UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 5
Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Autors: soseds2 ()
Datums: 19/11/2015 22:27

Apskatījos video. Apsveicami ir tas, ka ir uzņēmīgi cilvēki, kas safilmē un ieliek tubē. Manus komentārus par apkuri jau Tu zini...
Man prieks, ka Tev prieks par savu apkures sistēmu! :)

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Autors: Jankouzs ()
Datums: 19/11/2015 23:25

Paldies Soseds2! Es zinu ka tu esi profs šajā sfērā un ja kādreiz man vai maniem paziņām reāli vajadzēs uzbūvēt apkures sistēmu , tad noteikti atcerēšos par tevi! Žēl, kad pārbūvēju savu apkuri nebiju ar tevīm vēl pazīstams! :)

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Autors: Jankouzs ()
Datums: 20/11/2015 12:34

Kā tur īsti ir par to katla efektivitāti?
[www.youtube.com]

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Autors: Jankouzs ()
Datums: 20/11/2015 13:07

Tiem kam interesēja,kāda ir dūmgāzu temperatūra! Pamērīju pie katla izejas, man rāda aptuveni 110grādus! Katls uz to brīdi kurās 75grādi turpgaitā, abratkā 55 grādi! 110 grādi tas ir normāli, vai kā?
Man tai mērierīcei bačas iet uz beigām varbūt kļūdaini mēra? Nomainīšu bačas un tad pamērīšu vēlreiz!

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Autors: Jankouzs ()
Datums: 20/11/2015 13:23

Piemetu malku katls aizgāja nedaudz virs 80grādiem turpgaitā,pamērīju skursteni, rāda gandrīz 130grādus ( pie katla izejas)

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Datums: 20/11/2015 14:04

Es domāju, ka tie ir labi parametri konkrētajam katlam. Pats par sevi temperatūra neko daudz neizsaka, jo var būt nepilnīga sadegšana un zemas dūmgāzes un labākais variants - pilnīga sadegšana un zemas dūmgāzes. Šāds parametrs parasti ir modernajiem gāzģeneratoriem ar lambdu un servomotoriem uz gaisu - tiem ir pilnīga sadegšana un gāzes ap tiem 130.
Ja nemaldos, tad 110 varēja būt viens no zemākajiem pieļaujamajiem t sliekšņiem - zemāk nedrīkst. 130 ir ļoti ok. JA mēri uz korpusu ar to pirometru, tad domāju, ka gāzes ir par 10 grādiem augstākas.
Vari palūkot skursteni - sākumā noteikti dūms gan jau ir, bet pamatprocesā ideāli ja nav vispār redzams. Aukstā ziemā pilnīgi balts un plāns dūms. Tad jā, viss ir ideāli.

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Datums: 20/11/2015 14:12

Par tām krāsns kurināšanām, pagaļu izmēriem, to salikums un restēm ir ļoti labils jautājums. Atklātās sadegšanas krāsnīs to nevar vispārināt. Tas ka ir iebūvēta liela reste apakšā nenozīmē, ka ir labi, ja tā visa ir tīra. Restes laukumam ir jābūt proporcijā pret kurtuves izmēru un metiena lielumu. Šis ražotājs jau nu diez vai to ir kalkulējis. Tāpat malkas izmērs - mazākas kurināt labāk, arī nav zvanīts. Mazākas pagales it kā straujāk deg, bet sakarā ar to ka tās ir mazākas viņas rada pārāk lielu karstumu un deggāzes izdalās tik strauji, ka nesadeg. Visas restes un pagales universāli var identificēt dūmā uz skursteņa. jo pelēkāks jo kaut kas no faktoriem ir slikts.
Gāzģeneratori tādā ziņā ir krietni pārāki, jo tiem degšana notiek uz leju un atklātā degšana nenotiek izteikti. Gāžgeneratoriem arī ir slikti, ja kurina smalku malku, jo sākas kavitātes degšana, resp. paŗāk daudz deg malkas kamerā. Gāzģeneratoram ir labi, ja malka blīvi nokrauta un samērā rupja. Bet visos gadījumos gāģenerators tomēr pašregulē to degšanas procesu atšķirībā no atklātās sadegšanas katliem.

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Autors: Jankouzs ()
Datums: 20/11/2015 15:07

Vilnis Radio! Nu par dūmu no skursteņa es te uzfilmēju,no sākuma,kad iekurinu un piemetu malku uz kādu brīdi ir balti dūmi,bet vēlāk dūma praktiski nav! Cik es saprotu, tad ja es kurinātu ar smalkāku malku,tad liesmas būtu lielākas un līdz ar to arī dūmgāzes būtu karstākas!? Vai ne?
Jā un es šodien kurināju ar malku,kuru tikai vakar vakarā ienesu mājā un var just,ka uzreiz nav tas! neceļ tik labi temperatūru, labi ir tad, kad pāris dienas malka pastāv kačenē!

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Datums: 20/11/2015 15:50

Nu es domāju, ka ir ok. Balts dūms sākumā un vēlāk praktiski nav - domāju neko īpaši uzlabot šī tipa katlam vairs nevar. Tas jau ir ļoti labi. Tu jau vari paeksperimentēt un vienu reizi pakurināt ar to pašu malku tikai saskaldītu smalkāk un tad pavērot atšķirību. Smalkāka malka droši vien pacels dūmgāzes, bet tas sliktākais, ka man šķiet arī būs dūmi, resp. nesadegušās lietas.
Nu papildus apžuvusi malka protams būs labāka.

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Autors: khe ()
Datums: 23/11/2015 09:04

[www.termometri.lv]
Apm šādu iebāžot pa caurumiņu tieši aiz katla dūmgāzēs, rādās pavisam citādi skaitļi, kā uz virsmas...

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  ********   ********   **    ** 
  **  **   **     **  **     **  **     **   **  **  
   ****    **     **  **     **  **     **    ****   
    **     **     **  **     **  **     **     **    
    **     **     **  **     **  **     **     **    
    **     **     **  **     **  **     **     **    
    **      *******   ********   ********      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727