UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Meklēju meistaru Malkas gāzes ģenerācijas katlam
Autors: Apkures problema ()
Datums: 25/05/2015 17:26

Labdien,

Situācija tāda!
Pašlaik man ir Saulkrastos ražots malkas gāzes ģenerācijas katls 40 Kw un akumelācijas tvertne 1000 l, ko taisa Vija un ko. SIA vadītājs ir Vilnis. Malkas katlam nav īsti vainas, bet apsaisti Vilnis ar savu santehniķi sataisija un nevar nekādīgi dabūt 80 grādus akumulatorā. Tāpat katls dūmo, jo skurstenis ir pa īsu. Gribas arī tam visam pielikt klāt automātiku. Vai ir kāds pieredzējis meistars sistēmas pārbūvē un automātikas uzstādīšanā? Vēlos uzlikt ecomax 850 automātiku.
1. stāvs siltās grīdas, 2. stāvs radiatori.

Paldies gaidīšu kāda speciālista padomu vai meistara telefona numuru

Re: Meklēju meistaru Malkas gāzes ģenerācijas katlam
Datums: 25/05/2015 18:03

Interese pēc vari iemest iekšā šeit foto Saulkrastu katlam. Neesmu tādu redzējis nu un arī apsaisti pie reizes arī.
Man 2 tēzes par šo tēmu ir tādas:
1) man nez kāpēc šķiet, ka īsajā lokā vienkārši sūknis varētu būt par ražīgu, negribas īsti ticēt, ka mūsdienās īso loku nepareizi saliktu.
2) Ecomax automātiku man šķiet nav jēga likt. Es viņai veltīju 20 sekundes un man šķiet, ka tas aparāts darbina gaisa padeves, sūkņus un iespējams vilkmes ventilatoru, kurš visticamāk Saulkrastu katlam nav. Rezultātā šo droši vien visnotaļ labo bloku diez vai ir jēga uzstādīt esošajam katlam. Viņam bez smadzenēm vajag tad arī 2 servomotorus gaisa padevēm, vilkmes ventilatoru un zondi. Visi tie lori maksā labu naudu un arī jāmāk uzlikt. Neesmu pārliecināts, ka Latvijā tādi speciālisti ir viegli atrodami. Tādu pārbūvi būtu vērts likt patiešām labam gāzģeneratoram, kuram arī normāli visu to var pieslēgt. Lai man piedod Saulkrasti, bet domāju, ka tas katls nav to vērts, lai apgreidotu.

Papildus jautājums par to automātiku - kāds ir mērķis, ko gribi ar to panākt? Varbūt tev vajadzīgi pavisam citi automātikas mezgli?!

Re: Meklēju meistaru Malkas gāzes ģenerācijas katlam
Datums: 25/05/2015 18:09

Tā un vēl 40kw un 1000l ir šaubīga kombinācija. 40kw labāk piestāvētu vismaz 1500 vai 2000L. Cik ilgi kurini lai to akumulatoru piepildītu? Cik finišā tev grādi ir tajā mucā?

Re: Meklēju meistaru Malkas gāzes ģenerācijas katlam
Autors: soseds2 ()
Datums: 25/05/2015 23:40

Varu uz vietas pakonsultēt:29589722

Re: Meklēju meistaru Malkas gāzes ģenerācijas katlam
Autors: kkk ()
Datums: 26/05/2015 09:03

Vai tik te nebūtu jāsāk ar to, ka jāizslēdz gari un plaši apspriestā problēma ar katla mazā loka balansēšanas vārstu - vai uz kurināšanas beigām viss katla saturs tiešām iet uz akumulatoru. Te derētu apraksts, bildes par to kā mazais loks uzbūvēts.

Re: Meklēju meistaru Malkas gāzes ģenerācijas katlam
Autors: Niks ()
Datums: 26/05/2015 09:14

Vilnim taisnība par jaudu un akumulāciju.
Man ir 20 kW un tam klāt - 2m^3 aķītis

Vai nu tam katlam jauda ir no pirxta izzīsta, vai arī šausmīgi maza "mute"

Un par to automātiku - izskatās, ka gribi zapiņam pielikt degvielas iesmidzināšanu, turbo, lambdu, katalizatoru ....
Nē, nu visu jau var izdarīt, pat dzīvu cilvēku var uztaisīt, :) bet ja to domā darīt nevis hobija līmenī, bet ar meistaru rokām, par pilniem tarifiem, tad uzreiz varu pateikt, ka lētāk būs to bezcerīgo brīnumu atdot tolmetā un vietā nolikt jau gatavu katlu, kam vistass ir iekšā no rūpnīcas

Re: Meklēju meistaru Malkas gāzes ģenerācijas katlam
Datums: 26/05/2015 10:12

Bišķi papētīju ecomax. Tā ir kā domāju, lai gan tur viņam dažas interesantas iespējas paredzētas kā piemēram aizdedze un tīrīšana.
Bet reāli to var uzlikt nopietns inženieris, iespējams katla ražotājs vai kāds tamlīdzīgs - tā ir katla pārbūve.
Ja grib izmantot minimālo potenciālu šim aparātam, tad vajag:
- divus servomotorus uz abām gaisa padevēm (tādi izmaksās ap 150 katrs apmēram),
- ja nav divu gaisa padevju tad katla pārbūve,
- vajag lai katlam ir dūmu ventilators (ja nav, tad pārbūve),
- jāpērk ne tikai lambda zonde (ap 300), bet arī viņējais modulis, kurš pēc izskata maksā ap vismaz 400.
Tas tātad ir minimums priekš katla, lai paceltu viņa lietderību un tīru sadegšanu. Bet no kopējām aparāta funkcijām tā ir apmēram 1/3. Dīvaini, ka viņi pašā ekomaxā nav iebāzuši lambda kontroli, bet tirgo to kā atsevišķu bloku, tā ir maza blēdība manā skatījumā.
Katlam teorētiski vēl var pielikt automātisko tīrīšanu (tikai ja ir cauruļu siltummainis ar turbulatoriem, bet tik un tā tur vajadzīga pārbūve un servomehānisms, aizdedze - katla pārbūve un propāna sistēma.
Pārējās funkcijas attiecas uz siltuma dzenāšanu no katla un no akumulācijas, kurām ir jēga, ja sistēmu sākt būvēt no nulles. Ja tagad tur jau ir kaut kāda automātika, tad jēga maza no ecomaxa funkcijām.
Nu un 1/3 šī aparāta funkcijas attiecas uz granulu katlu.
Rezumējot - nav nemaz jēga mēģināt. Manā skatījumā šo ekomaxu būtu jāpiedāvā katlu tirgotājiem un ražotājiem kopā ar visu sistēmas izveidi. Kā uzlabojums esošajiem pārāk jau nu komplicēts.

Re: Meklēju meistaru Malkas gāzes ģenerācijas katlam
Datums: 26/05/2015 10:20

Jā un vēl viens supersvarīgs fakts. Ja tomēr šādu specifisku sistēmu uzliek inženieris, tad īpašnieks ir teju 100% atkarīgs no šī cilvēka. Tur daudz viss kas var nojukt no mehānikas un arī elektrikas un elektronikas un tad ir jāapkalpo, ja inženieris pazūd vai vairs ar to nenodarbojas, tad ir reāls vakars. Katlu ražotāji un viņu pārstāvji, kas ko tādu piedāvā vismaz tik ātri nepazūd un var uzskatīt, ka serviss būs pieejams, bet arī ne vienmēr tas ir droši, jo īpaši par pārstāvjiem.

Re: Meklēju meistaru Malkas gāzes ģenerācijas katlam
Autors: Vilnis P. ()
Datums: 28/08/2016 11:40

Sveiki! Esmu tas pats Vilnis no Saulkrastiem, un joprojām ražojam tos pašus un citus gāzes ģenerācijas un granulu katlus, kuri visi tiek aprīkoti ar Ecomax 850 automātiku, kā rezultātā iegūstam 30% kurināmā ietaupījumu. Jūsu gadījumā ir kāda vienkārša lieta, kuru var noteikti atrisināt! Zvaniet! Mans t.29488593



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   *******   **      **   ******    **     ** 
 ***   ***  **     **  **  **  **  **    **    **   **  
 **** ****  **         **  **  **  **           ** **   
 ** *** **  ********   **  **  **  **   ****     ***    
 **     **  **     **  **  **  **  **    **     ** **   
 **     **  **     **  **  **  **  **    **    **   **  
 **     **   *******    ***  ***    ******    **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727