UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

granulu katls
Autors: loks ()
Datums: 03/02/2015 13:47

Jautājums par granulu katlu + h20 akumulātoru. Vai granulu katliem ar automātisko aizdedzi praktizē uzstādīt arī akumulātoru. Vai tam ir kaut kāda jēga vai arī tas tikai traucē katla prātu un nav nepieciešams?

Re: granulu katls
Autors: rover ()
Datums: 03/02/2015 14:10

ja katls var regulēt jaudu (ar ventilatoru piemēram) tad nav jēgas. es šādu skaidrojumu pieņēmu un sev neuzliku. arī vietu aizņem un lieki sarežģī visu sistēmu.

Re: granulu katls
Autors: Efektologs ()
Datums: 03/02/2015 16:22

Es uzliktu gan akumulatoru, jo tad katls var darboties optimālākos režīmos, līdzīgi kā auto motors - auksts patērē vairāk degvielas, tāpat, ja tiek veikti paātrinājumi un bremzēšana. Vismazāk tas tērē konstantā režīmā. Tāpat skurstenim, īpaši metāla, labāk patīk pietiekama dūmgāzu temperatūra, pretējā gadījumā var veidoties darva utt.

Re: granulu katls
Autors: khe ()
Datums: 03/02/2015 20:45

The larger water volume achieved with a storage tank makes the stoker running
in longer intervals, thus giving higher efficiency.
However, the cost of installing a new storage tank is normally not profitable
due to the extremely high thermal efficiency of the KMP stoker
Tas no Ariterm instrukcijas...

Re: granulu katls
Autors: specs ()
Datums: 04/02/2015 13:27

Manuprāt, granulu katls ir tieši tāpēc radīts, lai pats tiktu galā ar apkuri nepārtrauktā režimā atšķirībā no malkas katla.
Kāda tad būs darbības shēma ar rezervuāru? Sildīs to 6 stundas, pēc tam 12 stundas nestrādās? Kur šeit vienmērīgums?
Apkures sistēmā ietilps kādi 200-300l siltumnesēja, kas cirkulē pa apkures sistēmu, kas nodrošina kaut kādu vienmērīgumu. Ko jūs saprotat ar katla atdzišanu? Lai katls neaizķeptu, tam jānodrošina vismaz 50 grādu atpakaļagaitas temperatūra, kas nozīmē, ka pat pasaizdedzinošie katli nedrīkst atdzist zemāk par šo. Akumulatoram būs arī savi siltuma zudumi, ok iekš mājas, bet tomēr tikai vienas telpas ietvaros.

Re: granulu katls
Autors: Fizruks ()
Datums: 08/02/2015 23:00

Labi granulu katli ir www.katlikamen.lv Pats nopirku un esmu apmierināts ar savu izvēli. Iesaku!!!

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.