UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: apkures sistemas shema
Autors: veseris ()
Datums: 20/11/2015 14:07

Nu jaa. Problema ir tada, ka "kachigarka" ir maza un tur tik vietas bus, ka katlam, boilerim un parejiem loriniem, un malkai kads sturitis. Savukart divus 1m^3 akumuluatorus jadoma kur likt, aiz sienas ir garaza, tad nu bus noteikti tur jakombine. Var jau uztaisit telpu telpaa, respektivi nosiltinat akumulatorus un apsut ar kadu platnu materialu. Es tikai velos saprast cik lieli bus tie zudumi?! Vai ir verts sildit garazu.
Vel man ir viens variants, palielienat katlu maju uz koridora rekina, bet tad ir jadauza ara siena un japarcel talak, kas man ar ne parak simpatize, jo koridora ir remonts taisits un izsist sienu paris kvadratmetri, un taisit jaunu, nezinu, bet varbut ta pat butu pratigak. Jadoma, laika vel gana.

Re: apkures sistemas shema
Datums: 20/11/2015 14:17

Padomā gan, galvenais, ka ir varianti. Ir cilvēki, kuriem variantu nav. :)

Re: apkures sistemas shema
Autors: Piks ()
Datums: 20/12/2015 23:25

Arī biju ieciklējies uz malkas katlu 2x jaudīgāku ká vajag 2m3 akumulatori telpa speciāli tam visam.
Beigās sâkot visu rēkināt secināju ka lētāk būs granulu katls cenu starpība ap 1000eur tur kur biju paredzējis likt akumulatorus glabâšu granulas malkas škunī ielikšu galda tenisu.
Ja pašam savs mežš tad varbūt ir jēga no malkas katla.

Re: apkures sistemas shema
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 21/12/2015 07:00

Piks..am! Nu jā, lai savu mežu ar kokiem aprūpētu ir vajadzīgs laiks. Lielie vētras laikā lauztie zari un mazie kociņi jāsacērt un turpat jānodedzina. Tapēc vietā, kur dzīvo vajag granulu apkuri, bet varbūt labāk šķeldu. Nopērc šķeldotāju - koka paliekas iekšā, šķeldas apžāvē un mājas malkas katlā iekšā. Tad varētu iztikt bez siltumaakumulatoriem.

Re: apkures sistemas shema
Autors: amatieri ()
Datums: 21/12/2015 10:19

Varbūt, ka to apkureskaltu var likt garāžā, bet akumulatorus - siltajā telpā mājā - malku varēs ar ķerru piegādāt utt.

Re: apkures sistemas shema
Autors: veseris ()
Datums: 22/12/2015 15:45

Nu manā gadījumā - tikai malkas katls, jo ir savs mežs, un malku sagādāt nav grūtības, jāņem tik žāģis rokā.
Esmu izlēmis likt pagaidām tikai vienu siltuma akumulatoru 1m^3, tam vietas pietiek kačigarkā, tad redzēs kā būs ar otru.

Re: apkures sistemas shema
Autors: kkk ()
Datums: 22/12/2015 18:56

veseri, liec uzreiz abus. Es liktu garāžā - uzbūvē apkārt kasti no OSB un piebāz ar vati, lai izolācijas slānis vismaz 200-300mm un zudumi būs nebūtiski. Ja liksi vienu telpā un otru pēc tam garāžā, jāuztaisa pareiza apsaiste, lai normāli abi paralēli strādā (max tuvu un lieli savienojošie diametri). Vēl vari paskatīties ovālos igauņu akumulatorus, varbūt tādu vieglāk iekombinēt telpā.

Re: apkures sistemas shema
Autors: veseris ()
Datums: 22/12/2015 21:17

Man garāža aiz sienas no katlu telpas tāpēc ar apsaisti nebūs problēmu. Nu jā, doma ir tāda, to akumulatoru likt garāžas stūrī, kur abas sienas iekšējās un uzbūvēt viņam praktiski "hermētisku" kasti, kuru piebāzt ar vati kārtīgi.

Re: apkures sistemas shema
Autors: veseris ()
Datums: 30/12/2015 09:09

Man mājas apkurināmā platība 160 kv/m divi stāvi, kopējie siltuma zudumi pie telpas temp. 21*C un āra temp. -10*C pēc aprēķiniem sanāk 6.26 kW, kā tas izskatās pēc prakses un Jūsu pieredzes cik tas ir reāli?! Māja nav siltināta no ārpuses bet ir aizpildīta gaisa sprauga starp ķieģeli un keramzīta bloku.

Re: apkures sistemas shema
Datums: 30/12/2015 10:21

6.26kw vajag papildus mērvienību - kādā laika posmā - 1 stundā vai 24 stundās? Ja vienā stundā tad tas ir ekstrēmi daudz.
Kopumā ņemot fibo+10cm siltinājums un āra ķieģelis protams ir vāji. Par otrā stāva griestu siltinājumu nav info.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **        **    **   ******   **     ** 
    **     **        **   **   **    **  **     ** 
    **     **        **  **    **        **     ** 
    **     **        *****     **        **     ** 
    **     **        **  **    **        **     ** 
    **     **        **   **   **    **  **     ** 
    **     ********  **    **   ******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727