UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
apkure
Autors: Rihards.Strazdins ()
Datums: 01/12/2014 20:51

Sveiki! Man majas ir uzstadits grandeg bio40 kw katls. Tas atrodas 35m no majas atseviska katlumaja. Kad ustadiju man apkure bija uz pasteci un granulu paterins auksta laika bika ap 300kg uz nedelu un silta laika pusotru nedelu un vareja pat lidz 2 nedelam izvilk. Man ieteica, nomainit apkures sistemu uz jauna tipa. Tanu parvilku visu uz plastmasas caurulem un saliekot termogalvas atstajot vien pa vecam cuguna radiatorus. Teica, ka granulas varetu iet nedaudz mazak. Ta nu sakoties apkures sezonai jau pie siem paris minus gradiem man jau piecu dienu laika 300kg ir cauri. Taka nekada ekonomija isti nav. Maja ir 220m2. Kur varetu but problema?

Re: apkure
Autors: soseds2 ()
Datums: 02/12/2014 23:48

Vispirms jāskatās mājas siltumnoturība (siltinājums), logu lielums utt. Vai ir siltuma zudumi mājai, varbūt siltumtrasē. Ar apkures caurulēm siltuma zudumiem nav nekāda sakara.

Re: apkure
Autors: PikkO ()
Datums: 03/12/2014 08:42

ir doma, ka liela daļa siltuma paliek zemē .... 35m trase ir pietiekoša, lai tā arī būtu ...
kā Tev viņa siltināta ???

Re: apkure
Autors: SerViss ()
Datums: 03/12/2014 09:52

Jāmēģina meklēt atšķirības starp abām situācijām.
Apkures katls tas pats. Trase tā pati. Radiatori tie paši.
Kas tad ir jauns - caurules, termogalvas, cirkulācijas sūknis, kādi termodevēji.
Kā mainījusies katla vadība - ieslēdzas un izslēdzas no tiem pašiem devējiem,jeb kaut kas mainīts.
Varbūt trasē izmaiņas siltumizolācijā.
Varbūt tomēr paaugstinājies komforts mājā kopumā vai kādās atsevišķās agrāk vēsākās telpās. Katrs grāds tomēr prasa ~ 7% kurināmā patēriņa pieaugumu.

Re: apkure
Autors: khe ()
Datums: 03/12/2014 09:58

Īsti nav saprotams kas bija pirms tam - paštece, ar granulu katlu mājā? Pēc pašteces pārveidošanas varbūt izmainījās komforta līmenis stāvos, vai telpās, kas varētu būt par iemeslu lielākam granulu patēriņam.

Re: apkure
Autors: Didzisp ()
Datums: 03/12/2014 10:12

Brīnumi šai pasaulē nenotiek un, uzliekot plastmasas trubas ar termogalvām, tak vajadzīgais siltuma daudzums telpās nesamazinājās. Tātad, kurināmā daudzums arī paliek līdzīgs. Man liekas, ka vaeco sistēmu būs kartīgi meistari taisījuši, bet plastmasas trunas tagad katrs kaimiņu "Vasja" prot likt. Te ir klasisks piemērs, kad labu sistēmu izčakarē ar modernām tehnoloģijām. Kā krievi saka- самый большои враг хорошо, это лутше!

Re: apkure
Autors: Rihards.Strazdins ()
Datums: 03/12/2014 10:17

Maja ir nosiltinata, ar pakesu logiem. Trase ir ir pirkta orginali siltinata. Ierakta ap 1 m zem zemes. Pa jaunam ir caurules, termogalvas un cirkulacijas suknis. Telpu zina nekas nemainijas. Nekadas papildus telpas vai siltas gridas klat nenaca.

Re: apkure
Autors: metejs ()
Datums: 03/12/2014 10:29

Izskatās ka klientu santehniķi maigi sakot uzmeta
Iestastija ka pārejot no tējas dzeršanas uz kafiju vairs ziemā nesals vienā tkreklā. Bija nevis caurules jāmaina bet jasiltinās.

Re: apkure
Autors: E ()
Datums: 03/12/2014 10:29

Nu nu, pāris grādi mīnusā. Man pa nakti ir līdz -10C un pa dienu augstāk par -4C neuzkāpj. Saule tikai vienu dienu nedaudz uzspīdēja kaut nedaudz sasildot caur logu, līdz ar to apkure strādā ar pietiekami lielu jaudu.

Re: apkure
Autors: Rihards.Strazdins ()
Datums: 03/12/2014 11:03

Ea tik nesaprotu, ka samazinot sildamo udens daudzumu, var iet vairak granulas, ka ieprieks. Tagad knapi 5dienas var izvilk ar 300kg, bet kad bija pa vecam uz pasteci ar resnajam trubam, tad nedelu brivi vareja izvilkt.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    ********    *******    ******   **    ** 
 **    **   **     **  **     **  **    **  ***   ** 
 **         **     **         **  **        ****  ** 
 **   ****  ********    *******   **        ** ** ** 
 **    **   **                **  **        **  **** 
 **    **   **         **     **  **    **  **   *** 
  ******    **          *******    ******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727