UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Elektrolīnija - apgrūtinājums Zemesgrāmatā
Autors: lan ()
Datums: 25/10/2015 11:30

Sveiki. Varbūt kāds var apskaidrot, situācija šāda.
Zemes robežu plānā norādīts un zemezgrāmatā reģistrēts gaisa elektrolīniju apgrūtinājums tieši zemes gabalam pa vidu. Taču vēlāk vienu stabu pārcēla un līnija vairs neiet pa vidu, bet gar malu. To darīja vecais zemes īpašnieks. Es tagad nopirku šo zemi un nesaprotu, vai šis apgrūtinājums man var traucēt kautkādā veidā, jo norādīts zemes robežu plānā, kautagn reāli viņa tur vairs nav.

Tad nu man radās jautājums, vai jebkurā gadījumā , neatkarīgi no tā kur tā līnija atrodas - tā tiek norādīta kā apgrūtinājums zemesgrāmtā?

Vai vispār tas var man traucēt kārtojot dokumentus mājas būvniecībai?

Vai jātaisa izmaiņas zemes robežu plānā?

Re: Elektrolīnija - apgrūtinājums Zemesgrāmatā
Autors: Mx ()
Datums: 25/10/2015 13:25

Cik zinu, mājas būvniecībai jātaisa topogrāfija, tur tad arī būs aktuāla informācija par reālajiem apgrūtinājumiem (reālo novietojumu) jo visa informācioja tiek precizēta un sakaņota ar dažādām iestādēm (gāzes vadi, ekektro līnijas, ūdensvadi utt). Par robežplāna izmaiņām es nezinu, gan kāds gudrāks iekomentēs.

Re: Elektrolīnija - apgrūtinājums Zemesgrāmatā
Autors: lan ()
Datums: 25/10/2015 13:48

Topogrāfija ir, tur viss ok, vadi pareizi novietoti. Bet sen taisīta, cik tā ilgi derīga, kāds zin?

Re: Elektrolīnija - apgrūtinājums Zemesgrāmatā
Autors: asd ()
Datums: 25/10/2015 18:04

Rīgā topogrāfija derīga vienu gadu.
Jautāšu tepat: vai tas tiesa, ka ierokot elektrības kabeli no sadales kastes, kas ir pie žoga, līdz mājai, mums tie ir ap 15m tranšejā, jāsauc topogrāfists, kas to tranšeju ar kabeli attēlo zemes gabala plānā??? Un ar ūdensvadu tāpat? It kā pie nodošanas to prasa?

Re: Elektrolīnija - apgrūtinājums Zemesgrāmatā
Autors: rbm ()
Datums: 25/10/2015 18:28

topogrāfija lai uztaisītu projektu, tad ierok, tad izpildmērījums lai nodotu ekspluatācijā.

Re: Elektrolīnija - apgrūtinājums Zemesgrāmatā
Autors: binary ()
Datums: 26/10/2015 07:03

lan Wrote:
-------------------------------------------------------
> Topogrāfija ir, tur viss ok, vadi pareizi
> novietoti. Bet sen taisīta, cik tā ilgi derīga,
> kāds zin?

Mums laukos teorētiski - gadu, praktiski - ja dabā nekas nav mainījies, tad mēdzot pievērt acis. Es gan nezinu, kura ir tā robeža, kad tomēr vajag atjaunot to topogrāfiju. Mēs nolēmām neriskēt un atjaunot topogrāfiju, jo bija ne tikai vecāka par gadu, bet bija arī šādas tādas juridiskas dabas izmaiņas, kas varētu radīt problēmas.
Izmaksas - uz kopējā būvniecības fona - pavisam nelielas. Patērētais laiks - tīri tik, cik ieskriet pakaļ topogrāfijai drukātā un CD formātā pēc darba pēc tam, kad 4 nedēļu laikā mērnieki visu bija izdarījuši.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 26/10/2015 07:04, labojis binary.

Re: Elektrolīnija - apgrūtinājums Zemesgrāmatā
Autors: nkn ()
Datums: 26/10/2015 12:23

"Zemes apgrūtinājumu plānā" šai līnijai vajadzētu uzrādīties, ja tagad tā ir pārcelta, tad jāvēršās pašvaldībā ar iesniegumu par apgrūtinājuma noņemšanu, bet varbūt arī lieka darbība, ja ir saskaņota 'jaunā topogrāfija. Ar šādu iesniegumu es izņēmu veco ceļa servitūtu (izveidoja jaunu ceļu), māja gan uz viņa nebija plānota. Domāju vienkāršākais un ātrākais ir zvans uz pašvaldību/būvvaldi



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **      **  ********   ********   **    ** 
 **     **  **  **  **  **     **  **     **  **   **  
 **     **  **  **  **  **     **  **     **  **  **   
 **     **  **  **  **  ********   **     **  *****    
 **     **  **  **  **  **     **  **     **  **  **   
 **     **  **  **  **  **     **  **     **  **   **  
 ********    ***  ***   ********   ********   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727