UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Pakšķēšana apkures sistēmā
Autors: Pēteris Kols ()
Datums: 10/12/2015 11:02

Sveiki,

man privātmājas gāzes apkures sistēmā (radiatoros?trubāš?) parādījušās jocīgas skaņas, ik pēc 5 minūtēm tāds ātrs pak, pak, pak... kurš pakāpeniski paliek lēnāks, kamēr izbeidzas. Pēc 5 min viss no jauna. Naktī ļoti labi saklausāma skaņa, traucē. Varbūt kāds zina, kas tas ir par joku?

Paldies, Pēteris

Re: Pakšķēšana apkures sistēmā
Autors: DsKs ()
Datums: 10/12/2015 11:59

Kadi caurulvadi izmantoti apkures sistemai?

Re: Pakšķēšana apkures sistēmā
Autors: Pēteris Kols ()
Datums: 10/12/2015 12:20

Domāju, ka kapara. Saprotu, ka man atbilde ir pastulba, bet pirku gatavu māju, un vienīgais, ko redzu, ir kapara trubu gali ārā no sienām. Mēģināju atgaisot, gaisa nav.

Re: Pakšķēšana apkures sistēmā
Autors: DsKs ()
Datums: 10/12/2015 12:25

bus japierod ... metals staiga uzsilsanas/atdzisanas rezultata un no ta ari rodas troksnis

pats ari nozeloju,ka neliku tomer daudzslani,bet izvelejos presejamo teraudu ...

Re: Pakšķēšana apkures sistēmā
Autors: Rx ()
Datums: 10/12/2015 12:33

Man pa pagrabu iet apkures caurules. Arī pakšķ kad silst, atdziest. Pakšķis ir no berzes starp cauruli un stiprināšanas elementiem, ja caurule izslīd. Domāju ka tāds efekts ir , ja ir garāki gabali un izplešanās jau ir liela. Lai to likvidētu, jāatrod vieta, kur tas notiek. Tad jāpievelk stiprinājums stiprāk, vai tieši otrādi- jāatlaiž, lai brīvi izslīd. Var arī iesmērēt....

Re: Pakšķēšana apkures sistēmā
Autors: DsKs ()
Datums: 10/12/2015 12:40

Rx,nu man gan ta isti neliekas,ka tas ir savienojumos ... man ir vietas,kur ir klipsi un kur vispar brivi caurlvads sez ( viss ir nosegts ) ... skan ka tur ta tur ...

Re: Pakšķēšana apkures sistēmā
Autors: SerViss ()
Datums: 10/12/2015 13:22

Varbūt ir vērts pārbaudīt spiedienu sistēmā. Zema spiediena gadījumā sistemātisku pakšķēšanu varbūt izraisa kavitācijas burbuļi katlā, kad tas sasniedz augstāko temperatūru un izslēdzas. Kā tā pakšķēšana cikliskumā saskan ar katla izslēgšanos?

Re: Pakšķēšana apkures sistēmā
Autors: Rx ()
Datums: 10/12/2015 13:50

DsKs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Rx,nu man gan ta isti neliekas,ka tas ir
> savienojumos ... man ir vietas,kur ir klipsi un
> kur vispar brivi caurlvads sez ( viss ir nosegts )
> ... skan ka tur ta tur ...
Brīvi cauruļvads nemēdz stāvēt...tas kritīs lejā. Tāpēc šā vai tā tas ir nostiprināts, vai uz kaut ko guļ. Man kapara caurules stiprinātas ar plastmasas skavām. Man tas nemaisa, jo pagrabā. Bet to novērst nebūs problēmu. Un nevis savienojumos, bet stiprinājumos...Ja to nav, tad uz kā guļ...

Re: Pakšķēšana apkures sistēmā
Autors: DsKs ()
Datums: 10/12/2015 14:01

Spiediena maina sistema neko nemaina,esmu eksperimentejis no 0.5 bar lidz pat 3 bar , kad gandriz jau drosibas ventilis nostrada ... identiski

Man vins nekur nekrit,bet vietam gul ( celot otro stavu,arsiena bija planaka par esoso un sanak tads ka borts uz ka ari gul caurules ) ,vietam stiprinas pie sienas,ka kura vieta
Esmu eksperimentejis ari meginot nozmiegt cauruli,atlaist,utt. klausijies ... krakskis ir visdazadakajos punktos
Es runaju par presejamo teraudu

Re: Pakšķēšana apkures sistēmā
Autors: rengits ()
Datums: 10/12/2015 14:23

Pārbaudi radiatoru termogalvas, ja tādas ir.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **   **   **   **     **  **     **   **   **  
 **     **    ** **    **     **  **     **    ** **   
 **     **     ***     **     **  *********     ***    
 **     **    ** **     **   **   **     **    ** **   
 **     **   **   **     ** **    **     **   **   **  
 ********   **     **     ***     **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727