UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Temperatūra apkures sistēmā
Autors: Reinis_LLLLLL ()
Datums: 07/01/2016 08:40

Sakiet lūdzu, kur varētu būt problēma - katlā temperatūra ir 65 grādi, atpakāl gaita atnāk vien 30 grādi? Tupgaitā uzreiz aiz katla ir četruceļu rotācijas vārsts kas tagad ir nolikts uz atzīmi 5, aiz četruceļu rotācijas vārsta ir sūknis, kas ir uzlikts uz 1.5 jaudu. Un uz mazā loka stāv sūknis kas ir noregulēts uz pasu min ko varu uzlikt. Radiatori mājā nav regulēti un principā ir atgriezti līdz max valā. Ar šo visu majā temperatūra ir ok, tagad ap 22 - 23 grādi. Bet katls aug ciet ar darvas kārtu un īsti nevaru saprast kur ir vaina šaja visā. Varbūt vajag četruceļu rotācijas varstu atvērt vaļā līdz 10(kad ir tā tad atpakaļgaitas temperatūtra ir 45 grādi, bet tad katls strādā gandrīz bez apstājas) un mēgināt sagriez radiatorus - sabalancēt sistēmu?
Paldies.

Re: Temperatūra apkures sistēmā
Autors: SerViss ()
Datums: 07/01/2016 09:39

Apraksts bez shēmas tāds mazinformatīvs. Pat nav info par katlu.
Bet, nu pirmais pieņēmums - jāpalielina mazā loka cirkulācijas sūkņa ātrums. Katla ieejā temperatūra nedrīkstētu būt zemāka par 55-60 grādiem.
Tomēr shēmu vajag. Citādi gadās, ka runājam vienu, bet saprasts tiek cits.

Re: Temperatūra apkures sistēmā
Datums: 07/01/2016 09:41

Problēma ir tas kā ir salikta apsaiste. 4 ceļu vārsta metode ir antīko laiku versija kā pieslēdza katlus agrāk. Tagad tādu metodi neizmanto un sistēmu veido sarežģītāku - 4 ceļu vārsta vietā izmanto 2 trīsceļu vārstus - viens mazajam lokam (termostats) un otrs - radiatoriem mikseris.

Lai tev korekti strādātu sistēma neņemot ārā 4 ceļu vārstu tev uz tā būtu jāliek servomotors, kurš regulētu vārstu tā lai atpakaļgaita katlā vienmēr būtu teiksim 60. Bet tas nenovērsīs to, ka uz radiatoriem būs stipri mainīga temperatūra - kaut gan arī tagad tas tāpat ir. Un visubeidzot bez akumulācijas tvertnes tāpat būs problēmas arī pie pareiza pieslēguma. Īsāk sakot - prasās pēc kapitālās pārbūves.

Tagad tu neko tur nevari reāli uzlabot, ja vien nesēdi pie katla visu laiku klāt. Sākumā tev 4 vārstam ir jābūt pozīcijā, kad abas plūsmas ir nošķirtas un uz māju neiet nekāds siltums, kad katls uzsilis, tad lēnām tam vārstam būtu jāveras vaļā - ar roku tu neizvirināsi - tāpēc tur jāliek tas servomotrs, bet tas viss ir nepareizi saknē.

Re: Temperatūra apkures sistēmā
Datums: 07/01/2016 09:49

Bet pirms pirkt 4 ceļu vārsta servomotoru jāpārdomā par dzīvi, jo servomotors maksās tik cik termostats un vēl vairāki metri ar vara cauruli.

Re: Temperatūra apkures sistēmā
Autors: Jaaanis ()
Datums: 07/01/2016 10:23

Varbūt gluži ne pa tēmu, bet kāpec mazajam lokam vajaga sūkni? Tiešām ir tik grūti pašteci uztaisīt un netērēt elektrību, piedodiet, bet šis manī vienmēr izraisījis izbrīnu...

Re: Temperatūra apkures sistēmā
Autors: jaunakais ()
Datums: 07/01/2016 11:11

Pēc maniem novērojumiem: Ja temperatūra starp katlu un atplūdi ir:
1) līdz 20C – katls un dūmvads neaizsērē, pa retam var iztīrīt kvēpus no dūmejām (viss OK).
2) 20-30C – katlā un dūmvadā veidojas trausli izdeži, ko ir iespējams samērā vienkārši iztīrīt.
3)30-40C – sāk veidoties darva (darvveidīgi izdedži) ko būs ļoti grūti iztīrīt
4)40C un vairāk – veidojas kondensāts, kas sāk tecēt pa katla apakšējām durtiņām, dūmvadu utt. (šķidras darvas veidā).
Katla dūmvada aizsērēšanu var vēl veicināt – mitra malka, slikta vilkme, pārāk liela caurplūde vai otrādi, nepareiza katla apsaiste.
Vēl būtiski, var kurināt ar pilnīgi sausu malku, bet ja būs temperatūru starpība, tāpat būs bieži jātīra katls (kurinu ar sausu malku visam jābūt OK, bet nekā!).
Protams, mans komentārs situāciju nerisinās, tas tā info no personīgiem novērojumiem.

Re: Temperatūra apkures sistēmā
Autors: Reinis_LLLLLL ()
Datums: 07/01/2016 11:15

Katls ir Benekov pelling 27, shēma tagad pie rokas nav, bet mēgināsu izstāstīt:
Katls - Turpgaita, tad četruceļu vārsts, aiz ta uzreiz sūknis, četruceļu vārsts, kas sadala karstais ūdens uz radiatoriem(majā tikai radiatori), atpakaļgaita atnāk atpakaļ uz šo varstu.
Mazajā lokā ir arī sūknis, kas strāda uz pasu min kas vien iespējams uzlikt.

Re: Temperatūra apkures sistēmā
Autors: Reinis_LLLLLL ()
Datums: 07/01/2016 11:20

Nekādi nevaru iebraukt kāpēc tā atpakaļgaitas temperatūra ir tik maza.

Re: Temperatūra apkures sistēmā
Datums: 07/01/2016 11:30

Granulu katls ir pavisam cita opera tādēļ mans augstākminētais komentārs nav aktuāls. Bet nu ar to vajadzēja sākt, ka norādīt kas par katlu.

Bet jebkurā gadījumā 4 gaitniekam ir opcija (1, 5 vai 10) pilnībā atdalīt plūsmas un tad atpakaļgaitai viennozīmīgi ir jāceļas, jo plūsma ir tikai no katla līdz 4gaitniekam. Tādā pozīcijā katlam būtu jāizslēdzas. Bet nu es kaut kā sliecos domāt, ka tik un tā servomotors ar devēju uz 4gaitnieka ir vajadzīgs.

Re: Temperatūra apkures sistēmā
Autors: Reinis_LLLLLL ()
Datums: 07/01/2016 11:41

To Vilni es jau esmu sapratis, bet kad tas tiek turets uz 10, atpakāl gaita iesilst līdz 45 apmēram un viss.

Varbūt vajag mazajam lokam palielināt sūkņa jaudu, jo tagad ir uz min?

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.