UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
par apkuri nedaudz
Autors: plumber ()
Datums: 12/01/2014 20:49

Eksperimenta kārtā brivdienās pārveidoju sistēmu savai apkures sistēmiņai. Pirmīt bija Kamīns ar centrālo apkuri Waterford Erin kas domāts līdz saviem 150m2.Pirmais stāvs man apdzīvots un tikai siltās grīdas,kuras sajūgtas pa taisno caur ESBE vārsti 46oC.Kamīns sila lēnām piesila arī grīdas.
Brīvdienās apgreidoju... uztaisīju mazo loku un piemetu vienu radiatoru.Mazais loks 61oC.Radiatoras bez sava sūkņa.
Nesaprotu to---- kad strādākamīns ar radiatoru viss ir karsts un strādā mājās nav ko elpot,bet kad ieslēdzu siltās grīdas kamīns drausmīgi ilgi nesasniedz termovārsta atvēršanās temperatūru.Respektīvi kamins uzsilda telpu bet grīdās praktiski neiet nekas dēļ termovārsta. Varbūt man vaig zemāku to termovārsta atvēršanas T?

Re: par apkuri nedaudz
Autors: Kasparam ()
Datums: 13/01/2014 21:23

Kas tur ko nesaprast? Tak siltās grīdas platība ir n-tās reizes lielāka nekā radiatoram . Man šķiet, ka krāsns ir pa švaku. Man ir līdzīga krāsniņa, kas kapi piesilda 117 kvm.

Kāda temperatūra ir pie atpakaļgaitas. Vai nav tā ka 20-30 grādu mazāka kā turpgaitai?

Re: par apkuri nedaudz
Autors: plumber ()
Datums: 13/01/2014 22:11

Nu man platiba 1. stava gridam ir tikai 40m2 tas ir viens. otrs ir tas ,ka bez mazā loka siltās grīdas sildīja un uzsildīja. Domāju ka,norakstot visus zudumus un kamīna trūkumus apkurei man paliek 10kw. domājams ,mazai sistēmai atliektiem galiem.

Re: par apkuri nedaudz
Autors: Aandris ()
Datums: 13/01/2014 22:20

Gāzes apkure.Ir skaitītājs dzīvoķla apkurei un līdz šim maksājam 0,06ls/kwh tagad paaugstināja uz 0.113€/kwh. tas būtu 113€/MWh . Pameklēju dažu LV pilsētu noteiktos tarifus, vidēji sanāk 70-80€/MWh . Jautājums, uz kādā pamata pacelts tik augsts tarifs ,ja visiem dzīvokļiem skaitītāji un par koridora apkuri maksājam atsevišķi. Vai var rasties kaut kur trūkumi un saliekot kopā māju skaitītāju rādījumus salīdzinot ar kopējo, tas var atšķirties un tāpēc tik augsta maksa?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   ******    *******   ********  ******** 
  **  **   **    **  **     **  **           **    
   ****    **        **         **           **    
    **     **        ********   ******       **    
    **     **        **     **  **           **    
    **     **    **  **     **  **           **    
    **      ******    *******   **           **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727