UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
cirkulācija
Autors: Pats ()
Datums: 29/11/2014 21:07

vai karstā ūdens cirkulācijas(recirkulacijas) sūknis ir tāds pats, kā apkures cirkulācijas sūknis? uzstādot sūkni nav palieli siltuma zudumi?

Re: cirkulācija
Autors: rs ()
Datums: 30/11/2014 19:41

karstā ūdens cirkulācijas sūkņa korpuss ir no misiņa vai nerūs. tērauda(to pieprasa sanitārās normas), atšķirībā no apkures sūkņa, kura korpuss pārsvarā ir čuguna. Manuprāt-ja cirkulācijas cilpa atrodas mājas iekšienē(t.i. siltums no tās vienalga nokļūst mājā)-zudumus var īpaši nerēķināt.

Re: cirkulācija
Autors: Rx ()
Datums: 30/11/2014 20:23

Zudumi ir patērētā nevietā enerģija, ja arī ziemā, siltinot telpas tā tiek iztērēta... Telpu siltums var būt no daudz lētāka avota nekā elektrība. Ja tā ir gāze..vai kas cits, .tad vasarā siltās caurules rada zudumus. Jāsiltina caurules...

Re: cirkulācija
Autors: SPEČUKS ()
Datums: 01/12/2014 16:28

Kā jau teica, korpusam jābūt nerūsējošam. Bet zudumi būs, no pieredzes varu teikt, ka tie, kas uzliek k.ū. cirkulāciju pēc pāris mēnešiem slēdz to ārā. Vieglāk pagaidīt to minūti, kamēr notek aukstais nekā pārmaksāt.

Nu, ja caurules siltinātas, tad jau nebūs tie zudumi tik lieli, bet no otras puses arī stāvot uz vietas ūdens tik ātri neatdzisīs. Vienvārdsakot, es privātmājā neliktu cirkulāciju, ja nauda ir faktors.

Re: cirkulācija
Autors: ibm ()
Datums: 01/12/2014 20:32

Tā kā man bija iespēja dabūt pa lēto mazjaudīgu apkures cirkulācijas sūkni, tad netērējos nu nepirku karstā ūdens cirkulācijas sūkni, kas tolaik (2006.g.) bija ievērojami dārgāks. Lai nu cik tas pareizi vai nepareizi, bet tas sūknis karstā ūdens cirkulācijā man veiksmīgi strādā kopš 2006.gada. Nedzenāju, protams, visu diennakti, bet noteiktos brīžos, tas jau ir cits stāsts.

Re: cirkulācija
Autors: ju ()
Datums: 08/01/2015 09:32

Man stāv wilo stratos-z, kas paredzēts dzeramajam ūdenim (ar lielu skābekļa daudzumu tātad) un patēriņš tam ir rakstīts tikai 4.5w. Cirkulē labi, elektrību tērē ļoti maz, cena ar nebija nekāda dižā, kādi 50-60Ls laikam
Tāpat uzliku uz taimeri lai no 7.00-24.00 tik darbojas.
Obligāti pēc sūkņa jāliek pretvārsts, citādi kad sūknis nedarbojas pie siltā ūdens ilgi netiksi jo nāks no boilera arī pa atpakaļgaitu ūdens uz krānu. Es aizmirsu sākumā to vārstu uzlikt, nāksies tagad to izdarīt.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******         **  ********  **      **  **     ** 
 **    **        **  **        **  **  **  **     ** 
 **              **  **        **  **  **  **     ** 
 **              **  ******    **  **  **  ********* 
 **        **    **  **        **  **  **  **     ** 
 **    **  **    **  **        **  **  **  **     ** 
  ******    ******   ********   ***  ***   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727