UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Privātmājas pieslēgšana pie pilsētas apkures
Autors: OlgaKo ()
Datums: 27/05/2014 06:44

Labdien. Mani vecāki dzīvo privātmājā Jēkabpilī. 2-stāvu mājas apkurināma platība apmēram 140 m2. Māja nosiltināta. Apkure- malkas katls, kuru var kurināt arī ar oglēm. Tagad kaimiņi, divu privātmāju īpašnieki plāno savas mājas pieslēgt pilsētas apkurei un piedāvā to izdarīt arī maniem vecākiem. Ir tāda iespēja un Jēkabpils siltums to piedāvā. Apgalvo, ka apkures izmaksas par siltumu pēc skaitītāja siltinātai mājai nebūs dārgākas salīdzinot ar kurināšanu ar oglēm. Un par ka nevajadzēs pārtaisīt iekšējo apkures sistēmu ( caurules, baterijas) , kurai ir 30 gadi. Saka, tikai būs jāsaliek siltuma regulatori pie radiatoriem. Vecāki iedegušies, jo paliek veci un kurināt māju paliek arvien grūtāk. Es mēginu iestāstīt, ka lai kurina ar malku, tas ir vislētākais kurināmais joprojām. Neklausa, gatavi ieguldīt ne mazu naudu pieslēgumam pie Siltuma, lai pēc tam baudīt komfortu. Es uzskatu, ka tas ir murgs un ka mēneša izmaksas būs tādas, kādas viņi nepavilks. Kaimiņi ir jauni un labi saņem, bet vecāki- pensionāri. Vai vārētu man profesionāļi pateikt- ir man taisnība, jeb ne.

Re: Privātmājas pieslēgšana pie pilsētas apkures
Autors: vārds ()
Datums: 27/05/2014 11:11

Vispār jau nav tev taisnība. Ja māja nosiltināta un uz radiatoriem būs regulēšanas iespējas, tad vienmēr var izvēlēties tik daudz siltuma, par ko var samaksāt. Un ir viegli likt kurināt ar malku citiem, ja pašam tas nav jādara.

Re: Privātmājas pieslēgšana pie pilsētas apkures
Autors: rbm ()
Datums: 27/05/2014 11:43

Ja vecāki tik un tā domā pāriet no malkas uz kādu automātisku risinājumu, tad centrāltīkli ir izdevīgi no sākotnējo izmaksu viedokļa.
Lai salīdzinātu izmaksas vari ņemt vērā ka malka (pirkta) izmaksā ap 30eur/MWh gāze ap 60eur/MWh
Tālāk salīdzini ar tarifu ko piedāvā jēkabpils siltums un tādējādi saproti cik gados atmaksājas.

Labums centrālapkurei- iespējams tehniski pieslēgt paralēli ar malkas katlu, tādējādi kad slinkums lieto centrālapkuri, kad iestājas skopums piegriež krānus un lieto malku.

Ja ir iespēja pa lēto pieslēgties es pieslēgtos, bet saglabājot esošo malkas katlu.

Re: Privātmājas pieslēgšana pie pilsētas apkures
Autors: bern ()
Datums: 27/05/2014 12:19

Protams, centrālapkure! Bez automatizācijas visas apkures ir dārgas. Tā kā praksē daudzdzīvokļu mājā kaimiņiem ir grūti vienoties par jeb ko, tai skaitā arī par mūsdienīgām inovācijām apkures sistēmā, no šī apstākļa arī aug kājas mītam par centrālapkures dārdzību!
Bez tam pieslēgšanās centrālapkurei nenozīme, ka esošais katls jānodod lūžņos! Var turpināt to izmantot, ja ir tāda vēlēšanās!

Re: Privātmājas pieslēgšana pie pilsētas apkures
Autors: Sybase ()
Datums: 31/05/2014 02:26

nokurienes tāds skaitlis ka MWh ar maku maksā 30 eiro ?

Re: Privātmājas pieslēgšana pie pilsētas apkures
Autors: Zodčijs ()
Datums: 31/05/2014 02:45

Vai tiešām vecīši tik ļoti nevarīgi - ka kopēju vajag... varbūt grib lai meita viņus palutina (uzmanības trūkums)....
Kad atkritīs krāmēšanās ar malku - būs mazāk ko darboties, aizņemt savu laiku....

Ar vecajiem bieži ir tā - čīkst un vaid par veselību utt., bet tai pašā laikā - nepārtraukti meklē iespēju ar kaut ko nodarbināt sevi....tā parasti ir visiem...mūžsenie psiholoģiskie momenti...

Es padomātu - vai nav izdevīgāk, un cilvēciski labāk - modernizēt pašu apkures sistēmu - jaudīgāks un ekonomiskāks apkures katls, granulas...vai kā citādi...atvieglojot pašu apkures procesu - arī kurināmā iegādes veidu utt. ...kaut kā tā - bet citādi piekrītu foruma večiem ....

Re: Privātmājas pieslēgšana pie pilsētas apkures
Autors: bern ()
Datums: 31/05/2014 10:30

> Es padomātu - vai nav izdevīgāk, un
> cilvēciski labāk - modernizēt pašu apkures
> sistēmu - jaudīgāks un ekonomiskāks apkures
> katls, granulas...vai kā citādi...atvieglojot
> pašu apkures procesu

Nezinu kādam ir jābūt siltuma tarifam, lai situācijā, kad gar māju iet siltumtrase, būtu izdevīgi pašam investēt pāris tūkstošus EUR savā apkures sistēmā!

Re: Privātmājas pieslēgšana pie pilsētas apkures
Autors: Jankouzs ()
Datums: 31/05/2014 15:26

Es atkal nezinu,cik tad reāli maksātu tā pilsētas apkure apkurinot privātmāju 140m2 platībā! Man vecvecākiem dzīvoklis Imantā 57m2 (Rīgā) par apkuri jāmaksā vairāk nekā apkurinot 140m2 privātmāju ar malkas apkuri,tad reiķiniet paši cik jums izmaksās šī pilsētas apkure! Katram cilvēkam jau savas vēlmes,intereses un prasības.Personīgi man mājas kurināšana ar malku savā ziņā sagādā baudu , neskatoties uz to ka ir savas neērtības,patīk man šis proces,plus vēl sanāk reāli ieekonomēt! Bet nu tas katram pašam jāizlemj,kas kā labāk!

Re: Privātmājas pieslēgšana pie pilsētas apkures
Autors: Zodčijs ()
Datums: 31/05/2014 17:33

Derētu zināt cik maksā apkure konkrētā vietā - filozofēšana būtu precīzāka...

Jelgavā - pilsētas centrālapkure - šķiet ir viena no dārgākajām Latvijā - un savā apkurē ieguldītais tūkstotis naudiņas - divos max. trijos gados būtu atmaksājies - pēc tam sāktos jūtama ekonomija...
Mums nav dzirdēts, ka privātmājas slēgtos pie centrālās...un neatkarība - arī ir vērtība...

Citur varbūt savādāk - un ir izdevīgi........

Re: Privātmājas pieslēgšana pie pilsētas apkures
Autors: Lov2xlr8 ()
Datums: 31/05/2014 19:31

Rīgā Megavats maksaja 45Ls cik tas euro nezinu, lauku rajonos tas nebus letak ja pat ne dargak, Rīgā 8dz maja ziema patere 10MW sanak ka dzivoklim ir 1.2MW dzivokla platiba 40m2

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **        **  **     **  **      **  **      ** 
       **        **  **     **  **  **  **  **  **  ** 
       **        **  **     **  **  **  **  **  **  ** 
       **        **  *********  **  **  **  **  **  ** 
 **    **  **    **  **     **  **  **  **  **  **  ** 
 **    **  **    **  **     **  **  **  **  **  **  ** 
  ******    ******   **     **   ***  ***    ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727