UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
kvēlspuldzes mūžs vs ekonomiskās spuldzes
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 18/01/2014 21:13

nekādi nevarēju atrast savu veco tēmu, lai turpinātu, te kāds ko tīra pa laikam!? vai arī eiropas komisija iejaucas forumu darbā, kur popularizē kvēlspuldzes?!

iepriekš rakstīju, ka man izdega kvēlspuldze rekordniece, ja pareizi atceros dega 7 gadi, normāli deg 2-3 gadi.

šoreiz atkal melnā dienā ekospuldzei, kopumā man ir 3 tādas, no kopā 11 spuldzēm(neskaitot specifiskās pie spoguļa), pārējās ir kvēlspuldzes un nu jau apgrozībā labu laiku esošās halogēnās spuldzes(nu tādas pašas tik par ~18% mazāk tērējošas). tikko speciāli izskrūvēju R80 izmēra reflektorspudzes aizvietotāju no megamann ekonomiskā klāsta, nu jā, deg no 2008. gada(gadu ar marķieri uzrakstu uz spuldzes, lai var noteikt vēlāk), bet šo es neskaitu sarakstos, jo spilgtums neapmierina 3x.

atgriežoties pie tēmas - Muller Light 25W ieskrūvēta 10.2011. nožēlojams rādītājs. tajā pašā abažūrā vēl turās philips tornado 23W ar to pašu datumu. redzēs....

kopējā statistika 10 gadu laikā man izskatās tā:
<1 gads - 2 eko(philips) un 1 ks (osram)
1-2 gadi - 7 ks(visas osram)
2-3 gadi - 1 eko(muller light) un 13 ks (7 osram, 6 philips)
3-4 gadi - 9 ks (visas philips)
7 - 1 ks (philips)

nereklamēju te neko, tik tā info un kārtējais fui eko, vienīgi varētu pāriet uz LED(konkrētajā abažūrā nedrīkst neko karstu, tā jau liktu KS), vēl gan tam neesmu gatavs.

Re: kvēlspuldzes mūžs vs ekonomiskās spuldzes
Autors: ETT ()
Datums: 19/01/2014 21:08

Vai šamējs topiks?
[www.building.lv]

Re: kvēlspuldzes mūžs vs ekonomiskās spuldzes
Autors: Vilnis _ ()
Datums: 20/01/2014 10:58

Ekonomiskajām spuldzēm ir divu gadu garantija - jebkurā veikalā pirktām.
Saglabā čeku un kad nedeg nes uz veikalu lai maina.
Ja nemaina - pieprasi rakstisku atteikumu.

Re: kvēlspuldzes mūžs vs ekonomiskās spuldzes
Autors: Didzisp ()
Datums: 20/01/2014 18:16

Nu un, ka ir garantija. Sapirkos es ekonomiskās spuldzes pirms krīzes, sāka pa vienai lampas nosprāgt.Ir man čeks,a veikals, kur pirku,sen jau nobankrotējis :) Vot i visa garantija :) Ja katram sūdam iepakojumu un čeku glabāsi, visa maja būs pilna ar tukšām kastēm. Es saprotu televizora garantija, vai ledusskapim, bet tak neviens ar to lampiņu nečakarēsies . Tramvaja biļete vien cik līdz veikalam maksā un tad vēl "pozitīvu emociju buķete" kuru nāksies saņemt no bodnieka. Viņam tā spuldze ir tīrie zaudējumi. Nevajag tos sūdus pirkt un miers. Lai ražotāji tās ekonomiskas spuldzes bāž sev vienā vietā un spīdina :) Vai nu diožu spuldzes, vai halogēn un protams parastās kvēlspuldzes, kuras var zem letes nopirkt.

Re: kvēlspuldzes mūžs vs ekonomiskās spuldzes
Autors: binary ()
Datums: 20/01/2014 19:58

Didzisp, Tu nu gan pa interesantām bodēm "vazājies". Man pat Depo bodē ar garantijas jautājumu risināšanu nav bijušas nekādas problēmas - savulaik samainīja pat halogēno reflektornieci, kurai teorētiski garantija nepienācās. Cenu klubā ir gadījies pirkt stāvlampu, kam kupols "sadrupa", kamēr skrūvēju kopā - samainīja kupolu bez jautājumiem, pārdevējs tik nosmēja, ka viņam arī tāpat sadrupa, kad skrūvēja izstādāmo lampu. Ja atmiņa neviļ, tai pašai stāvlampai 1 no 6 komplektā esošajām eko spuldzēm bija kaut kāda gļukaina - arī to samainīja. Tie veikali arī stāv kā stāvējuši, nekas neliecinātu par bankrota plāniem :) Nu tas tā, par "pozitīvu emociju buķeti" runājot.

Kvēlspuldzes savulaik nācās reizi gadā mainīt. Halogēnās G9 tagad arī jāmaina reizi gadā (diemžēl nav īsti alternatīvu - eko pārāk lielas, COB LED uz 3200K tonis varētu nebūt pārāk tīkams). Ekonomiskās lietoju visur, kur vien varu - nemaz nezinu, cik viņas maksā, sen nav bijusi vajadzība pirkt.

Re: kvēlspuldzes mūžs vs ekonomiskās spuldzes
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 20/01/2014 21:01

ETT, nē šis topiks, nezinu kautkā meklētājā nemeklējās, gan pēc nosaukuma, gan pēc autora.
[www.building.lv]



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  ********   **    **  ********  **    ** 
 **  **  **  **     **   **  **   **        **   **  
 **  **  **  **     **    ****    **        **  **   
 **  **  **  **     **     **     ******    *****    
 **  **  **  **     **     **     **        **  **   
 **  **  **  **     **     **     **        **   **  
  ***  ***   ********      **     ********  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727