UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
gaiss -gaiss ss tipa novietojums
Autors: bern ()
Datums: 25/08/2014 13:00

Lūgums zinātājiem pakomentēt gaiss -gaiss tipa siltumsukņa novietojumu dzīvoklī. Varianti ir divi: A) nišā starp dzīvojamo istabu un guļamistabu ar gaisa plūsmu abās telpās, B) virs ārdurvīm ar gaisa plūsmu dzīvojamās istaba/guļamistabas virzienā. Dīvokļa plānu skatīt [failiem.lv] Pašam ērtāks liekas variants virs ārdurvīm, bet ir bažas, vai pietiek vietas un nav par tālu no visvairāk apdzīvotajām istabām?

Re: gaiss -gaiss ss tipa novietojums
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 27/08/2014 22:05

manuprāt atkarīgs cik "auksta" ir guļamistaba, kā arī cik vēsā guļamistabā gribās gulēt. No skaņas viedokļa arī manuprāt labs variants virs ārdurvīm.

PS kādu sūkni liksi? es ar tagad meklēju variantus.

Re: gaiss -gaiss ss tipa novietojums
Autors: agrais ()
Datums: 28/08/2014 15:25

Domāju ka vari likt kur ērtāk. Man atrodas patālu no guļamistabas, bet nekādu problēmu, piepūš un uztur vienādu temp. vairākās telpās. Es pēc ilgas interesēšanās, lasīšanas un konsultācijām izvēlējos PANASONIC, laikam HE9 bija. Verķis ir nostrādājis vienu ziemu, netraucēja arī 24 grādi, darbojas perfekti. Elektrības patēriņs ziema bija no 30-50kw nedēļā. Ja nav sala, tad liekas ka neko netērē.... Patik tas, ka temperatūra tiek uzturēta visās dzīvokļa telpās nemainīga. Nu un šovasar noderēja kā kondicionieris. Esmu no Liepājas, piegādāja un uzstādīja VEGA1. Vis notika dažu stundu laikā. Izmaksāja janvārī tā lieta ap 1500 eināriem Vienīgasi kas nedaudz nepatīk ir samērā lielais pūtējs. Bet nu jau pierasts... Jā, un jārēķinās ar to ka ārpusē, zem sūkņa tek kondensāts, ziemā veidojas ledus kaudzīte. Vairāk nekā slikta nav ko teikt...

Re: gaiss -gaiss ss tipa novietojums
Autors: binary ()
Datums: 28/08/2014 15:36

agrais Wrote:
-------------------------------------------------------
> Jā, un
> jārēķinās ar to ka ārpusē, zem sūkņa tek
> kondensāts, ziemā veidojas ledus kaudzīte.

Tek? Pa kurieni? Ir redzētas melnas ārsienas no tā, ka pa viņām tek…

Re: gaiss -gaiss ss tipa novietojums
Autors: agrais ()
Datums: 28/08/2014 16:23

Neesmu pašlaik LV, tā varētu nobildēt. Tek no kompresora, tik smalki kas un kā nepateikšu, bet SS darbojoties ārējā blokā veidojas kondensāts. Tek diezgan spēcīgi, pats vēl neesmu līdz galam atrisinājis kā labāk saglābt terases grīdu. Bet idejas ir... Nekādu novades cauruli ar neuzliksi- ziemā aizsals...

Re: gaiss -gaiss ss tipa novietojums
Autors: bern ()
Datums: 28/08/2014 18:27

elektriķis Māris Wrote:
-------------------------------------------------------
> manuprāt atkarīgs cik "auksta" ir guļamistaba,
> kā arī cik vēsā guļamistabā gribās gulēt.
> No skaņas viedokļa arī manuprāt labs variants
> virs ārdurvīm.
>
> PS kādu sūkni liksi? es ar tagad meklēju
> variantus.

Neko daudz vairāk attiecībā uz dzīvokļa parametriem nevaru pateikt. Šobrīd viss ir izbūves stadijā, pagaidām viss dzīvoklis viena liela telpa bez starpsienām. Iepriekš guļamistaba bija pilnībā izolēta, un cik sapratu no ieprieksejiem īpašniekiem, aukstā laikā guļamistabu sildījuši ar elektrisko konvektoru.
Šobrīd skatos uz Panasonic, Mitsubushi vai Toshiba. Tas gan nebūs šogad. Cik pats saprotu, attiecība uz SS, svarīgi ir skatīties mūsu ziemām piemērotu modeli. Bet nav mans lauciņš, tāpēc būšu pateicīgs par jebkuru padomu!

Re: gaiss -gaiss ss tipa novietojums
Autors: bern ()
Datums: 28/08/2014 18:33

agrais Wrote:
-------------------------------------------------------
> Domāju ka vari likt kur ērtāk. Man atrodas
> patālu no guļamistabas, bet nekādu problēmu,
> piepūš un uztur vienādu temp. vairākās
> telpās. Es pēc ilgas interesēšanās,
> lasīšanas un konsultācijām izvēlējos
> PANASONIC, laikam HE9 bija. Verķis ir
> nostrādājis vienu ziemu, netraucēja arī 24
> grādi, darbojas perfekti. Elektrības patēriņs
> ziema bija no 30-50kw nedēļā. Ja nav sala, tad
> liekas ka neko netērē.... Patik tas, ka
> temperatūra tiek uzturēta visās dzīvokļa
> telpās nemainīga. Nu un šovasar noderēja kā
> kondicionieris. Esmu no Liepājas, piegādāja un
> uzstādīja VEGA1. Vis notika dažu stundu laikā.
> Izmaksāja janvārī tā lieta ap 1500 eināriem
> Vienīgasi kas nedaudz nepatīk ir samērā
> lielais pūtējs. Bet nu jau pierasts... Jā, un
> jārēķinās ar to ka ārpusē, zem sūkņa tek
> kondensāts, ziemā veidojas ledus kaudzīte.
> Vairāk nekā slikta nav ko teikt...

Man SS arī vajadzīgs Liepājā. Cik liela dzīvokļa platība? No kāda materiāla mājas sienas -mūris/koks? Kaimiņi nesūdzas par vibrāciju? 30-50 kW patēriņš nebūtu slikti. Manā gadījumā šādā summā iekļauties ar visu amortizāciju tas būtu ~1 EUR/m2

Re: gaiss -gaiss ss tipa novietojums
Autors: agrais ()
Datums: 28/08/2014 18:57

Nekādas vibrācijas nav. Māja vecā, ķieģelu. Dzīvoklis labi nosiltināts. Es izbūros daudziem variantiem caur... Panasonic HE9 bija ar vislielākām iespējām, citi, ar tādiem pašiem parametriem bija dārgāki, vai arī atpalika... Man draugs Norgē strādā, tur tieši šie modeļi ir topā,. Liepājā tikai ar Vegu var kaut ko bīdīt, ir vel viens āksts uz Kungu ielas, bet tas kaut kāds pajolis, un cena arī bija lielāka caur viņu.Vairāk neviens pa nopietnam nedarbojas. Man nebija variantu, remonts jau bija uztaisīts, bet mani ieinteresēja gaiss-ūdens. Bet tad bija jāliek trubas, radiatori... man tas nederēja vairs. Decembrī būšu mājās, tad varu pastāstīt vairāk. Ielikšu kontaktus , tas cilvēks man visu sakārtoja, viņš Vegā ar to darbojas . Zvani, viņs pastāstīs vairāk....
29297216 IGO ŠPAKS

Re: gaiss -gaiss ss tipa novietojums
Autors: agrais ()
Datums: 28/08/2014 18:59

Jā, piemirsu... Man apsildās ap 50 kvadrātiem....

Re: gaiss -gaiss ss tipa novietojums
Autors: bern ()
Datums: 28/08/2014 20:41

Paldies! Pareizi sapratu, 1500 EUR ar visu montāžu? Būvvaldē arī saskaņošanu veici?

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  ********  ********  **    ** 
 **        **     **  **           **      **  **  
 **        **     **  **           **       ****   
 ******    **     **  ******       **        **    
 **         **   **   **           **        **    
 **          ** **    **           **        **    
 **           ***     **           **        **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727