UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
ūdens filtri
Autors: mo ()
Datums: 24/02/2016 17:56

Labdien.

Kādi filtri vai attīrīšanas iekārta pēc jūsu domām būtu jāliek, ja ūdens rādītāji ir:
Kopējā dzelzs 0,38 mg/L
Summārais kalcijs un magnijs 4,10 mmol/L

Re: ūdens filtri
Autors: Rx ()
Datums: 24/02/2016 18:16

Tie kas Jums noteica ūdens sastāvu arī dod savus ieteikumus. Man urbumam arī tiko noteica...Un, ak šausmas!!!!! dzelzs 4 reizes pārsniedz pieļaujamo, cietība, 2 reizes....Ūdens tiek lietots arī dzeršanai vismaz 30 gadus...Un nekas. Dzīvs. Laikam jaunībā visu var panest...Bet tagad nu arī filtrs.... Ja tikai dzeršanai, tad kādu laiku var ar lielajiem filtriem niekoties. Praktiski būs redzams, cik bieži jāmaina, bet ne retāk kā ...3 mēneši, ja grib, lai viss ir tā , kā jābūt. Var arī mainīt prieķsfiltrus, bet tālākos jau retāk...Bet vislabāk osmozes filtrs, ...jau mazliet iepazinos ar to, kas tas tāds un kas ir izejā.... Jums 0,38 dzelzs tikai nedaudz pārsniedz normu (0,2) Man ir 0,8!!!!

Re: ūdens filtri
Autors: protuprotu ()
Datums: 24/02/2016 20:12

Kā man paskaidroja speciālisti, šīs normas svarīgas sarežģītām tehnoloģiskām iekārtām. Cilvēkam palielināts kaļķa daudzums neesot kaitīgs, vienīgi tējkannai. Pats iztieku tikai ar mehānisku (diegu) filtru. Ūdeni dzeru jau 60+ gadus.

Re: ūdens filtri
Autors: ddt ()
Datums: 25/02/2016 00:21

Man bija 30 gadus sarūsējis ūdensvads Rīgas ūdenim. Tagad uzlika plastmasas caurules. Tagad dzeru dzelzs tabletes, citādi trūkst gaiss.

Re: ūdens filtri
Autors: v_t ()
Datums: 26/02/2016 08:24

man dakteris skaidroja, ka tā dzelzs, ko iztecinām pa krānu ir Fe2O3 un hemoglobīna līmeni šis oksīds neiespaido.
hemoglobīna līmeni ceļ Fe**. un tā mūsu ūdenī nav.
īstu dzelzsūdeni var atrast šeit: [www.badbocklet.de]

Re: ūdens filtri
Autors: Edgus ()
Datums: 26/02/2016 08:47

Viss atkarīgs no tā, kam šo ūdeni izmanto. Ja dzeršanai, tad nekaitēs ne dzelzs, ne kalcijs, ne magnijs. Nav gan zināms par to, vai nav citu nevēlamu piemaisījumu.
Veļasmašīnām, boileriem, caurulēm utt gan varētu ātri sākties problēmas, jo ūdens ir ciets. Līdz ar to vairāk kaļķa nogulsnes uz sildelementiem un virsmām, vairāk patērēti mazgāšanas līdzekļi u.tml.

Es ieteiktu tādu ekonomisko risinājumu: dzeršanai uzlikt virtuvē zem krāna reversās osmozes iekārtu ar mineralizatoru un pie veļasmašīnas ievada speciālu kārtridžu mīkstināšanai. Piemēram šādu: [ecosoft.ws]

Var arī likt mīkstināšanas iekārtu pie ievada, tas sanāk dārgāks variants nekā iepriekš minētais.

Sīkākai konsultācijai var piezvanīt: +371 2244 2496. www.edemlab.lv

Re: ūdens filtri
Autors: khe ()
Datums: 26/02/2016 20:51

Fe2O3 rodas, kad ūdenim tiek klāt skābeklis. Parasti, ietecinot ūdeni burkā pa tiešo no sūkņa, tas kādu laiciņu ir dzidrs, tikai pēc laika ''nosarkst''. Sajaukšana ar gaisu un vēlāka filtrēšana caur smiltīm kalpo ūdens atdzelžošanas iekārtās, kas iztiek bez ķimikālijām.

Re: ūdens filtri
Autors: Mx ()
Datums: 27/02/2016 11:13

Vienreiz mēģināju jonu apmaiņas filtru, kas mazina nitrātu daudzumu ūdenī. Diemžēl dzeršanai ūdens tad nebija lietojams, jo vārot parādījās kkāda ķīmiska smaka. Pret nitrātiem, nitrītiem laikam tikai r.osmozes+mineral. filtri varētu derēt.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **      **  **        **     **   ******   
 **  **  **  **  **  **  **        **     **  **    **  
 **  **  **  **  **  **  **        **     **  **        
 **  **  **  **  **  **  **        **     **  **   **** 
 **  **  **  **  **  **  **        **     **  **    **  
 **  **  **  **  **  **  **        **     **  **    **  
  ***  ***    ***  ***   ********   *******    ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727