UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 5
Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Datums: 23/11/2015 09:16

Priekš kam pirkt kulinārijas termometru, ja lielajos santehnikas veikalos var nopirkt 0-500 dūmgāzēm paredzētos termometrus apmēram tādā pat cenā un ielikt viņu dūmvadā uz patstāvīgu dzīvi. Protams ja ir tāda interese. Šķiet, ka cena apmēram tāda pati vien bija - kaut kur ap 15eur par watts.
Ja dūmvads nav izolēts, tad tā atšķirība būs apmēram tikai 10 grādi no pirometra rādījuma uz virsmas. Tā ka nekādi brīnumi tur neparādīsies.

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Autors: Jazeps ()
Datums: 24/11/2015 00:22

Kuliinārijas termometrs maksā 4,5 eiro, un velk līdz 300C - ir kāds kas šos parametrus pārspēj?

Žēl, bet tā vēl neviens nav atradies, kam būtu bijusi tā veiksme ieskatīties caursadeguša, pāragri sabojājušā kuruvē, kas dēļ darvošanās nenokalpoja vairāk par 1-4 gadiem?

Kā tas tā sanāk, visi brīdina, baumo par briesmām, bet aculiecinieku nav?

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Datums: 24/11/2015 08:15

Jā, pārspēj dūmgāzēm paredzētais termometrs.

Varbūt izdegušās kurtuves ir mīts, kuru kultivē snobiski building portāla lietotāji.

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Autors: khe ()
Datums: 24/11/2015 08:31

Neblefo, bet papūlies ielikt saiti uz elektronisku dūmgāzu termometru:)

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Autors: jaunakais ()
Datums: 24/11/2015 10:06

Kā tas tā sanāk, visi brīdina, baumo par briesmām, bet aculiecinieku nav?

Ka izdegtu kurtuve darvošanās rezultātā – tas tik tiešām velk uz mītu.
Pirmie traucēkļi, ja darvojas katls - grūti aizkurināt, zūd katla jauda, bieži jātīra katls un dūmvads, pie iekuršanas un kuršanās laikā nāk dūmi utt. Darvu ir gandrīz neiespējami iztīrīt, nepalīdz ne ķīmija, ne apses malka, ne kartupeļu mizas. Varbūt darvas kārtu var noņemt ar smilšu strūklu, bet nu ne iekštelpās. Es domāju tāpēc brīdina par briesmām, kas draud ja darvojas apkures sistēma.

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Autors: Jankouzs ()
Datums: 24/11/2015 11:04

Par tām dūmgāzēm! Es te pamērīju dažādos kuršanās momentos! Man pavisam citu temperatūru rāda nedaudz nostāk no katla ( augstāku) Vislielākā temp. man ir kad katls iekurināts un pielikts pilns ar smalkāku malku,tad lielākā temp. , kas man uzkāpa bija 240C pēc kāda laiciņa katlam skābekļa pavere pieverās un dūmgāzes jau ap 120-130C Kā jūs domājat vai man ir vajadzīgi, speciāli uzmetināti ieliktņi dūmgāzu trubās ( pazemina dūmgāzu temp.) vai ar tādu dūmgāzu temp.,kā šobrīd ir ok.?

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Datums: 24/11/2015 11:07

Domāju ka nav vajadzīgi un varētu tikai pasliktināt pasākumu. 120-130 ir ļoti labi un 240 konkrētajā brīdī arī ir ok.
Bremzes samazina protams dūmgāzu temperatūru, kas būtu it kā labi, bet jūtami arī samazina vilkmi, kas ir slikti. Tā kā tev visi parametri ir normāli vai pat labi, tad neredzu jēgu uzlabošanā.

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Autors: Jankouzs ()
Datums: 24/11/2015 11:43

Nu jā, jo skurstenis jau arī ir jāsilda! Tagat kad katls nomierinājies un katlā palikusi trešdaļa malkas,turpgaitā 70C, tad dūmgāzes vispār 80C

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Autors: SerViss ()
Datums: 24/11/2015 17:55

Jankouzs Wrote:
-------------------------------------------------------
Kā jūs domājat vai
> man ir vajadzīgi, speciāli uzmetināti ieliktņi
> dūmgāzu trubās ( pazemina dūmgāzu temp.) vai
> ar tādu dūmgāzu temp.,kā šobrīd ir ok.?...............
Spriežot pēc sodrēju neesamības pie augšējām durtiņām, sadegšanas process ir augstā līmenī. Protams, sava loma tur ir sausajai malkai, bet interesanti būtu redzēt degkameras iekšpuses izpildījumu (jo īpaši tālais gals). Varbūt jau tur ir kādi neuzkrītošas formas veidojumi vai sašaurinājumi, kas papildus savērpj degkameras gāzes ar liesmām, neļaujot gar malu aizzagties nesadegušiem kvēpiem.

Re: Precīzāk - par darvas sabojātajām kurtuvēm:
Autors: Jankouzs ()
Datums: 24/11/2015 18:16

Nu runājot par malku man viņa šķiet,ka super sausa nav! Šos klučus kurināšanai iepirku aprīlī, šogad ārā nemaz neturēju, uzreiz iekrāmēju šķūnī nu un tagat kurinu,ja kurinu uzreiz ienesto malku no šķūņa, tad tā gausāk tura temperatūru, bet kad apžūst malka pāris dienas kačenē, tad ir krietni labāk!
Par degkameru runājot, nu neredzu tur nekādus sašaurinājumus, vai ko tamlīdzīgu, vienkārši kantaina kurtuve, man tā šķiet! Es te šodien tās dūmgāzes mēriju vairākas reizes, visā kuršanās ciklā no 110-150C, izņēmums pie katla iekuršanas, kad katls pilns un gaisa padeve pilnībā vaļā, tad uz brīdi ir visi 240C

Pašreizējā: 4 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   ********   **    **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **   **  **   **     ** 
 **     **  **     **  **     **    ****    **     ** 
 ********   **     **  ********      **     **     ** 
 **         **     **  **            **     **     ** 
 **         **     **  **            **     **     ** 
 **         ********   **            **      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727