UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Elektrokabeļa savienojuma hermetizācija zemē.
Autors: Dzindzis ()
Datums: 08/05/2015 15:06

Esmu lodējis 50mm2 mīksto kapara kabeli metināšanas aparātam - nav ne vainas. Lodējuma vietā nekas nesilst. Esmu dzirdējis par cietu lodi bet metināt kaparu - kā tas notiek? Elektrībai vairāk par 10mm2 kapara parasti neizmanto. Visas tās muftas domātas tiem kas lodēt nemāk.

Re: Elektrokabeļa savienojuma hermetizācija zemē.
Autors: moldriks ()
Datums: 09/05/2015 00:12

Ja tur nav liels attālums, silti ieteiktu nopirkt jaunu kabeli, nevis muftoties. Tādiem maziem kabelīšiem diez vai ir čaulas ar noraujamajiem galiem, bet viss jau var būt. Tādu jau ar pirkstiem velkot var noraut :). Ja tev tā sarkanā caurule redz sauli, tad arī nav diez cik labs risinājums - lieki tērēta naudiņa /zemē ok/ Turētu gan jau 5gadus arī ja savienotu ar raķetēm un notītu ar lentu.

Re: Elektrokabeļa savienojuma hermetizācija zemē.
Autors: moldriks ()
Datums: 09/05/2015 00:20

Lodēt nemāk arī Sadales tīkls. Lodēšana ir lieka bakstīšanās, ja ir daudz ērtāki, labāki un izdevīgāki risinājumi. Pie automātslēdža kontaktiem drošvien arī dažs labs lodē galus.

Re: Elektrokabeļa savienojuma hermetizācija zemē.
Autors: Maarnics ()
Datums: 11/05/2015 09:49

Paldies par atbildēm, izmantošu mufes un savelkošo lentu, ko uzkarsē, pēc tam visu iekšā gofrā.

Re: Elektrokabeļa savienojuma hermetizācija zemē.
Autors: ibm ()
Datums: 19/05/2015 19:44

Speci, jautājums par šo pašu tēmu: jāizveido atzars no 4x6mm2 zemē ierakta kabeļa (vara dzīslas).

Es arī iepētīju netā pieejamās "zemes muftas" atzarošanai. Cik saprotu, tādam muftas komplektam ir viss, lai izveidotu hermētisku savienojumu. Bet ko saka praktiķi? Kas būtu jāņem vērā?

Re: Elektrokabeļa savienojuma hermetizācija zemē.
Autors: Dzindzis ()
Datums: 20/05/2015 10:11

Nevar atzaru uztaisīt sadalē?Būs sausumā un ja kas viegli varēs piekļūt

Re: Elektrokabeļa savienojuma hermetizācija zemē.
Autors: ibm ()
Datums: 20/05/2015 22:13

VAR, protams, sadalē, bet topogrāfiski nevisai. Plus, sadale, protams, ir IUS, Latvenergo (ST) plombētā. Es te bikli uzjautāju, cik tad izmaksās tāds gadsimta megaprojekts, kā daži metri atzara no IUS un maza kastīte ar automātu un rozeti. (kabelis, no kura gribu zarot, iet no IUS uz māju, "manā" pusē). Jūs negribat zināt cenu, plus, protams, mērījumi, projekts (!!!), sertificēts vīrs ar sertificētām mērierīcēm, nujā, tad šie laipnīgi atbrauks un, ja viss ļoti patiks, nu tad atvērs IUS, iebāzīs manu kabeļa galu un pieslēgs. Iebāzīs - nozīmē atraks pēdu līdz kabeļu atverei, aizraks utt.

Tpc man radās (mož arī stulba) doma savējā pusē pie sava kabeļa pieslēgt atzaru pašam jau aiz IUS. Protams, ka normāli man arī tad būtu jāprasa ST saskaņojums, nu un tālāk atkal viss iepriekš rakstītais un tā tālāk. Teiksim tā, man tas rezultāts nav tik kritisks, lai 'par to daudz maksātu. Iespējams, nav ko ākstīties...

Re: Elektrokabeļa savienojuma hermetizācija zemē.
Autors: kkk ()
Datums: 21/05/2015 09:45

No mājas sadales aizvelc.

Re: Elektrokabeļa savienojuma hermetizācija zemē.
Autors: moldriks ()
Datums: 21/05/2015 11:00

Nekāds skaņojums Tev no ST nav vajadzīgs, lai ķertos pie sava kabeļa. Iespējams, ka pie IUS spailēm var pielikt vēl vienu kabeli, ko domāju ST neaizliegtu. Var sarunāt, atrakt un aizbērt, ja nav galīgi centrā. T-veida uzmavu var taisīt, bet tas nesanāks lētāk. Aiz uzskaites vari darīt to, ko sirds kāro.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **      **  ********  **     ** 
 ***   ***  **     **  **  **  **  **    **   **   **  
 **** ****  **     **  **  **  **      **      ** **   
 ** *** **  **     **  **  **  **     **        ***    
 **     **   **   **   **  **  **    **        ** **   
 **     **    ** **    **  **  **    **       **   **  
 **     **     ***      ***  ***     **      **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727