UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: no malkas uz granulām
Autors: Niks ()
Datums: 05/10/2015 10:02

specs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Granulu katlam nav nepieciešama akumulācijas
> tvertne!!! Tāpēc jau tas ir automātisks katls.
> Gāzes katlam arī liktu akumulācijas tvertni???

Labo / lepno granulu katlu ražotāji gan IESAKA likt akumulācijas tvertni.
Useful supplementation for your heating system: buffer tanks
Integrating a buffer tank into the system provides an energy store. It reduces the number of boiler start-ups, guarantees a continuous heat leak, and allows the boiler to optimise when it turns on.
Using a buffer store, continuous power generation can be sustained for a longer period. Thus frequent cycling of the boiler can be avoided and the level of efficiency improved.

Re: no malkas uz granulām
Autors: Skubs ()
Datums: 05/10/2015 10:44

Tagad jaunais trends - AKUMULĀCIJAS TVERTNE un jo lielāka, jo labāk :)

Re: no malkas uz granulām
Autors: Niks ()
Datums: 05/10/2015 10:50

Palasijos tālāk par siltuma akumulāciju

Starta brīžos granulniekam KPD ir ~ 50 %.... Kad iet uz pillu švunku - tad ap 95 %. Tā kā akumulācijas tvertne ir saprātīga investīcija.


Līdzīgs storijs ir arī zemes siltuma sūkņiem. Un daži pat sāk rakstīt, ka attaisnojas likt siltuma akumulatoru arī tiem pumpjiem....

Tas nav aktuāli, kad ir ļoti auksti, vai ja katls regulējas ļoti plašā jaudas diapazonā (nezaudējot lietderības koef). Nu bet paši zinām, ka tādā pusvēsā dienā ar cietā kurināmā katlu regulāciju jau ir tā kā ir ...

Re: no malkas uz granulām
Autors: VanRaiks ()
Datums: 10/10/2015 08:48

To, ka akumulācijas tvertne ir derīga cietā kurināmā sistēmām, neviens nenoliedz.
Bet lai ieteiktu konkrētai sistēmai, ir jāredz kāda ir situācija uz vietas. Man, piemēram, tīri fiziski nav kur tādu lietu ielikt. Vai arī ja grib, tad droši vien var, bet jāpasūta speciāla, ar jocīgiem izliekumiem + jāpārvelk caurules visā katlu mājā. Pašbrīd MAN tas noteikti neatmaksājas - sistēma ļoti labi darbojas tāpat ar granulu katlu un tā automātiku.
Mans komentārs tēmas uzsācējam vairāk ir tāds - ja es ietu iekšā jaunā (ne pašceltā) mājā, es no sākuma nodrošinātu, lai vienkārši viss +/- darbojas ar minimālu investīciju, un vienu vai pāris gadu paskatītos kā darbojas esošā sistēma un paplānotu ko un kā es īsti gribu. Un tikai tad taisītu revolūciju / nopietnu investīciju apkures sistēmā.

Re: no malkas uz granulām
Autors: Muziks ()
Datums: 10/10/2015 20:20

sk.

bet vispar granulu katlam vajag akumulācijas tvertni ?

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **   *******   **               ** 
 **         **   **   **     **  **    **         ** 
 **          ** **           **  **    **         ** 
 ******       ***      *******   **    **         ** 
 **          ** **           **  *********  **    ** 
 **         **   **   **     **        **   **    ** 
 ********  **     **   *******         **    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727