UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Elektrības skapis uz zemes gabala
Autors: Rims ()
Datums: 24/03/2014 10:11

Sveiki,

ST velk jaunu kabeli gar manu īpašumu (Laukos) Gribētu uzlikt (izbūvēt) nelielu skapīti ar rozetēm un skaitītāju. Vai es pats varu šādu skapīti ibūvēt un vai ST man viņu pieslēgs tīklam. Vai arī vajadzīgs
projekts, sertifikāti un pārējā birokrātija...?

Re: Elektrības skapis uz zemes gabala
Autors: Antonc ()
Datums: 24/03/2014 11:35

Birokrātija ir štrunts, salīdzinot ar summu, ko nopogāsi par jaunu elektrības pieslēgumu.

Re: Elektrības skapis uz zemes gabala
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 24/03/2014 12:23

vari pats, cik man zināms sertifikātus vairs nevajag.

Re: Elektrības skapis uz zemes gabala
Autors: Didims ()
Datums: 24/03/2014 12:31

Velk Tev vai velk gar Tavu īpašumu? Tās ir pilnīgi atšķirīgas lietas. Ja velk garām un vēlies pieslēgties, tad jāraksta iesniegums LE un viņi pateiks ko tālāk.

Re: Elektrības skapis uz zemes gabala
Autors: Rims ()
Datums: 24/03/2014 13:09

Nē velk gar, bet tur jau tā lieta, ka jānorāda iesniegumā ko vēlies pieslēgt. Iznāk, ka
Kaut kādai ietaisei jau jābūt, kuru atiecīgi ST pieslēgs. Tāpēc arī doma par skapi ar kontaktiem.
Gribēju tik uzināt vai pastāv kādas normas un likumi, kādam šim skapim jābūt? Un vai vispār pats tādu maz vari meistarot.

Re: Elektrības skapis uz zemes gabala
Autors: GunisE ()
Datums: 24/03/2014 13:30

Lai varētu pieslēgt vajag vietu kur pieslēgt, tātad Latvenergo sadales skapi kaut kur tuvumā ar brīvu vietu jaunam pieslēgumam.
Gadījumā ja tāda skapja tuvumā nav, tad Latvenergo varētu piedāvāt palielināt esošās sadalnes jaudu ja tāda ir vai izbūvēt jaunu, bet tas jau pašsaprotams būs daļēji arī jāfinansē, vairs neatceros cik % sedz latvenergo un cik klients. Klienta pusē var būt kaut vai pliks vads ar rozeti galā, Latvenergo večiem neinteresē uz kurieni aiziet tas kabelis kurš jāslēdz klāt .. kaut kā tā tur viss grozās. Tātad atliek aiziet uz klientu centru, noskaidrot kādas ir iespējas un izdomāt vai der vai nē un ja der meklēt attiecīga šķērsgriezuma un garuma kabeli un rakt līdz plānotajai sadalnes skapja vietai, skapī kabeli veči paši ievilks, galvenais atstāt kabeļa galu ar pietiekamu rezervi, es atstāju sadalnes skapja augstumā + vēl nedaudz.

Re: Elektrības skapis uz zemes gabala
Autors: Rims ()
Datums: 24/03/2014 14:19

Paldies par atbildēm, tad vēl tādsneliels jautājums: Kādu kabeli. Cik dzīslas, kāds šķērsgriezums?

Re: Elektrības skapis uz zemes gabala
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 24/03/2014 14:24

Ja Tavs esošais pieslēgums atzarojas/atzarosies no rekonstruējamās līnijas, vai tik labāk nav pagaidām izlikties par beigtu, bet pēc pārslēgšanas uzrakstīt iesniegumu par slodzes palielināšanu.
Iespējams, tā var darīt arī, ja pašlaik nav pieslēguma. Var gan izrādīties, ka nav lieku jaudu un tad būs jāapmaksā vēl viena rekonstrukcija.
Uz pasūtījumu tukšus (defaulti nāk iekšā nevajadzīgas ķidas) zemē rokamus skapjus (LUKS-LU vtml) var pasūtīt Jaudā. Nav gan gluži lēti. ABB laikam bija plastmasas, bet arī ne pa velti.

Re: Elektrības skapis uz zemes gabala
Autors: GunisE ()
Datums: 24/03/2014 14:43

Jāņem ievadautomātam atbilstošu, škerzgriezuma kabeli (zemē rokamo), es sev ņemu piecdzīslu CYKY 5x6, man ievadautomāts 25A

Re: Elektrības skapis uz zemes gabala
Autors: KristapsD ()
Datums: 24/03/2014 18:00

Man pašlaiknorit projektēšanas darbi elektrības pieslēgšanai. Viss sākās ar iesniegumu Latvenergo, kur saņēmu tehniskos noteikumus, pēc kā izstrādā projektu, un iespējamās pieslēguma izmaksas. Neiepriecināšu Tevi par cenām. Gaisvadu līnija maksā ap 10 000Ls par kilometru, pazemes kabelis ap 20 000km par kilometru. Skapis maksā 600Ls. Pati pieslēgšana atkarībā no jaudas ap 150Ls. Tam visam jāpieŗēkina PVN. Labā ziņa ir tā, ka daļu sedz Latvenergo. Pieslēgumam zem 40A viņi apmaksā 40%, pieslēgumam virs 40A tiek segti 20%.
Vēl papildus ierēķini projekta izmaksas (man tie bija 220Ls) un tam vajadzīgo topogrāfiju (par 140Ls).
Šādas izmaksas saņēmu es, kad interesējos par pieslēgšanu pagājšgad un nebija vajadzīga transformatora pārbūve vai kas cits.
Man līdz mājai būtu vajadzīgi ~220m. Līdzekļu taupības nolūkos Sadales tīklu skapis būs iespējami tuvu esošajai līnijai, jo viņu kabeļa metra tarifs ir kosmoss, tāpēc cenšos to iespējami sīsināt. No skapja līdz mājai ~150m vilkšu pats, jo tas ir lētāk. Labāk lieku resnāku kabeli. Šubos, ka eletrības zudumi ilgtermiņā būs lielāki kā summas starpība gadījumā, ja līdz mājām vilktu ST.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **        **   *******   **     **  **    ** 
 **     **        **  **     **  **     **  **   **  
 **     **        **  **     **  **     **  **  **   
 **     **        **   ********  **     **  *****    
 **     **  **    **         **   **   **   **  **   
 **     **  **    **  **     **    ** **    **   **  
  *******    ******    *******      ***     **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727