dienām piekurināt atdzisušu dzīvokli nav viegli :((
Tāpēc esmu noskatījis (varētu teikt, ka man viņu ir uzspieduši) 25 kW PelleBurn granula katlu ar BURNIT PP granulu degli...
Teikšu uzreiz, pats neesmu nekāds profesors un tāpēc patīk uzklausīt zinošus cilvēkus..

Kādi ir +/- šajai kombinācijai, uzstādot granula katlu siltumam un karstā ūdens padevei, kas ir jāņem vērā, kāds būtu labāks izpildījums, bateriju vajag vai nevajag utt...

Cik man grib iestāstīt, tad šie katli ir ejoši un nav nevienas vaimanas no lietotājiem, bet skan pārāk labi, jo kā nekā šis katls ir kombinētais un var kurināt arī malku...

Jau iepriekš paldies par jūsu konkrētām atbildēm..

Re: Granulu katls... Help me...
Autors: ModrisS ()
Datums: 13/12/2013 19:40

Ja pieņem, ka siltumjauda, kas nepieciešama, lai apsildītu telpu, ir 100W/m2, tad 150m2 būtu nepieciešams katls ar jaudu 15kW. Pieliekot vēl klāt 30% jeb 1/3 sanāk 20kW
Tākā apkures katls nav siera klucis, kuru var nogriezt cik lielu vajag, tad 25kW būs OK.
25kW katlam būs pietiekama jaudas rezerve, lai varētu bez problēmām apsildīt tavas platības.
Parasti katliem ir arī norādītas jaudas, kurās viņš jūtas omulīgi.

Re: Granulu katls... Help me...
Autors: luks ()
Datums: 13/12/2013 22:09

nu man uz 130m2 ir 14kw katls un ir viss ideāli jau otro sezonu protams māja labi siltināta tev es domāju vajag ap 15kw jaudīgu katlu ne vairāk

Re: Granulu katls... Help me...
Autors: brendons... ()
Datums: 15/12/2013 17:25

Paldies Kungi,
Ieurbos vēl dziļākās pārdomās :)))
Bet ko jūs varat teikt par pašu katlu kā tādu, varbūt tirgū ir kādas pārbaudītākas vērtības??

Re: Granulu katls... Help me...
Autors: Luks ()
Datums: 15/12/2013 17:37

Man ir Atmos d14p tikko iztīrīju iet otro gadu un esmu loti apmierinaats paterins ap 500 kg meenesii pirkt un stadiija sb meistari nebija leeti bet tagad i labi Jo mazaak samaksaasi tagad Jo peectam buus lielaaks chakars

Re: Granulu katls... Help me...
Autors: alfa13 ()
Datums: 15/12/2013 19:39

"stūķēt iekš Jotul kamīna gaisa plūsmas, lai apkurinātu 150m2 dzīvokli"
Kā var ar vienu kaminu apsildīt 150m2, vai tas ir ar tiem siltā gaisa vadiem zem griestiem?

Re: Granulu katls... Help me...
Autors: MW ()
Datums: 15/12/2013 20:20

Es apsildu 220m2 māju ar 15kW. Siltināšana atbilstoši būvnormatīvam, nekas vairāk.

Re: Granulu katls... Help me...
Autors: brendons... ()
Datums: 15/12/2013 21:30

to: alfa 13
Tas ir vienkārš Jotul kamīns ar siltā gaisa tvertni, kuram pievienots ventilātors, pie attiecīgas temperatūras viņš ieslēdzas un izgaiņā silto gaisu pa nosiltinātām gofru veidīgām caurulēm (labu laiku atpakaļ izmantoju skārda caurules, bet tajām bija nelietderīgs siltuma atdeves koeficents)...
Kurināt šādā laikā kā tagad sanāk 2reiz dienā, no rīta piegāžu pilnu muti, atļauju iekurties un griežu visu gaisu nost, lai lēnām kurinās. Pēc tam protams vakarā ap 18.. vēlriez tāds pats scenārījs un māja silta.. Šis variants darbojas tikai tāda gadījumā ja izmanto tiešām kvalitatīvu sausu bērza vai ozolkoka malku, nevis smalkos koka stumbrus. (viengad mēģinaju ieekonomēt uz malkas kvalitāti, tāpēs tagad pa kurināšanas sezonu domāju jau divus gadus iepriekš :)) )
Kamēr kamīns kurās mājās temperatūra ap 23, bet pirms nākamās kuršanas reizes temperatūra pakritusies tikai līdz 20-21 grādam...
Protams kamer nebiju nosiltinājis visas ārsienas, griestus un daļu grīdas temperatūra krītās daudz ātrāk...
Noteikti radīsies jautājums, kāpēs jāsiltina griesti un grīda, vienkāršī situācija tāda, ka dzīvoju trīstāvīgā mājā, apaksstāvā veikals kurš uztur minimālu nenosalšanas tempertūru, līdz ar to no grīdas siltums man nenāk, bet augšejais stāvs jau kuro gadu stāv uz pārdošanu, bet ta arī neviens interesenta nav atradies...

Re: Granulu katls... Help me...
Autors: brendons... ()
Datums: 15/12/2013 21:32

Tiem, kas apkurina 150m2 un vairāk ar 15kW katlu, kāds jums ir griestu augstums???
Jo manā gadījumā ir 3.10m...
Un visi kā viens saka ka jāņem 24kW...

Re: Granulu katls... Help me...
Autors: Luks ()
Datums: 15/12/2013 22:34

Slinkums meeriit, bet ap 2,7 , bet tas tev baigos kudus klaat nedos, jo labaak ja katls mochii ar pilnu jaudu un vispaar neiiit kekkkaaa gruzd un katlaa taa jauda jau īpaši nemainaas tas I deglis



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **      **   *******   ******** 
 **        **     **  **  **  **  **     **  **       
 **        **     **  **  **  **         **  **       
 ******    **     **  **  **  **   *******   ******   
 **        **     **  **  **  **         **  **       
 **        **     **  **  **  **  **     **  **       
 ********   *******    ***  ***    *******   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727