UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Ilgdegšanas katla darbības pamatprincipi stropuva
Autors: jaunakais ()
Datums: 10/11/2016 10:27

Kurinu tikai es, sievai no tā katla vispār bail, kopš tās reizes, kad uzvārījās! Sieva vispār man saka:” Tu varēji ar tādu interesi par mani rūpēties (interesēties) ne jau par to smirdīgo katlu!!!!”
Starp citu, trešajā video viņš uzmet kaut kādu gļuku, kā uzspiež uz tā norādītā linka video 3 tas video uzreiz rāda no vidus tātad jāpavelk atpakaļ video uz sākumu!!!
Pievienoju vēl vienu video, kurā minēju vēl pāris nianses, protams, tās ir problēmas ar ko es esmu saskāries, tas nenozīmē, ka pārējiem arī tādas ir. Katram jāskatās analītiski – varbūt kaut kas noder.

Video 5
[www.youtube.com]

Labi pietiks muļķoties – jābrauc strādāt!!!

Re: Ilgdegšanas katla darbības pamatprincipi stropuva
Autors: Hmm ()
Datums: 10/11/2016 10:35

#3 nav gļuks, pats izveidoji un iekopēji saiti kurā rakstīts sākt ar 344s ;) Sākot skatīties ar pirmo pārējos piedāvā kā saistītos turpat Youtube.
Paldies par ieguldīto laiku, pie mums maz šādu video!

Re: Ilgdegšanas katla darbības pamatprincipi stropuva
Autors: khe ()
Datums: 13/11/2016 12:47

Pievienojos par ''deju ar bambuku'':) Iedomājos jau palielus sīkos pie šādas raķetes.... To ventiļu grozīšanu var sakārtot ar servomotoriem, paliktu tik iekurināšana.

Re: Ilgdegšanas katla darbības pamatprincipi stropuva
Autors: jaunakais ()
Datums: 17/11/2016 18:31

Pievienoju vēl vienu video, kurā pastāstīju par katla tīrīšanu un citiem sīkumiem.

Video 6
[www.youtube.com]

Tiem kam ir šāda vieda katls varbūt kaut kas noderēs.

Ja jau man būtu vieta, es noteikti pārtaisītu esošo kata apsaisti, bet tā kā vieta ir tik cik ir plus vēl slinkums – tad jākurina patrreiz kā ir.

Re: Ilgdegšanas katla darbības pamatprincipi stropuva
Autors: ottokaars ()
Datums: 28/11/2016 01:37

Palasu un paliek bail...

Izskatās ka pāris malkas krāsnis no mūsu pašu "Lodes" ķieģeļiem būtu pareizāka izvēle... Tur nekas nav jāgroza, jāregulē, nekas nevar uzsprāgt...
Kuršana uz krāsni aizņem ~10 minūtes, malkas ienešanu ieskaitot...

Un skurstenis tikai 1x pēc apkures sezonas jātīra...

Re: Ilgdegšanas katla darbības pamatprincipi stropuva
Autors: jaunakais ()
Datums: 29/11/2016 08:59

Šoreiz gribu piedāvāt problēmas risinājumu:

Noskatāmies šo te video obligāti 3:20-7:20 minūti, tur ir tā pati galvenā info. Pārējā video daļā viņš stāsta kā uztaisījis to katlu, bet ne tur tas suns aprakts.

[www.youtube.com]

Tātad viņam sanāk sekojoša aritmētika:
Katlā T 59 grādi, no radiatoriem 38C, un katlā ieplūst 50C – tas nozīmē, ka starp katlu un atplūdi ir tikai 9C starpība. Pats būtiskākais, ja no radiatoriem nāk 38, bet katlā iedzen 50C, tas nozīmē, ka aukstais ar karsto tiek samaisīts ĀRPUS KATLA!!!!!

Ar doto Stropuvas shēmu (kas ir man uz doto brīdi) NE TUVU NEVARU PANĀKT TĀDU REZULTĀTU! Takā katls nav vainīgs vaina ir apsaistē!

Tikko es izveidoju mazo cirkulācijas loku (pagriežot tos ventiļus) katls iet ideāli, arī kaut vai pagriežot, lai cirkulē caur siltā ūdens boileri, bet tikko pagriežu uz radiatoriem un katlā masveidā dzen vēsu ūdeni, tā katla darbība sāk peldēt (ja tā var teikt).

Rezultātā ar tādu apsaisti kā parādīts tajā video panākam:
1) Nevajadzēs neko grozīt pie katla iekuršanas, vienreiz noregulē un palielam viss.
2) Krietni retāk būs nepieciešams tīrīt katla dūmejas un dūmvadu

Tagad es domāju kā es varu pārtaisīt esošo katla apsaisti!

Vēl iesaku noskatīties šos te video, tur pastāsta par dūmvadu un katla apsaisti.

[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]

Re: Ilgdegšanas katla darbības pamatprincipi stropuva
Autors: Māronkulis ()
Datums: 03/12/2016 20:58

dēļ cirkulācijas sūkņa novietojuma video autors zaudēja manu uzmanību

Re: Ilgdegšanas katla darbības pamatprincipi stropuva
Autors: jaunakais ()
Datums: 04/12/2016 08:51

Pilnīgi piekrītu, no tehniskā viedokļa viņam tā apsaiste ir ārpus jebkuras katras kritikas.
Sūknis novietots horizontāli, labi, sūkņiem ir atgaisošanas sistēma, bet tāpat es sūkni iesaku likt tikai vertikāli.
Katla apsaistē izmantotas plastmasas caurules!!! Ja katlā nekad T neuzkāps aukstāk par 85 C tad OK. Bet tas nav nopietni.
Pats galvenais, ka tajā video ļoti uzskatāmi parādīts, kā pareizi jābūt noregulētam apkures katlam.

Starp citu – lai nav jāpārtaisa Stropuvas apsaistes shēma ir pavisam vienkāršs risinājums. To ventili, ko pagriež, lai plūst siltumnesējs caur radiatoriem, nevajag aizgriezt pavisam ciet. Jāpagriež daļēji tā, lai daļa iet caur radiatoriem, daļa iet pa taisno atpakaļ katlā.

Rezultātā es iegūstu sekojošu aritmētiku:
Katlā 65 C
Uz radiatoriem 62 C
No radiatoriem 40C
Katlā ieplūst 50C
Dūmgāzu T 143.3

Tātad, ja kādreiz man katlā ieplūda stabili 45 grādi (nu un nekādi nevarēja dabūt vairāk ja dzina cauri radiatoriem), tad tagad 50C un vairāk, viss atkarīgs kā pagriež to radiatoru ventili. Pats galvenais, ka siltais ar auksto tiek sajaukts ārpus katla - no radiatoriem 40, katlā ieplūst 50.

Re: Ilgdegšanas katla darbības pamatprincipi stropuva
Datums: 04/12/2016 11:41

Vispār jau jāuzteic Jāni par uzdrīkstēšanos atklāti parādīt savu sistēmu, pastāstīt par savu praksi un dot vietu citu kritikai. Par to uzslava, tāpēc uzklausījuši ko džeks runā, dosim ieteikumus un nekritizēsim pārāk, ja paši neesam gatavi atklāt savu sistēmu.
Es gan nekur īpaši nesaskatīju plastmasu apsaistē karstajā galā, izņemot ventiļos. Man kādreiz bija info no ražotāja, ka Giakomini ventiļu plastmasa tur 110 grādu (laikam īslaicīgi). Kur vēl bija plastmasa, neredzēju.
Pieņmemsim, ka sūkņus liek ar cipariem pareizā virzienā. Bet ražotāji arī paredz, ka atskrūvējot 4 skrūves uzmanīgi pagriežot var pārstādīt sūkņa automātīku otrādi vai arī 90 grādu leņķī, nn vismaz Vilo sūknim tā esmu darījis, domāju, ka arī Grundfosam tā var. Galvenais, lai sūkņa griezšanās ass ir paralēli zemei.
Vispār diezgan daudz esi piesaistīts sīstēmai. Vajag mēģināt, lai kaut kā atvieglotu dzīvi un paliktu laiks dejām ar sievu. :)). Varbūt atomātisks trīszaru vārsts varētu palīdzēt atvērt un aizvērt plūsmu uz boileri.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **      **   *******   **     ** 
 ***   **  **    **  **  **  **  **     **  ***   *** 
 ****  **      **    **  **  **  **         **** **** 
 ** ** **     **     **  **  **  ********   ** *** ** 
 **  ****    **      **  **  **  **     **  **     ** 
 **   ***    **      **  **  **  **     **  **     ** 
 **    **    **       ***  ***    *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727