UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Hermētiskuma pārbaude
Autors: Frukc ()
Datums: 02/03/2015 14:52

Sveiki!
Apkurei izmantotas 2 veidu trubas - kapars un plastmasa (neatkarīgi loki).
Vajag pārbaudīt hermētiskumu pirms aizšuj ciet sienas.
Jautājums ir tāds - kā pareizāk to darīt. Radiatorus likt klāt vai nē. Kādi spiedieni, cik ilgi jātur utt. Un ja spiedieni krīt - kā atrast caurumu (izolācija uz trubām traucēs noteikti).
Īsāk sakot neko nezinu, bet visu gribu zināt.
Paldies ;)

Re: Hermētiskuma pārbaude
Autors: E ()
Datums: 02/03/2015 15:21

Es uz vienu vakaru paņēmu nomā (neatceros kurā) šitādu: [www.ss.lv]

Piepildīju sistēmu, pārbaudīju vizuāli visus savienojumus, pagaidīju kādas 24h un pasekoju līdzi spiedienam. Tad kad celtnieki lēja grīdu un nejauši pārsita vienu cauruli, tad uzreiz parādījās ūdens strūkla. Līdz ar to varēju operatīvi to pamanīt un novērst.

Re: Hermētiskuma pārbaude
Autors: E ()
Datums: 02/03/2015 15:25

Ak jā, apkurei spiediens parasti ir kādas 1-1.5 atmosfēras. Hermētiskuma testam vari uzpumpēt 2-3 atmosfēras.

Re: Hermētiskuma pārbaude
Autors: Domīgias ()
Datums: 03/03/2015 15:31

Vai pirms hermētriskuma pārbaudes sistēma ir jāuzpilda ar ūdeni?
Vai vienkārši ar gaisu nepietiek, jo citādi atkal visi radiatori ir jālej ārā.

Re: Hermētiskuma pārbaude
Autors: E ()
Datums: 03/03/2015 15:52

Es iesaku ar ūdeni. Tas aparāts linkā tieši domāts uzpildei ar ūdeni. Tur lej iekšā ūdeni un tad ar rokas pumpi sūknē trubā.

Re: Hermētiskuma pārbaude
Autors: Māronkulis ()
Datums: 03/03/2015 16:10

Gaiss saspiežas, lēna noplūde neradīs novērojamu spiediena kritumu. Ūdenim sistēmā tas redzams momentā (ja nav izplešanās trauka).

Re: Hermētiskuma pārbaude
Autors: Domīgias ()
Datums: 03/03/2015 16:31

Ja man caurules netiks mūrētas sienā, bet vienkārši savilktas gar sienu, tad man spiediena pārbaude nav aktuāla?
Sakurinot apkuri līdz max, gan jau visi nehermētiskumi tāpat izlīdīs laukā, un tad arī remontēšu.

Re: Hermētiskuma pārbaude
Autors: Juziks ()
Datums: 03/03/2015 16:40

kapareņu lodējumu vietas parasti retāk laidīs.
Ja tev ir baltās presētās, tad gan vissbiežāk jāpārpresē būs pāris savienojumi.
Bet sirdsmieram tu jau vari manometru iebūvēt savā cauruļu sistēmā, veikt monitoringu/pierakstus.

Re: Hermētiskuma pārbaude
Autors: v_t ()
Datums: 03/03/2015 18:10

var arī ar gaisu, tik jāatstāj uz ilgāku laiku novērot.
es izmantoju parastu auto riepu pumpi un manometru par pāris ls.
presēju tikai zemes kontūru.

silto grīdu kontūri bez stiķiem, pievienojumi kolektoram pieejami kad vajag, tas pats ar ūdeņiem. nav nekāda vajadzība pārbaudīt.

Re: Hermētiskuma pārbaude
Autors: DsKs ()
Datums: 03/03/2015 18:41

Radiatoru apaksejie noslegventili reizem isti netur spiedienu.
Faktiski ideali butu nopreset visu pilniba gatavu sistemu. E noraditas preses manuprat ir jebkura nomas punkta.

Udenim es uzspiedu kadas piecas atmosferas un uz nakti atstaju.
Apkurei tik daudz nevajag,jo tur ari darba spiediens stipri zemaks.

Tam aparatam ir plus,ka uzreiz manometrs ir klat ... ar to pasu ari sistemu vari piepildit,ja nav nenormalakas litrazas ... viena gala korkis,otra pumpis ( manuprat 3/4 pieslegs ) ... pumpe tik klat un skaties uz manometru,jo pretim ir pretvarsts.

Juzik,nekas nav japarprese,ja nav burka nolaista savienojot cauruli ar fasondalu.Faktiski kludas ka tadas parasti nav presejamas sistemas.Izplatitaka kluda ir savienot piemeram trejgabalu un vienu savienojumu vispar aizmirst nopreset.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.