UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Bullerjan krāsns izvēle
Autors: arre ()
Datums: 09/04/2014 12:59

Būtu nepieciešama palīdzība sekojošā jautājumā. Pārdomu rezultātā esmu izvēlējies lauku mājas apkurei uzstādīt Bullerjan tipa krāsni (māja tiks apkurināta pārsvarā pa brīvdienām). Nevaru izšķirties par krāsns jaudu. Plānoju apkurināt pirmo stāvu mūra ēkā, kura tilpums ir 252 m3 (3 metru griestu augstums, 84 m2 telpas laukums). Māja nav siltināta, vecie logi vecas druvis, kuras vēl pāris gadus pastāvēs. Sākumā gribēju izvēlēties 3. izmēra krāsni, kuras jauda 27kw un apsildāmās platība 600m3 - lai būtu ar rezervi. redzot dabā to milzīgo mucu sapratu, ka tā īsti neierakstās interjerā. Mazāka izskatīsies krietni labāk. 2.izmēra krāsns jauda ir 18kw Apsildāmā platība 400m3. Apkure plānota bez gaisa vadiem - mājas vidū liela telpa, kurā stāvēs krāsns. Mājas vienā galā istaba ar divām durvīm, otrā galā virtuve ar divām durvīm. Vai 2.izmēra krasnij nebūs par maz jaudas?
P.S. rezervē ir viena podiņu krāsns, ko gan nav plānots pārāk intensīvi kurināt.

Re: Bullerjan krāsns izvēle
Autors: Jankouzs ()
Datums: 09/04/2014 17:08

Klausies! Lasot tavu rakstu bija sajūta ka stāsti par manu lauku māju! Man tāda pati kvadratūra,bet gan jauni koka pakešu logi un siltināta grīda! Es ar pāris gadus atpakaļ sev iegādājos bulerjāni,lai atbraucot uz laukiem ātri varētu dabūt siltumu! Es ar svārstijos starp 400m3 un 600m3 beigās paņēmu ar rezervi 600m2 27kw ar domu ja nu kādreiz izdomāšu izbūvēt 2 stāvu! Man tas monstrs ar stāv aptuveni pa vidu mājai durvis uz istabām vēl nav !Teikšu tā nu karstumu dod baigo man virtuvē 25m2 kurai viņš ir itkā tuvāk vispār nav ko elpot, tālākajās istabās ir o.k. Par cik viņš man ir ar lieku jaudu,tad pieverot gaisa padevi siltums pietiekoš un ilgi arī kurās, no vakara līdz rītam,pagales ar baigi lielās lien iekšā,kaut kur ap 80cm! Domāju ka 400m2 ar jābūt pilnīgi pietiekošam,ja nedomā neko baigi paplašināt!

Re: Bullerjan krāsns izvēle
Autors: p2002c ()
Datums: 09/04/2014 22:44

ne gluži pa tēmu, bet man ir līdzīga nepieciešamība apkurei.

tiesa, bullerjan pēc izmēriem un izskata galīgi neiederas, tādēļ jautājums jums - vai jūs bijāt pamanījuši arī kādu alternatīvu?
jo, cik skatos, tad kamīnkrāsnis pārsvarā ir 6-8 kw robežās un ar salīdzinoši mazu malkas padevi.
savukārt lielākas jaudas jau vairāk atbilst kamīna kurtuvēm (nepieciešama papildus apdare) un ar salīdzinoši zemāku lietderības koeficentu.

vai latvijā ir kas pieejams šim internetā atrastajam modelim (linki zemāk), kas ir salīdzinošu robusts, bet kaut cik interjerā iederīgs visurgājējs (malu var līdz likt 58 cm garumam un 25% mitrumam) ar augstu liederības koeficentu un 10-12 kw nominālo jaudu?

[www.navitron.org.uk]
[www.abbeybridgetollhouse.co.uk]

Re: Bullerjan krāsns izvēle
Autors: arre ()
Datums: 11/04/2014 11:16

Jankouzs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Klausies! Lasot tavu rakstu bija sajūta ka
> stāsti par manu lauku māju! Man tāda pati
> kvadratūra,bet gan jauni koka pakešu logi un
> siltināta grīda! Es ar pāris gadus atpakaļ sev
> iegādājos bulerjāni,lai atbraucot uz laukiem
> ātri varētu dabūt siltumu! Es ar svārstijos
> starp 400m3 un 600m3 beigās paņēmu ar rezervi
> 600m2 27kw ar domu ja nu kādreiz izdomāšu
> izbūvēt 2 stāvu! Man tas monstrs ar stāv
> aptuveni pa vidu mājai durvis uz istabām vēl
> nav !Teikšu tā nu karstumu dod baigo man
> virtuvē 25m2 kurai viņš ir itkā tuvāk vispār
> nav ko elpot, tālākajās istabās ir o.k. Par
> cik viņš man ir ar lieku jaudu,tad pieverot
> gaisa padevi siltums pietiekoš un ilgi arī
> kurās, no vakara līdz rītam,pagales ar baigi
> lielās lien iekšā,kaut kur ap 80cm! Domāju ka
> 400m2 ar jābūt pilnīgi pietiekošam,ja nedomā
> neko baigi paplašināt!


Paldies par informāciju! Cik ilgā laikā tā krāsns izkurās, ja salīdzina dažādas gaisa padeves?

Re: Bullerjan krāsns izvēle
Autors: Jankouzs ()
Datums: 11/04/2014 18:04

Vispār diezgan ilgi kurās! Vismaz salīdzinājumā ar čuguna centrālapkures katlu vai teiksim malkas plīti! ja laukos malkas plītī malka jāpapildina ik pa apmēram 40min,tad tagad bulerjānī pielieku pilnu ar rupjāku malku un varu aizmirst par viņu! Es tā baigi laiku nēesmu uzņēmis,bet teiksim ja vakarā ap pl.23.00 piemetu,tad no rīta bulīts vēl ir silts-iekšā vēl sarkanas ogles!No rīta tas ir kaut kur ap 8.00 Nu ja teiksim atbraucu uz laukiem,kad māja ir auksta,tad iekurinu un piemetu ik pa kādām apmēram 3 stundām ,bet siltums mājās parādās diezgan ātri,nav tā kā ar podiņu krāsni(man ar tāda ir),kurini,bet siltums tik parādās nākamajā dienā no rīta! Bet vispār kad atbraucu iekurinu arī viņu,viņa man ir tālākajā istabā,no rīta pamostoties baigi forši krāsns karsta un istabā baigais siltums!

Re: Bullerjan krāsns izvēle
Autors: Guntars ZAriņš ()
Datums: 07/02/2024 23:06

Remontējas lauku māja un siltumam ir doma likt BULERJANU,pagaidām tikai uz remonta laiku.Jautājums ir par skursteni.Vai varu slēgt pie parastā,vai jāliek izolēta truba(skurstenis)?Jo doma ir atstāt arī uz nakti ar ekanomisko kurināšanu.

Re: Bullerjan krāsns izvēle
Autors: Katls ()
Datums: 08/02/2024 07:18

Ķieģeļniekā nedrīkst. Jāliek čaula.

Re: Bullerjan krāsns izvēle
Autors: agrais ()
Datums: 08/02/2024 08:45

Ja kurinatu parasta režīmā, tad varetu. Ja velies kurinat kvelosanas režīmā, tad nevar, jo skurstenis aizaug ar darvu. No pieredzes gan varu teikt ka man bija kaminkrasns pieslegta pie skurstens bez čaulas.Nokurinaja kadus gadus 6....Nekas neaizauga un viss bija ok. Tiesa, biezi lietoja kaut kadu ķimiju , Depo pirkta, ik pa laikam uzbera uz pagalem. Un kartupeļu mizas. Tapec pieļauju ka paris menesu kurinasana tur lielu ļaunumu nenodarīs. Vel apses malka labi tira skursteni...tas ar no pieredzes.

Re: Bullerjan krāsns izvēle
Autors: Ivara Godmaņa vārdabrālis ()
Datums: 08/02/2024 12:05

Gaisa konvektīvās apsildes ierīcēm - Bullerjan vai ar ekeltrību un piespiedu ventilāciju ir viena būtiska nelaime. Ja caur sildelementiem plūstošais gaiss piesārņots ar smalkām daļīņām ( lielākoties organiskas dabas) notiek to sadegšana- pārogļošanās un tiek piesārņotas telpas virsmas. Tapēc pareizāk būtu izmantot āra ( tīrā) gaisa pieplūdi. Ja kāds no interesentiem ir lasījis teoriju par krāsns apkuri, tad dzīvojamās telpās nebūtu vēlams izmantot virsmas, kuras var uzsilt vairāk par 105 grādiem. Tas ar Bullerjanu nav iespējams, taču kā pagaidu variants... Tas kvēlošanas režīms Bullerjanam ir ļoti nosacīts, jo viirsmas ātri atdziisīs - te kurtuvē papildus būtu jāliek šamota vai ķieģeļu ~12cm čaula... taču tad Bullerjana izmēriem jābū lielākiem.

Re: Bullerjan krāsns izvēle
Autors: Vidzeme ()
Datums: 09/02/2024 08:47

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ja kurinatu parasta režīmā, tad varetu. Ja velies
> kurinat kvelosanas režīmā, tad nevar, jo
> skurstenis aizaug ar darvu. No pieredzes gan varu
> teikt ka man bija kaminkrasns pieslegta pie
> skurstens bez čaulas.Nokurinaja kadus gadus
> 6....Nekas neaizauga un viss bija ok. Tiesa, biezi
> lietoja kaut kadu ķimiju , Depo pirkta, ik pa
> laikam uzbera uz pagalem. Un kartupeļu mizas.
> Tapec pieļauju ka paris menesu kurinasana tur
> lielu ļaunumu nenodarīs. Vel apses malka labi tira
> skursteni...tas ar no pieredzes.

Kvēlošanas režims ir galīgi garām. Malka sadeg neefektīvi,mazāk siltuma un aizaug gan apkures ierīce,gan dūmvads.+tam visam komplektā vajag sausu malku nevis mitru,tādu kas čūkst.Tā ir liela muļķība kurināt ar zaļu malku. Malka ir jādeg ar liesmu. Prātīgāk tajā Bullerjan variantā nesmacēt krāsni ar mazu gaisa pievadi,bet gan ierobežot to ar šiberi. Nav pieredze ar Bullerjan,bet ir pieredze ar Jøtul.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ******    **        **     **  **     ** 
    **     **    **   **         **   **   **     ** 
    **     **         **          ** **    **     ** 
    **     **   ****  **           ***     **     ** 
    **     **    **   **          ** **     **   **  
    **     **    **   **         **   **     ** **   
    **      ******    ********  **     **     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727