UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Kombinētais boilers
Autors: trymijs ()
Datums: 01/04/2016 21:35

Labvakar, tika uzstādīts kombinētais boilers, pirms kura uzstādīti krāni, kā noslēdzošie, lai noslēgtu siltumnesēja cirkulāciju caur boilera ''čūsku''.. Jautājums- kāpēc atverot abus boilera krānus (cirkulācijas Turp.g. , Atpk.g.) ir tāds kā blīkšķis..? Iedomājos varbūt dēļ tā, kad ūdens čūskā necirkulē, un silstot ūdenim uz elektrības, čūska uzkarst, un savā veidā ūdens izplešās? ir kādas idejas? Jo nevēlos brīvi atstāt cirkulāciju, ( sanāks kad boilers sildīs sistēmu, kas nu vairs galīgi nav vajadzīgs..)
Gaidu kāda gudrāka cilvēka padomu..

Re: Kombinētais boilers
Autors: rs ()
Datums: 01/04/2016 22:04

Gudrāk būtu aizgriezt tikai vienu krānu, citādi var ātri boileri piebeigt.

Re: Kombinētais boilers
Autors: Jānis Zomerfelds ()
Datums: 01/04/2016 22:42

Tas ir hidrauliskais sitiens, kas rodas, kad izlīdzinās spiedieni. Verot ventīli lēnām vaļā nekas tāds nebūs. Pie liela sitiena var arī dzelži neizturēt.

Re: Kombinētais boilers
Autors: trymijs ()
Datums: 01/04/2016 22:49

Un kā būtu, ja es atpakaļgaitas ventīli atstāju vienmēr vaļā, un kontrolēju caurplūdi tīri ar Turpgaitas vent. tad kad nepieciešams?

Re: Kombinētais boilers
Autors: hm ()
Datums: 01/04/2016 23:05

moš ir arī pretvārsti kaut kur un tie virinoties noklab?
Gan jau ka pietiek, ja vienu krānu aizgriež, lai cirkulāciju apturētu

Re: Kombinētais boilers
Autors: trymijs ()
Datums: 01/04/2016 23:13

Paldies, dzirdēju to, ko vēlējos uzzināt..

Re: Kombinētais boilers
Autors: ibm ()
Datums: 28/04/2016 14:07

Viennozīmīgi, TIKAI VIENU krānu griez ciet! Iemesls tāds, ka tajā čūskā, protams, ūdens izplešas un saraujas. Notmāli sistēmā ir izplešanās trauks, bet, aizgriežot čūskai abus galus, tu to tai "nogriez" iespēju šķidrumam staigāt.

Es šito esmu ēdis, man boilera čūskā stāv automātiskais atgaisotājs. Reiz vasarā aizgriezu abus krānus ciet un aizmirsu. Rezultātā, uzsildot boileri ar elektrību, apkures čūskas gabalā spiediens pieauga tā, ka atgaisotāja korpusam "atvērās mute", labi, ka bez lielām ekstrām. Tad arī sapratu šo tēmu :D

Re: Kombinētais boilers
Autors: Didzisp ()
Datums: 28/04/2016 15:23

Tas meistars, kurš ielika divus krānus, ir bijis galīgs ideots. Tā darīt nedrīks neviemā vietā, kur ūdens var sasilt. Vienam krānam obligāti jābūt vļā. Es ieteiktu tam vēl arī rokturi noskrūvēt, lai kāds sievišķis nejauši nevar aizgriezt ciet.

Re: Kombinētais boilers
Autors: kkk ()
Datums: 28/04/2016 15:36

Divus krānus protams vajag, lai var nomainīt boileri neizlaižot sistēmu - tur viss pareizi, bet ciet jāgriež tikai viens - jebkurš.

Re: Kombinētais boilers
Autors: soseds2 ()
Datums: 01/05/2016 23:24

Divi krāni boilerim ir nepieciešami obligāti, ja nepieciešams nomainīt to vai apkalpot. Drīzāk virinātājam jāprotās. Ja niez rokas virināt, tad tiešām jāskrūvē rokturi nost.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **     **   ******    **    ** 
 **     **     **     ***   ***  **    **   ***   ** 
 **     **     **     **** ****  **         ****  ** 
 **     **     **     ** *** **  **   ****  ** ** ** 
 **     **     **     **     **  **    **   **  **** 
 **     **     **     **     **  **    **   **   *** 
  *******      **     **     **   ******    **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727