UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Apkures automatizācija
Autors: Gints Alfa ()
Datums: 11/09/2014 10:55

Sveicināti, Vēlos ierīkot savai 140m2 vienstāvu jaunbūvei apkures automatizāciju. Man ir gaiss-udens siltumsuknis+kaminkurtuve ar centrālo +akumulators ar iebūvēto boileri + siltās grīdas 8 zonās.Vēlētos uztaisīt lai 8 silto grīdu zonas kontrolētu ar termosensoriem no istabām un 1 sistēmu kas vada visu apkuri distancēti, lai no ineta varētu dot komandu uzsildīt māju un silto ūdeni. Latvijā cik redzu piedāvājums ir švaks un dārgs-populārākais ir uponor kuram šādas sistēmas izmaksas cenas ir tālu kosmosā :)... Anglijā atradu Heatmiser.com ar tīri pievilcīgiem termostatiem ko varētu likt istabās, bet kā distancēto domāju likt NEST. Mani mulsina sistēmu savietojamība, jo Nest ir domāts amīšu tirgum tapēc 1. vai tas vispār rāda celsijus 2. vai viņu iespējams loģiski saslēgt ar kādu no maisītājiem, ja jā tad ar kādiem. Gribētos Jūsu pieredzi šajā jautājumā. Kādi +- termostatu sistēmu spriegumiem: 220v un zemsprieguma 12/24v ?

Re: Apkures automatizācija
Autors: Aigaritto ()
Datums: 11/09/2014 11:34

Pieredze nav , bet cik esmu paprasījis zinosiem cilvekiem ja majai parsvara ir siltā sgrīdas tas vispar nav jegas slegt iekša arā..grīdām esot lieta siltuma inerce un tās salīdzinoši leni uzsilst un ilgi dziest !


ietaupījums uz to nekāds īsti nesanaks ! un modernajiem katliem ir diezgan plaša automatika un visu var ieregulet , Gan apkuri gan ūdens sagatavošanu un recirkulāciju !

Darba dienas kamēr visa ģimene darbā recirkulācija nestrāda..tapat arī pa nakti nav recirkulacijas un siltā ūdens pagatavošana nestrādā ..tas pats ar apkuri

no 8-16 ir paslegta uz taupības režīmu darba dienās


Man ir Wolf gāzes apkure un ar vadības moduli visu var smuki saregulēt ! ko esmu ari uzdarījis


Ja brauc prom tad ar vienu rokas kustību samazini visa maja temperatūru par 0.5-5 gradiem kā sird velās

tevi smineto sistēmu var likt maja kur ir 1000m2 un kur nav jegas kurinat istabas kurās ieej 2x gada

Protams ja nauda spiež kabatu tad es tikkai par šitam spelītem telefona ar kuram var regulet apkuri, ventilāciju un pat cik zinu Veļas mašīnas nāk jau ar interneta pieslegumiem...sviests pilnīgs :)

Re: Apkures automatizācija
Autors: Gints Alfa ()
Datums: 11/09/2014 11:52

Mjaa, būs par ko padomāt... Pašam jau arī aizdomas par to siltuminerci nelielas bija... Bet jautājums par to NEST pieslēgšanu gan joprojām aktuāls...


Aigaritto Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pieredze nav , bet cik esmu paprasījis zinosiem
> cilvekiem ja majai parsvara ir siltā sgrīdas tas
> vispar nav jegas slegt iekša arā..grīdām esot
> lieta siltuma inerce un tās salīdzinoši leni
> uzsilst un ilgi dziest !
>
>
> ietaupījums uz to nekāds īsti nesanaks ! un
> modernajiem katliem ir diezgan plaša automatika
> un visu var ieregulet , Gan apkuri gan ūdens
> sagatavošanu un recirkulāciju !
>
> Darba dienas kamēr visa ģimene darbā
> recirkulācija nestrāda..tapat arī pa nakti nav
> recirkulacijas un siltā ūdens pagatavošana
> nestrādā ..tas pats ar apkuri
>
> no 8-16 ir paslegta uz taupības režīmu darba
> dienās
>
>
> Man ir Wolf gāzes apkure un ar vadības moduli
> visu var smuki saregulēt ! ko esmu ari uzdarījis
>
>
>
> Ja brauc prom tad ar vienu rokas kustību samazini
> visa maja temperatūru par 0.5-5 gradiem kā sird
> velās
>
> tevi smineto sistēmu var likt maja kur ir 1000m2
> un kur nav jegas kurinat istabas kurās ieej 2x
> gada
>
> Protams ja nauda spiež kabatu tad es tikkai par
> šitam spelītem telefona ar kuram var regulet
> apkuri, ventilāciju un pat cik zinu Veļas
> mašīnas nāk jau ar interneta
> pieslegumiem...sviests pilnīgs :)

Re: Apkures automatizācija
Autors: Aigaritto ()
Datums: 11/09/2014 12:30

Par nest pieslēgšanu domaju sis forums tev īsti nepalīdzēs..drīzak zvani tiek kas tev piegādaja tavu apkure sistemu unj auta vai viņi spes kopā "sadziedaties" NEST ar taviem siltumsūkņiem utt


Viss nav tik vienārši ka liekās un nebūs tavas izmaksas tikai termostata pirkums...


Es protams neziņu šī verķa darbūbas principus, bet viņa cena ir ap 220 USD

Uzdod sev sākumā jautajumu

1) cik tev tādus verķus vajadzēs pa visu maju? Vienu vai vairakus ?
2)Ja pietiks ar vienu tad kas viņasm sūtīs signālus par temperatūru citās sitabās???
3) Vai vsopār viņš būs spejīgs strādat kopā ar tavu apkures automatikam ?

Re: Apkures automatizācija
Autors: Enrike ()
Datums: 11/09/2014 14:42

Paskaties te : UK , programmējas attālināti , varbūt tev noder [www.salus-tech.com]

Re: Apkures automatizācija
Autors: bobo ()
Datums: 11/09/2014 19:54

Cik tev tas ss. ir efektīvs ( ekonomisks)?, arī izvēles priekšā, likt granulnieku vai ss. gais-ūdens. Kamīns protams arī būs.

Re: Apkures automatizācija
Autors: soseds2 ()
Datums: 12/09/2014 23:12

Gints, kas vainas mūsu tirgū esošajām grīdu automātikām WATTS? Tirgo akvedukts.

Re: Apkures automatizācija
Autors: Gints Alfa ()
Datums: 13/09/2014 15:08

Līdz siltumsūknim nonācu pēc šādas loģikas: Bija nepieciešama iespēja atstāt māju uz ilgāku laiku pašapgādē. Tapēc pašā sākumā bija doma par granulu katlu ar automātisko padevi. Bet tad, ievācot info sapratu, ka principā tas ir nereāli ar granulnieku, jo ir jātīra kurtuve, un granulas bieži mēdz iestrēgt padevējā... Tapēc sapratu ka alternatīvas ir gāze/elektrība. Gāzi nevēlējos jo negribu sev sētā novietot gāzes rezervuāru, kā arī dēļ čakara ar uzpildēm... Tātad elektrība... No sākuma bija doma par jonu katlu jo zemes-ūdens SS izmaksas ~7000-10000 Eur salīdzinot ar jonu katlu atmaksāsies pēc vairāk kā 20 gadiem (pie šī brīža elektrības cenām)... Likās galīgi garām... Tapēc biju jau nolēmis likt jonu katlu... Bet tad internetā uzkūlos uz gaiss-ūdens SS Viesmann Vitocal (tirgo Juneka). Vienīgais trūkums bija ka 14kw, kas lielākas m2 mājai nederēs, bet mani 140m2 bija kak raz... Cena bija 2700Eur :))) Tapēc nešauboties pirku nost.

Re: Apkures automatizācija
Autors: Gints Alfa ()
Datums: 13/09/2014 15:36

Par Watts paldies, biju palaidis garām... Būs jāapskata. Salus tech nepatika cena, un tehniskais izpildījums (uz sitiena piemirsās kas tieši) Aigarito atbildot: par Nest ir doma likt vienu galvenajā telpā, sensori būs viens turpat pašā Nestā +1 papildus āra t mērīšanai. Istabās atsevišķi bija doma likt citus. Nesta uzdevums regulēt "galveno krānu" grīdu apkurei un siltajam ūdenim- lai to varētu distancēti vadīt no mobilā... Kā arī var saprogrammēt atsevišķus režīmus dažādiem laika apstākļiem un dienas/nakts režīmus

Re: Apkures automatizācija
Autors: soseds2 ()
Datums: 14/09/2014 22:26

Siltumsūknī parasti ir vadība, kas vada trīsgaitnieku vai diverteri, kas pārslēdz silto ūdeni uz apkuri un otrādi. Arī siltumsūkņa liekais siltums tiek novadīts automātiski uz siltuma akumulatoru,arī kamīna. Principā, ja apsaiste ir izveidota pareizi viss notiek automātiski un manuāli no neta regulēt nav nepieciešams. Ja nu vienīgi prombraucot atstāj māju atdzist un atgriežoties ar tālvadību ieslēdz apkuri atpakaļ. Visa apsaistes regulējošā automātika un vārsti ir saslēgti ar ss. Jāmeklē modulis ss vadībai attālināti. Grīdām nepieciešama sava automātika.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   ******   **    **  **       
 **   **      **     **    **  **   **   **       
 **  **       **     **        **  **    **       
 *****        **     **        *****     **       
 **  **       **     **        **  **    **       
 **   **      **     **    **  **   **   **       
 **    **     **      ******   **    **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727