UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 4
Re: Bilologiskās kanalizācijas gaisa kompresors
Autors: hm ()
Datums: 22/01/2015 21:52

un iekšā tā membrāna nebeidzas?

Re: Bilologiskās kanalizācijas gaisa kompresors
Autors: E ()
Datums: 22/01/2015 23:17

Kāda membrāna???

Es to savu āra gaisa pūtēju vienreiz interese pēc pajaucu vaļā un apskatījos kas lācītim vēderā. Tur bija liels elektromotors (nu tāds uz 10kg kaut kur), kas griež ventilatoru trubā. Viss. Tur principā nav kam salūzt, jo tas atrodas hermētiskā plastmasas kastē un visi tinumi izskatījās ar kārtīgu lakas kārtu.
Brīnījos, ka tas lielais klucis patērē tikai 300 vatus elektrības (mēriju).

Man ir bijis, ka to ieputina pusmetru zem sniega un viss strādā.

Re: Bilologiskās kanalizācijas gaisa kompresors
Autors: E ()
Datums: 22/01/2015 23:19

Man viņš uz taimera uzlikts. Strādā tikai 15 minūtes katru stundu, lai netaisītu liekus izdevumus par elektrību. Pagaidām baktērijas nav iebildušas :D

Re: Bilologiskās kanalizācijas gaisa kompresors
Datums: 23/01/2015 00:31

300 vati izklausās baigi daudz, priekš privātās kanalizācijas un ja vēl strādā nepārtraukti... Man pašam arī ir interese, bet neko daudz neesmu vēl izpētījis, Biju pie drauga un viņam kompresors slēdzas iekšā tikai pa kādām stundām uz neilgiem brīžiem un tas jau bija ražotāja uzstādījums. Par vatiem nezinu, bet negribas ticēt, ka tik lielam tam pasākumam jābūt. Es tā novērtētu, ka varētu būt kaut kur ap 80-100w ar īslaicīgu darbību.

Es domāju, ka jāņem vērā nozares salīdzinoši mazā pieredze. Ir kaut kādi ārzemju ražojumi, ir tuvās ārzemes un vietējie. Es stādos priekšā, ka tur īpaši kalkulācijas neviens netaisa, uzlauž ārzemju aparātu, taisa līdzīgu un liek iekšā motoru kāds nu gadās un par elektropatēriņu klientam nesatraucas, cik to skābekli litros stundā vajag baktērijām to arī šaubos vai rēķina. Te prasītos papētīt tiešām nopietnu firmu piedāvājumus un saprast kāda principa kompresors un kā strādā, kādi parametri.

Re: Bilologiskās kanalizācijas gaisa kompresors
Datums: 23/01/2015 00:38

Nu tā uz ātru roku. Norvēģu Biovac attīrīšanai ar tilpumu 8m3 (2x4m3) pie 2000L notekūdeņu dienā pārstrādes darbojas kaut kas ar 125W. Tas ir nesalīdzināmi ar 300w pie visticamāk 1-2m3 bunduļa.

Re: Bilologiskās kanalizācijas gaisa kompresors
Datums: 23/01/2015 00:44

Nu jā, te jau arī Izliecies raksta par savu kompresoru - SECOH SSL-50, kam ir 40-50W. Un arī vēl jautājums vai tam jāstrādā nepārtraukti vai periodiski.

Re: Bilologiskās kanalizācijas gaisa kompresors
Autors: pamats topošais ()
Datums: 23/01/2015 09:44

0.3kw x 24h x 30d=215kwh/mēnesī? neticu. Privātmājai kaut kāds ārprāts tas būtu. Ja tās kakas par dimantiem ražo, tad varbūt varētu tā tērēties!

Re: Bilologiskās kanalizācijas gaisa kompresors
Autors: E ()
Datums: 23/01/2015 10:16

Ja tā parēķina, tad izklausās padaudz pat ņemot vērā, ka man strādā tikai ik 15 minūtes (tātad kopā 50kwh mēnesī, jeb 7 eur). Varbūt būšu kaut ko sajaucis, jo tas bija sen kad mēriju. Ja neaizmirsīšu tad šovakar nomērīšu vēlreiz.

Re: Bilologiskās kanalizācijas gaisa kompresors
Autors: aakk ()
Datums: 23/01/2015 12:51

Man arī ir secoh kompresors, modeli nezinu, bet tērē 90w uz 3 kubu mucu. iekšā gumijas membrānas kas tiek raustītas ar 50hz frekvenci, radot gaisa spiedienu. darbojas jau 7 gadus un arī man lēni rodas jautājums cik ilgi tā gumija var turēt? un ja saplīsīs kur dabūt jaunas?
Uzlikts uz taimeri arī man kompresors darbojas 15 min stundā un viss ok. baktērijas dzīvas. manuprāt otra svarīgākā funkcija gaisa pūtējam, neskaitot apgādi ar skābekli, ir visas tās masas apmaisīšana, jo kad kompresors strādā mucā viss mutuļo kā milzīgā katlā.

Re: Bilologiskās kanalizācijas gaisa kompresors
Autors: Izliecies ()
Datums: 23/01/2015 15:15

Jau minēju, mans mazais SECOH SSL-50 strādā 24/7/365 un tērē 50 W. Viss burbuļo, viss vārās, šūdi maisās. Muca cik liela nezinu- liekas kaut kur 2-3 m3.

Turēt šim mēŗkim 300 W patērējošu motoru ir neprāts, vai arī ja ir elektrība bez skaitītāja.

Indukcijas tipa kompresori, kā aakk minēja sastāv no divām spolēm un liela plakana magnēta, kas 50 Hz ritmā ļurkājās pa labu un pa kreisi. Katrā magnēta galā ir membrāna un divi vienvirziena vārsti. Viss.

Lietuvā ir kompānija, kas pa ļoooti nedārgu naudu (< 20 Ls) man pārdeva un pa pastu atsūtīja sūkņa oriģinālo Japāņu remkomplektu. ja interesē varu apskatīties firmas datus. Remonts aizņems 1 stundu, ja ir rokas un skrūvgrieži.

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   *******    *******   **    **  ******** 
 ***   **  **     **  **     **   **  **   **    ** 
 ****  **  **         **           ****        **   
 ** ** **  ********   ********      **        **    
 **  ****  **     **  **     **     **       **     
 **   ***  **     **  **     **     **       **     
 **    **   *******    *******      **       **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727